o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Klaudia Zawistowska
|

Dzieci ze szczepieniami prędzej przyjmowane do przedszkoli

24
Podziel się

We Wrocławiu rusza właśnie akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy dotyczącej przyjmowania dzieci do żłobków i przedszkoli.

Wrocław - ruszyła akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy. Wszystko po to, aby dzieci z kompletem szczepień mogły łatwiej dostać się do żłobka i przedszkola.
Wrocław - ruszyła akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy. Wszystko po to, aby dzieci z kompletem szczepień mogły łatwiej dostać się do żłobka i przedszkola. (iStock.com)
bDowiagR

Dzieci ze szczepieniami przyjmowane chętniej

Projekt ustawy autorstwa Roberta Wagnera i Marcina Kostka zakłada danie samorządom możliwości decydowania o tym, czy dzieci, które posiadają wszystkie obowiązkowe szczepienia będą dostawały dodatkowe punkty podczas przyjmowania do żłobków i przedszkoli publicznych. Dla wielu rodziców jest to ważne, ponieważ walka o miejsca w publicznych przedszkolach jest bardzo ciężka. Kandydatów jest o wiele więcej niż dostępnych miejsc, a pracujący rodzice nie mogą opiekować się swoimi pociechami przez 24 godziny na dobę. Ważnym powodem, dla którego dzieci ze szczepieniami miałyby być przyjmowane jako pierwsze do przedszkoli jest również kwestia bezpieczeństwa. Rodzice szczepiący dzieci, chcą mieć pewność, że ich pociechy nie zetknął się z groźnymi chorobami zakaźnymi.

Liczba zachorowań na odrę i polo wciąż wzrasta

Najnowsze doniesienia Światowej Organizacji Zdrowia są bardzo niepokojące. Wynika z nich, że dwa lata temu na odrę zachorowało 5 tys. osób w całej Europie. Tylko w pierwszym półroczu tego roku odnotowano 41 tys. zachorowań. Z powodu odry śmierć poniosło 37 osób. Polska jest w newralgicznej sytuacji, ponieważ za naszą wschodnią granicą Rumuni i Ukraińcy walczą o niedopuszczenie do wybuchu epidemii. Sen z powiek wielu Polakom może spędzać również duży wzrost zachorowań w Niemczech. Przeciwników szczepień w naszym kraju nie powstrzymują niebezpieczeństwa związane z występowaniem chorób. Ich zdania nie są w stanie zmienić również wysokie kary za niestawienie się na szczepieniach obowiązkowych. Zgodnie z polskim prawem karą za unikanie szczepień obowiązkowych jest grzywna w wysokości nawet 50 tys. zł.

bDowiahu
KOMENTARZE
(24)
pax
2 lata temu
pomijając już samą kwestię związku szczepień i spadku liczby zachorowań...to wypowiedzi, że niezaszczepione dziecko stwarza zagrożenie dla tych zaszczepionych w jakimś sensie dowodzi braku zaufania do skuteczności szczepień
Hq
2 lata temu
Pokażcie dzieci, elit i innych zydowskich posługusów, zobaczymy ślady poszczepieniach
aneta_haha
2 lata temu
Skoro ich dzieci są zaszczepione to czego się obawiają ? Przecież szczepionki chronią przed chorobami, prawda ?
bDowiahv
Daw
2 lata temu
To dzieci nieszczepione zagrażają dzieciom szczepionym ??? Ciekawe
Polak
2 lata temu
Hahahah propaganda. Niema żadnych dowodów na to że te szczepionki działają ! a leczenie odry jest objawowe. "Polega ono na farmakologicznej kontroli gorączki za pomocą leków przeciwgorączkowych, stosowaniu leków przeciwkaszlowych, zaciemnieniu pokoju chorego (ze względu na światłowstręt), utrzymywaniu go w dobrym odżywieniu i nawodnieniu oraz odpoczynku."
Najnowsze komentarze (24)
ja
2 lata temu
wszyscy mamy za małą wiedzę na temat szczepionek. i mam wrażenie że koncernom farmaceutycznym wcale nie zależy na tym aby ludzi uświadamiać. powszechnie powinny być znane składy szczepionek. i jestem przekonana że niektóre szczepionki podawane są dzieciom zbyt wcześnie
Nianski
2 lata temu
Szczepionki nie są lekami więc nie muszą być badane klinicznej,a zawierają duże ilości metali ciężkich.
Ela
2 lata temu
Choroby znikły praktycznie chwilę przed tym jak wprowadzono szczepionki dla tego to im przypisuje się wszelkie ich dobroczynienie😐 od tego czasu ciągnie się Fama pozytywnego działania szczepien Obecne szczepionki nie mają nic wspólnego z tymi przed 30 czy nawet z tymi z przed 25 lat nic.
Abcd
2 lata temu
Szczepcie się na świńską grypę! Przecież WHO też ostrzegalo o pandemi czyli przenoszeniu z człowieka na człowieka (peenie nikt nic nikomu nie dał za podanie tej fałszywej informacji). Wszystkie dorosłe osoby, które straszą rodziców nie szczepowych niemowląt, powinny być zaszczepione przeciwko pneumokokom bo stanowią zagrożenie dla dzieci przed ich szczepieniem. Dodatkowo te same osoby powinny być zaszczepione przeciwko gruźlicy, bo trzeba przyjmować szczepionki przypominajace, a nie robić okresowo z pracy rentgena pluc. Jak to ładnie powiedziano w filmie "Botoks": korporacje farmakologiczne różnią się od mafii tym, że mają nieograniczone środki finansowe.
Jojo
2 lata temu
Jak sa zaszczepione to czego sie bac?
khy
2 lata temu
Powinny byc przeszkola oddzielne dla dzieci szczepionych i nie szczepionych.
Tyna
2 lata temu
Liczba zachorowań na "polo"... To chyba jakaś zmutowana choroba 😂
R
2 lata temu
Juz!Sie zaczynam nie stop szczepienia
bDowiahn
venom069
2 lata temu
To jakies chore przeciez to jakis przymus i szantaz oraz pozbawienie prawa wyboru decyzji o wlasnym dziecku. Niedlugo moze rodzicom zabronicie wychowywac dzieci moze tak panstwo je ubierze i nakarmi.
obs1248
2 lata temu
DYSKRYMINACJA!!! Wszak dzieci niezaszczepione nie zagrażają tym szczepionym. Jeżeli tak to po co je szczepić! Lobby farmaceutyczne -na siłę- chce kierować naszym zdrowiem;wychowywać kolejne pokolenia ludzi chorych.
pzh
2 lata temu
polio wciąż wzrasta ?? sprawdz statystyki pzh!! wzrost z 0 na 0.... no faktycznie.... szaleństwo prawdziwa epidemia!
okon
2 lata temu
Bulshit to dzieci szczepione roznosza choroby
Sofia
2 lata temu
Straszą epidemią a tak naprawdę to boją się o utrarę zysków
dry
2 lata temu
a pużniej te niepełnosprawne umysłowo dzieci będą szły w kodzie z niepełnosprawnymi POwcami
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić