REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 42 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
SK22.09.19 (16:07)

Dzień Bez Samochodu 2019. Sprawdź, gdzie dziś komunikacja za darmo

Podobnie jak w minionych latach, tak i w tym roku obchodzony jest Dzień Bez Samochodu. Zobaczcie, w których miastach za darmo można skorzystać z komunikacji miejskiej. Nie wszędzie zasady są te same. W niektórych miastach warto będzie mieć przy sobie dowód rejestracyjny. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.
PAP

Dzień Bez Samochodu 2019 obchodzony jest we wszystkich większych miastach w Polsce m.in. w Warszawie, w Krakowie czy w Białymstoku i przypada na dzień 22 września. Zazwyczaj „święto” to polega na tym, że w jego trakcie można korzystać z komunikacji miejskiej za darmo.

W Dzień Bez Samochodu w Warszawie nie trzeba martwić się biletem. Kasowniki w autobusach, tramwajach i pociągach SKM są bowiem wyłączone, a bramki metra – otwarte. Komunikacja miejska jest bezpłatna zarówno w pierwszej, jak i w drugiej strefie biletowej.

REKLAMA

Tegoroczna akcja w Warszawie odbywa się pod hasłem „Samochód wysiada”. W jej ramach możliwe będzie odwiedzenie zajezdni autobusowej przy ul. Ostrobramskiej 88 oraz Zakładu Energetyki Trakcyjnej i Torów Tramwajów Warszawskich przy al. Prymasa Tysiąclecia 102.

Zobacz także: Zbadali najstarsze jezioro w Europie. Niesamowite, co ujawniło dno

Dzień bez Samochodu 2019 obchodzony jest także w Poznaniu. Warunek darmowego przemieszczania się komunikacją jest jednak jeden, w przypadku kontroli okazać należy dowód rejestracyjny.

Dodatkowo Poznań promuje akcję także w inny sposób. Na przystankach komunikacji miejskiej stały hostessy z cukierkami. Można także wycisnąć sok z owoców, pedałując na rowerze. Wszystkie te zabiegi mają na celu zachęcenie mieszkańców do zamiany auta na komunikację miejską.

Już po raz 17. w „święcie” tym bierze udział także Kraków. W niedzielę, 22 września można bezpłatnie podróżować liniami dziennymi i nocnymi komunikacji miejskiej. Kasowniki w autobusach i tramwajach wyłączone zostały na 24 godziny.

Ponadto na ulicach miasta Kraków prowadzona jest akcja „Wystarczy jeden metr”, która ma na celu edukowanie kierowców, jak prawidłowo parkować pojazdy.

W niedzielę Dzień Bez Samochodu obchodzący jest także w Białymstoku. Mieszkańcy tego miasta mogą zostawić swoje samochody na przydomowych parkingach i za darmo przesiąść się w komunikację miejską. Darmowe przejazdy przysługują wszystkim, a nie tylko osobom mającym dowód rejestracyjny. Dodatkowo korzyści odnieśli użytkownicy białostockich rowerów miejskich – za pierwszą godzinę wypożyczenia nie są naliczane opłaty.

Podczas Dnia Bez Samochodu we Wrocławiu wszyscy mogą za darmo skorzystać z przejazdów komunikacją zbiorową. Z ruchu samochodowego został całkowicie wyłączony plac Kościuszki, który stał się przestrzenią dla warsztatów, pokazów, spotkań i spacerów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij