REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Marianna Fijewska13.10.17 (14:26)

"Dzieci mogą przebrać się wyłącznie za postaci świętych". Parafie odpowiadają na Halloween

W polskich parafiach rozpoczynają się tzw. Bale Wszystkich Świętych. To katolicka alternatywa dla halloweenowych imprez.
Facebook.com

W polskich parafiach zawisły ogłoszenia zachęcające dzieci do udziału w Balach Wszystkich Świętych. Na najmłodszych czekać będą gry i zabawy związane z życiem autorytetów Kościoła. W ofercie także warsztaty plastyczne i muzyczne, słodki poczęstunek, tańce, a przede wszystkim zabawa.

Choć wielu osobom 1 listopada kojarzy się raczej z dniem smutku i zadumy, chrześcijańskie media tłumaczą, że pierwotnie Wszystkich Świętych to jeden z najweselszych dni w Kościele katolickim - czcimy pamięć zmarłych, którzy radują się w Niebie.

REKLAMA
Twitter
Ogłoszenie widocznej w jednej z polskich parafii.

Organizatorzy balu proszą, by dzieci przebrały się tylko i wyłącznie za postaci świętych. Autorzy jednego z takich ogłoszeń proponują: św. Jana Pawła II, Matkę Boską, św. Franciszka czy Aniołów. Inne pomysły mogą zasugerować nauczyciele i katecheci podczas lekcji religii.

"Nie przebieramy się za Batmana, Spidermana czy złego ducha. Nie przynosimy różdżek, rogów diabelskich - ideą tego balu jest świetna zabawa i promocja świętości, do której każdy z nas zmierza" - czytamy.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij