Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Karol Skomorowski08.03.19 (13:29)

Dzień Mężczyzn 2019. Co to za święto i kiedy wypada? Jaka jest jego historia?

Dzień Mężczyzn nie zyskał jeszcze takiego statusu jak Dzień Kobiet, jednak z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Tego dnia panie kupują i wręczają prezenty dla płci przeciwnej. Sprawdź, kiedy obchodzi się Dzień Mężczyzn i jaka jest jego historia.
East News

Dzień Mężczyzn 2019 – kiedy wypada święto Panów?

Dzień Mężczyzn jak co roku wypada dwa dni po święcie kobiet. W tym roku będzie to niedziela 10 marca.

REKLAMA

Data Dnia Mężczyzny w Polsce nie jest dziełem przypadku. 10 marca polski Kościół katolicki obchodzi wspomnienie 40 Męczenników z Sebasty, rzymskich legionistów skazanych na śmierć za odmowę wyrzeczenie się chrześcijaństwa w 320 roku.

Dzień Mężczyzn 2019 – jaka jest jego historia?

Dzień Mężczyzn ma stosunkowo krótką tradycję, ponieważ zapoczątkowano ją 19 listopada 1999 r. w Trynidadzie i Tobagu przy wsparciu m.in. Organizacji Narodów Zjednoczonych. Ingeborg Breines, dyrektorka programu Kobiety i Kultura Pokoju, podczas przemowy w siedzibie ONZONZ stwierdziła, że dzień mężczyzny będzie doskonałym symbolem równowagi płci.

Dzień Mężczyzn na świecie obchodzony jest oficjalnie 19 listopada w takich państwach jak: Australia, Chińska Republika Ludowa, Ghana, Holandia, Indie, Irlandia, Jamajka, Kanada, Malta, Mołdawia, Republika Południowej Afryki, Singapur, Stany Zjednoczone, Tobago i Trynidad, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Niektóre kraje obchodzą święto Panów jeszcze w innych terminach. Przykładowo Brazylia świętuje 15 lipca, Norwegia 9 września, a 23 lutego Białoruś oraz Rosja.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij