Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Marcin Łukasik07.02.19 (13:03)

Dziwny SMS od Play? Nie odpowiadaj! To może być oszustwo

Klienci sieci Play dostają podejrzane wiadomości, zachęcające do wpłaty drobnych kwot na nieznane konto. Maja to zrobić, inaczej numer zostanie zablokowany. Sieć odpowiada, że nie ma z tym nic wspólnego i ostrzega klientów.
Money.pl / Twitter

"Ze względu na brak wpłaty twój numer zostanie zablokowany. Aby zapobiec blokadzie prosimy o wpłatę 1,76 zł" - w ciągu ostatnich dni takie wiadomości dostawała część klientów sieci komórkowej Play.

OGLĄDAJ: Cybersejf: uwaga na fałszywe aplikacje

REKLAMA

W wiadomości był też link przekierowujący do strony, na której można dokonać wpłaty. Przedstawiciele sieci tłumaczą, że nie mają z tym nic wspólnego. Jednocześnie ostrzegają przed próbą wyłudzenia. Numer nie jest zagrożony, blokady konta nie będzie, bo to próba wyciągnięcia pieniędzy.

"Uwaga! Ktoś wysyła do klientów Play SMS zachęcające do dopłaty drobnych kwot, strasząc blokadą konta. To nie my! Nie reagujcie!" - napisał na Twitterze rzecznik firmy, Marcin Gruszka.

Operator ma ok. 15 mln klientów. Przy założeniu, że nawet ich niewielka część uiściłaby wpłaty, oszuści mogliby się nieźle obłowić. Kilka miesięcy temu klienci Play masowo otrzymywali podobne wiadomości - miały sugerować niewielką niedopłatę na rachunku abonenta. I w tym wypadku oszuści grozili zablokowaniem numeru. Drogą e-mailową z kolei oszuści rozsyłają podstawione faktury.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij