REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright http sp. z o. o. -Reklama -Regulamin -Prywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
TV
WP
TVP1
TVP2
4FUN
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Marianna Fijewska12.08.17 (18:08)

Dziś noc spadających gwiazd. W tych miejscach będzie je widać najlepiej

To właśnie dziś w nocy Perseidy, czyli spadające gwiazdy, będą najbardziej widoczne. Zrób zdjęcie i pochwal się, wysyłając je na nasz redakcyjny adres!
PAP

Perseidy to kosmiczne drobinki, które kometa gubi przelatując w pobliżu Słońca. Wpadając w ziemską atmosferę, tworzą, potocznie nazywane, spadające gwiazdy. Co roku w okresie wakacji orbita Perseidów (roju meteorytów) przecina Ziemię.

W nocy z soboty na niedzielę, na niebie pojawi się nawet do 100 meteorytów na godzinę. Na stronie www.lightpollutionmap.info można znaleźć punkt w swojej okolicy, z którego meteoryty będą najlepiej widoczne.

REKLAMA
https://www.lightpollutionmap.info

Do obserwacji należy wybrać jak najmniej oświetlony obszar. By gwiazdy były lepiej widoczne, dziś w nocy w Warszawie zgasną oświetlenia największych obiektów, m.in. Stadionu Narodowego.

Poniżej zamieszczamy kilka porad, jak fotografować Perseidy. Jeśli uda Wam się uchwycić spadające gwiazdy, wyślijcie swoje zdjęcia na adres dziejesie@wp.pl. Wybierzemy najlepsze zdjęcia i umieścimy je w niedzielnym artykule.

Przesyłając zdjęcie lub filmik na adres dziejesie@wp.pl potwierdzasz, że jesteś jego autorem i zgadzasz się na jego wykorzystanie na portalu Wirtualna Polska, naszych profilach na Facebooku i Instagramie oraz w Telewizji WP, jak również, że wszystkie osoby utrwalone w tych materiałach wyraziły zgodę na takie wykorzystanie.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij