Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Barbara Jaros09.11.18 (17:32)

Dzisiaj w TV przejmujący aktorski popis sławnego duetu. Ten film trudno zapomnieć

Sam Mendes udowodnił swoją społeczną wrażliwość, reżyserując "American Beauty", jeden z najgłośniejszych filmów lat 90. W "Drodze do szczęścia" sięgnął do tego samego tematu, a jednak udało mu się stworzyć świeży i jednocześnie dojrzały obraz.
Materiały prasowe

Krytyk mieszczańskiego zakłamania tym razem osadził fabułę w latach 50. XX wieku. April (Kate Winslet) i Frank (Leonardo DiCpario) Wheelerowie mieszkają z dwojgiem dzieci na przedmieściach Connecticut. Zamożni, ale niespełnieni i sfrustrowani, marzą o wyjeździe do Paryża, który ma ich uratować od "beznadziejnej pustki" wypełniającej ich życie.

Film Mendesa jest przede wszystkim mistrzowsko zagrany. Charyzmatyczny duet prezentuje całą gamę często skrajnych postaw, dodając obrazowi niezaprzeczalnej emocjonalnej siły. Miotający się między potrzebą wolności i konformizmem Wheelerowie są jak budzik wyrywający klasę średnią z amerykańskiego snu w przeddzień epoki kontestacji.

REKLAMA

Ale nie tylko. Para tworzy też sugestywne studium rozpadu związku, który w pewnym momencie staje się więzieniem. Wrażenie to potęgują jeszcze ciasne, klaustrofobiczne kadry i świetna muzyka Thomasa Newmana.

"Droga do szczęścia", TVP Kultura, 20:25

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz też: Touch me not - zwiastun

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij