Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Dziecko oblane kwasem. Brytyjska policja: jeden z zatrzymanych to ojciec 3-latka

96
Podziel się

W sprawie bestialskiego ataku w miasteczku Worcester na południu Anglii zatrzymano już pięć osób. Nieoficjalnie mówi się, że była to zemsta na partnerce za porzucenie mężczyzny.

Dziecko oblane kwasem. Brytyjska policja: jeden z zatrzymanych to ojciec 3-latka
(westmercia.police.uk)
bETQSJFN

Jedną z osób, które zaplanowały atak jest ojciec dziecka. Policja z Zachodniej Mercji potwierdziła te doniesienia w rozmowie z dziennikarzami. Na razie rodzic 3-letniego chłopca nie usłyszał zarzutów i przebywa w areszcie.

To rozwojowe śledztwo. Na razie ustalamy, jaki dokładnie związek ze sprawą miał mężczyzna. Możemy jedynie potwierdzić, że pomagał wszystko zaplanować. Być może był to jego pomysł - komentuje rzecznik miejscowej policji.

W poniedziałek rano udało się zatrzymać zwyrodnialców, których nagrały kamery. Trzej mężczyźni podeszli do chłopca w lokalnym dyskoncie, wsadzili go do wózka na zakupy, a następnie oblali żrącą substancją. Policjanci nieoficjalnie przyznają, że atak mógł być próbą zemsty na matce chłopca, która kilka miesięcy temu porzuciła jego ojca i wraz z synkiem wyjechała do innego miasta - informuje Metro.

bETQSJFP

Obrażenia chłopca obejmują poważne oparzenia twarzy i ramion. Według najnowszych informacji został już wypuszczony ze szpitala. Długofalowe konsekwencje ataku dla jego zdrowia pozostają jednak tajemnicą.

Wielka Brytania zmaga się z plagą ataków kwasem. Od 2012 roku ich liczba stale rośnie. W 2017 roku, według Metropolitan Police, doszło do 465 ataków kwasem. To o 70 aktów przemocy więcej niż w 2016 roku. Kwas postrzegany jest przez przestępców jako "tańsza alternatywa" dla innych rodzajów broni. Wprowadzono już regulacje, uniemożliwiające zakup kwasu osobom poniżej 18 roku życia - informuje "The Telegraph".

Zobacz także: Zobacz także: Pszczoły użądliły kobietę ponad 200 razy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bETQSJGq
KOMENTARZE
(96)
Zgroza
3 lata temu
A Papież chce żeby tych bandziorów islamskich przyjmować do Europy
Kola
3 lata temu
Tak to bialy ojciec ktory przejal conajgorsze od czarnych. Tam sie oblewaja kwasem..niewierne kobiety i innych. Precz z bezowymi!
Logic
3 lata temu
Jeśli mozna zrobic cos takiego własnemu dziecku w imie islamu, to co mozna zrobic niewiernym czyli nam ? Europe czeka wojna przy ktorej II wojna swiatowa to bedzie zabawa w piaskownicy.
bETQSJGr
Antykomuch
3 lata temu
Chcieli ubogacenia to maja... matka nie wiedzala co to zwiazek z arabem ?
Na zdjęciu
3 lata temu
widać jakby ciemniejszy odcień ;)
Hytmen71
3 lata temu
Odstrzelić dla przykładu.
Luk
3 lata temu
Mam nadzieje ze w celi te śmiecie odnajdą "odpowiednich kolegow" ktorzy "posluza pomoca" w popełnieniu samobojstwa.
Krzych
3 lata temu
Nie mogli zemścić się na kobiecie to skrzywdzili dziecko. Bardzo słabi ludzie. Mam nadzieje ze w wiezieniu za długo nie pożyją.
As
3 lata temu
Ubogacacze i ýnżyniery z Bliskiego Wschodu. Oblewanie kwasem wdów ,złych żon to taka niby tradycja.. Teraz dzieci ?
cdn
3 lata temu
OKO ZA OKO
pi
3 lata temu
zlapac goscia , wsadzic do wozka i oblac kwase,i pokazac w telewizji
Stary Grzyb
3 lata temu
"Kwas postrzegany jest przez przestępców jako "tańsza alternatywa" dla innych rodzajów broni. Wprowadzono już regulacje, uniemożliwiające zakup kwasu osobom poniżej 18 roku życia." Proponuję wprowadzić inną, prostą procedurę wewnętrzną, bez żadnych formalnych regulacji - każdy, kto uczestniczył w przygotowaniu i dokonaniu ataku kwasem lub pomagał sprawcom, zostaje nago przywiązany twarzą w dół do żelaznej pryczy bez siennika i dostaje oburącz trzonkiem od łopaty 50 razy w pięty, 50 razy w nery i 50 razy po całości. Potem można go zwolnić, gdyż jest dożywotnio zresocjalizowany, i nie ma potrzeby marnowania pieniędzy podatników na jego utrzymanie.
O2 cenzura
3 lata temu
Dlaczego o2 blokuje komentarze.nie napisalem niczego obrazliwego
bETQSJGj
gosc
3 lata temu
oblać całą trójkę kwasem!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić