o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Dzień przed wigilią znaleziono w oknie życia dziecko. To kilkudniowa dziewczynka

32
Podziel się

Maleńką dziewczynkę, której opiekunowie w Caritasie dali na imię Ewa, znaleziono w Oknie Życia, w sobotę późnym popołudniem. - Za kilka godzin siadamy do wieczerzy Wigilijnej. Będzie to na pewno inna wieczerza tak dla tego maleństwa, jak i dla nas - mówi pracowniczka, która znalazła dziecko.

Dziecko zostawione w oknie życia dzień przed Wigilią.
Dziecko zostawione w oknie życia dzień przed Wigilią. (Agencja Gazeta, Tomasz Markowski)
bEKUDRAl

W sobotę 23 grudnia, o 17:50 w Ośrodku Opiekuńczo-Leczniczym Samarytanin w Legnicy rozległ się dźwięk dzwonka. Nie do drzwi, a w Oknie Życia. W tym czasie na dyżurze była Justyna Sobków. Znalazła kilkudniową dziewczynkę. Dziecko było zdrowe, ubrane i zabezpieczone przed zimnem. Nikt nie zostawił przy niej listu.

- Gdy usłyszałam dzwonek poczułam niepewność i strach, ale gdy zobaczyłam dziecko ogarnęło mnie uczucie nie do opisania, bo znalazłyśmy malutkie życie, nowe życie - mówiła "Gościowi legnickiemu". - Dla niektórych taka decyzja o oddaniu dziecka może być niezrozumiała, zwłaszcza że są święta, ale chyba tak musiało być. Za kilka godzin siadamy do wieczerzy Wigilijnej. Będzie to na pewno inna wieczerza tak dla tego maleństwa jak i dla nas, dla mnie - mówiła rozemocjonowana.

Zobacz także: Zakonnica opowiada o dzieciach znalezionych w oknie życia
bEKUDRAn

Dziewczynce dano na imię Ewa. Została już zabrana przez Pogotowie Ratunkowe. - Cieszmy się, że w Legnicy jest Okno Życia, które daje szansę rodzicom i dzieciom - mówi ks. Artur Trela. - Nie oceniając nikogo, myślę, że podjęcie decyzji o pozostawieniu dziecka w Oknie Życia jest bardzo trudne. Być może jest to szok poporodowy. Czasami się to zdarza - dodał ze zrozumieniem.

bEKUDRAO
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(32)
Jj
4 lata temu
Bardzo dobrze. Teraz dziecko przezyje.... Mogli ja porzucic w lesie albo zakatowac a tak to dali jej szanse... Pewnie ze lepiej byloby jej w domu przy rodzinie ale jesli nie ma rodziny lub panuje samo zlo to matka dobrze zrobila..
obserwator.
4 lata temu
Lepsze okno życia niż pozostawienie dziecka na śmietniku lub w innym miejscu.Matki nie oceniam, ważne ze postąpiła roztropnie.Niech Wigilijna Ewa zdrowo rośnie i się rozwija.
Aninka
4 lata temu
Popieram i nie oceniam. Pozostawiona dziewczynka znajdzie domek. Gdyby nie okno życia być może nie byłoby jej dane przeżyć. Zdrówka Ewko🌻
bEKUDRAP
Zenek
4 lata temu
Proszę o uruchomienie takiego okna życia dla psów i kotów bo chcąc oddać psa z pewnych ważnych powodów też się jest przeklinanym, kara, mandat i co tylko - wolicie żeby psa zakopać gdzieś?
lll
4 lata temu
To musiało być straszne dla matki... :(
anna
4 lata temu
A co zrobić żeby takiemu maleństwu pomóc i przyjąć go do swojego domu?
poldek
4 lata temu
o2 jak zawsze szuka taniej sensacji.
eva
4 lata temu
moze rzeczywiscie byl to szok poporodowy ciekawe czy babcie lub ojcie wie?mam nadzieje ze wroca po dzieciatko
Grazynkaijanu...
4 lata temu
Nie wiemy co bylo przyczyna tej decyzji. Pietno na cale zycie.
Dbdb
4 lata temu
Przeciez po to sa okna zycia, az trzeba o tym pisac? Lepsze okno niz zabicie
iiiiiiiiiiiii...
4 lata temu
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
koo
4 lata temu
lolo
io
4 lata temu
io
bEKUDRAH
wygoda
4 lata temu
lepiej okno życia niż wyrzucenie przez okno więc rozmnażajcie się jak króliki i zostawiajcie w oknach a 500+ pomoże gospodarce
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić