Natalia Bogucka
|

Lubuskie. Dzieci miały jechać na wycieczkę. Kierowca autokaru był pijany

35 reakcji
7
1
27
Podziel się

Prawie 100 dzieci z przedszkola w Świebodzinie (woj. lubuskie) miało jechać na wycieczkę. Na szczęście przed podróżą służby skontrolowały autokary, którymi miały jechać dzieci. Okazało się, że oba pojazdy nie powinny były poruszać się po drodze, a jeden z kierowców był pijany.

Lubuskie. Dzieci miały jechać na wycieczkę. Kierowca autokaru był pijany
(Lubuska Policja)

Jedno z przedszkoli w Świebodzinie w woj. lubuskim zorganizowało wycieczkę do teatru dla 92 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Przed podróżą do Zielonej Góry dyrekcja przedszkola przezornie zwróciła się do służb z prośbą o skontrolowanie autokarów, które wysłał przewoźnik.

Okazało się, że oba pojazdy nie powinny były poruszać się po drodze. Pierwszy miał niesprawny element układu odpowiedzialnego za hamowanie, drugi brak badań technicznych. Co więcej, jeden z kierowców był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że ma w organizmie 0,32 promila.

Dzieci nie pojechały na wycieczkę, ale dzięki czujności dyrekcji przedszkola udało się zapobiec ewentualnej tragedii. Kierowca autokaru za swoje czyny odpowie przed Sądem Rejonowym w Świebodzinie, a na przewoźnika nałożone zostaną kary za stan techniczny pojazdów, które wysłał do przewozu dzieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

27
7
1
KOMENTARZE
(27)
obywatel
miesiąc temu
wytrzeźwiał by był podczas jazdy. Głupota głupców ne ma granic i rozsądku. do kamieniołomu, tyle się o tym mówi trąbi a głupki dalej swoje
Error
miesiąc temu
Zmienić tytuł artykułu!!! Wprowadza w błąd!!!
FAN
miesiąc temu
Puścić w skarpetkach
Mnich
miesiąc temu
Tak trzymać kontrolujcie wszystkie autobusy i autokary to myślę że 1/4 z nich już by się nie znalazła na naszych drogach.
Admirał
miesiąc temu
to ja mam jedno pytanie czy policja odcholowala te autokary w celu utylizacji bo jesli nie to ten bez badan technicznych albo bedzie je mial za lapowe albo nadal bedzie jezdzil tak jak teraz
Najnowsze komentarze (27)
Miki
miesiąc temu
Ciekawe ile miał lat ten pod wpływem może to pozostałości starego systemu he he
Pit
miesiąc temu
Pomyślcie dokładnie jaki przewoźnik wysyła autobusy w takim stanie? Jest ustawa na to gdzie szkoła przeczkola itp muszą skontrolować dany autokar przed wyruszeniem przez policję. Krótko mówiąc jaki przewoźnik by wysłał taki autobus o2. Pl często podaję źle informacje
ZnamSieNaTym
miesiąc temu
W PKS Zielona Góra to normalka 😅
Jurek
miesiąc temu
To jest mentalność kierowców Europy wschodniej.To jest w genach od wieków tak samo nasi sąsiedzi ze wschodu.Takze to nie jest nowość.Tak trzeba dzieci okłamać moralnie i niemoralnie ???
Kazik
miesiąc temu
A kule chop byl troszke podchmielony i zaraz sie go czepiają tak jakby sie cos wielkiego stalo.
wdqdqdq
miesiąc temu
Badanie wykazało, że ma w organizmie 0,32 promila. - hahahahaha pijany, głupota służb nie zna granic. Ale prawo jest prawem, i prowadzić nie wolno.
paranoik
miesiąc temu
Walka o cenę, przedszkole kasa nie sypie więc i tabor podjeżdża "lekko" zużyty. Żeby zmieścić się w kosztach za kilometr nie ma pieniędzy na bieżące serwisowanie.
hhjhj
miesiąc temu
no to są jakieś jaja............................
obserwator
miesiąc temu
W NORMALNYM kraju dozwolona dawka alkoholu wynosi 0,5 promila (na tzw. Wyspach czy w Luksemburgu to nawet 0,8). U zdrowego, dojrzałego mężczyzny (a takimi są kierowcy autobusów) 0,32 pr. nie stanowi problemu i nie zubaża jego umiejętności i sprawności. Tyle, że żyjemy w PIS-owskim, reżimowym kraju, który dybie na obywateli na każdym kroku
Mnich
miesiąc temu
Tak trzymać kontrolujcie wszystkie autobusy i autokary to myślę że 1/4 z nich już by się nie znalazła na naszych drogach.
Obywatel K.
miesiąc temu
0,32 promila, to resztka po wczorjaszym piciu. W normalnych krajach można w takim stanie jeździć i jest OK , tylko w PiSlandi jest to zabronione.
dyryktor
miesiąc temu
A gdzie tan protest........miało nie być wycieczek?
pawel
miesiąc temu
bez sensu ...bez psa tropiącego narkotyki?
zbychu
miesiąc temu
O cholera to znaczy, że codziennie pół europy może być pijana za kierownicą !!! W większości krajów europy dozwolone jest 0,5 !
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić