o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Daniel Bochen
|

Egzamin na prawo jazdy 2019. Ważne zmiany zarówno dla kursantów, jak i egzaminatorów

10
Podziel się

Egzamin na prawo jazdy czekają poważne zmiany. Dotyczą one egzaminatorów oraz kursantów. Podpowiadamy, jakie zmiany zostaną wprowadzone.

Egzamin na prawo jazdy 2019. Zmiany
Egzamin na prawo jazdy 2019. Zmiany (East News)
bEJQAWdh

Egzamin na prawo jazdy 2019. Ograniczenie liczby egzaminów w ciągu dnia

Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało nowelizacje przepisów dotyczących przyszłych kierowców. Egzamin na prawo jazdy w 2019 r. czeka kilka istotnych zmian.

Zmiany znacząco wpłyną na prace egzaminatorów. Po nowelizacji przepisów będą mogli w ciągu dnia przeprowadzić maksymalnie osiem egzaminów praktycznych na prawo jazdy kategorii B oraz nie więcej niż jeden egzamin na godzinę.

bEJQAWdj

W komunikacie ministerstwa napisano, że dzięki ograniczeniu liczby egzaminów do ośmiu, egzaminatorzy będą mieli więcej czasu na "spokojną i bardziej obiektywną ocenę umiejętności kandydatów na kierowców" - podaje PAP.

Zobacz także: Zobacz: Prawo jazdy. Kolejna ważna zmiana dla kierowców. Zapłaci każdy

Kolejną zmianą, która obejmie egzamin na prawo jazdy, będzie wyznaczenie konkretnej godziny jego przeprowadzenia. Zgodnie z argumentacją resortu - "zbyt długi czas oczekiwania na egzamin powoduje większy stres u zdających i niejednokrotnie wpływa negatywnie na wynik egzaminu".

bEJQAWdp

Egzamin na prawo jazdy 2019. Kiedy zmiany wejdą w życie?

Kolejna z zaplanowanych zmian w egzaminie na prawo jazdy zakłada, że egzaminatorzy, wykładowcy i instruktorzy nie będą musieli stosować na dokumentach pieczęci. Wystarczyć będzie podpis, czyli imię i nazwisko oraz nr uprawnień.

Ministerstwo Infrastruktury planuje, że nowe przepisy obejmujące egzamin na prawo jazdy wejdą w życie 1 lipca 2019 r. Jednak wyjątkiem pozostaną te, które dotyczyć będą pracy egzaminatora oraz wyznaczania konkretnych godzin egzaminu.

Ze względu na konieczność dostosowania się Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego do nowych zasad, wejdą one w życie 1 stycznia 2020 r.

bEJQAWdK
KOMENTARZE
(10)
Mikołaj
2 lata temu
Po obejżeniu materiału usłyszałem : każdy dostaje prawo jazdy na 15 lat ja dostałem na 4 lata bo mam okulary a moja koleżanka która ma okólary dostała na 15 lat gdzie tu jest sprawiedliwość ??., to jest nic innego jak wyćiaganie pieniedzy z mojego portfela bo za wymiane musze zapłacic 100zł za zaświatczenie od okulisty drugie 100zł , to nic innego jak ZŁODZIEJSTWO !!!
Marcin
2 lata temu
Tak jestem za głupi żeby zdać egzamin i poczekam rok na zmianę przepisów , a tak na serio to zdałem bez żadnych problemów za pierwszym razem , wystarczy solidnie przyłożyć się do nauki .
joda
2 lata temu
Przede wszystkim powinny być zmiany w programach nauczania na kursach. Obecnie te kursy uczą jedynie zdawać egzamin a jeździć kursant musi nauczyć się sam.
bEJQAWdL
Instruktor
2 lata temu
Ha! Jak kursant obleje po 3 minutach ba placu, to egzaminator przeszło 50 minut może się opalać. I tak 3-4 razy dziennie. Ciekawa praca! Ci nasi rządzący jak nieraz coś wymyślą... Mam wrażenie, że pojęcia o życiu nie mają.
qqqqqqqqqqqqq...
2 lata temu
Mój syn zdawał egzamin na ul. odlewniczej w Warszawie , podczas jednego z egzaminów praktycznych podszedł do egzaminatora i przywitał się " Dzień dobry" a Pan egzaminator burknął " dzień dobry panu chyba" - oczywiście egzamin nie zaliczony.
wert
2 lata temu
No no zaraz cena bendzie wieksza bo mniej by się opłacało
Janek
2 lata temu
No i świetnie. Od 2020 roku na egzamin będzie się czekać 2-3 mc. Już widzę tą zdawalnoność jak kursant po 3mc przerwy od jeżdżenia siada obok egzaminatora. No ale ważne, że będzie miał punktualnie ten egzamin.
Dąbrowa Górni...
2 lata temu
Dosyć przyjemne uczucie po wszystkim.
K Zawodowy AB...
2 lata temu
Egzaminator powinien mieć doświadczenie jako zawodowy kierowca. Większość z "szanownych " egzaminatorów (emerytowanych milicjantów itp) nie ma pojęcia o przewozie ludzi czy ładunków, za to ma doskonałe doświadczenie w maltretowaniu osób egzaminowanych .
xzz
2 lata temu
Im bardziej skomplikowane egzaminy tym więcej kiepskich kierowców i więcej wypadków. Taka zagadka. Jedno jest pewne, w ministerstwie jest przerost zatrudnienia i muszą coś ciągle zmieniać aby uzasadnić konieczność swojego iistnienia.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić