REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright http sp. z o. o. -Reklama -Regulamin -Prywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
TV
WP
TVP1
TVP2
4FUN
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Karolina Rogaska12.08.17 (21:50)

Dzieci o tragicznej nocy. "Przytulaliśmy się, żeby było ciepło"

- Padały na nas drzewa i trzeba było wyciągać ludzi spod tych drzew - mówił jeden z chłopców, który przebywał na obozie harcerskim w Suszku, gdzie w wyniku burzy doszło do tragedii. Dwie dziewczynki zmarły. Po część dzieci już przyjechali rodzice. Reszta zostanie odwieziona do domu autokarami.
Wirtualna Polska / WP.PL

W nocy z piątku na sobotę w miejscowości Suszek w województwie pomorskim doszło do tragedii. Nawałnica przeszła nad obozem harcerskim, gdzie przebywało około 140 dzieci z opiekunami. Zmarły dwie harcerki w wieku 13 i 14 lat, a 20 osób trafiło do szpitala. Obóz w lesie przez długo pozostawał odcięty od świata.

Obejrzyj: Dzieci opowiadają o tragedii w Suszku

REKLAMA

- Padały na nas drzewa i trzeba było wyciągać ludzi spod tych drzew. Potem ktoś zadzwonił po pomoc. Chyba tylko jedna osoba miała telefon - mówił chłopiec, który przyjechał na obóz harcerski. Dzieci i ich opiekunowie skryli się w młodym lesie, gdzie drzewa są niskie i jest najbezpieczniej. Drugi z uczestników obozu opowiedział, o tym jak wyglądało kilka godzin nocnego oczekiwania na pomoc.Wedle jego relacji strażacy pojawili się po około 6 godzinach. - Byliśmy pomiędzy młodymi sosenkami i przytulaliśmy się, żeby nam było cieplej - podkreślał.

Większość rodziców o sprawie dowiedziała się z mediów. Postanowili wtedy bezzwłocznie pojechać po swoje dzieci. Ci którzy nie mieli takiej możliwości muszą poczekać, aż ich dzieci zostaną dowiezione autokarem do Łodzi - z tego właśnie miasta pochodziła większość uczestników obozu harcerskiego. Za załatwianie formalności i "autoryzowanie" odbioru dzieci odpowiada wojewoda łódzki prof. Zbigniew Rau i pracownicy urzędu wojewódzkiego.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij