Sylwester Ruszkiewicz
|

Ekstremiści na Marszu Niepodległości. Policja i ABW zatrzymała 100 osób

27 reakcji
0
0
27
Podziel się

Jak informuje tygodnik "Do Rzeczy", w ostatnich dniach funkcjonariusze ABW wkroczyli do mieszkań kilkudziesięciu osób podejrzanych o działalność ekstremistyczną. Zatrzymano łącznie ok. 100 osób m.in. związanych z tzw "Szturmowcami", którzy planowali zakłócić Marsz Niepodległości w centrum Warszawy. MSWiA potwierdza te informacje i podaje szczegóły.

Według policji i ABW, zatrzymano ok. 100 osób
Według policji i ABW, zatrzymano ok. 100 osób (PAP, Radek Pietruszka)

Według dziennikarza tygodnika Wojciecha Wybranowskiego, zatrzymano i zawrócono z granicy zaproszonych przez "Szturmowców" aktywistów bojówek z zagranicy, m.in Ukrainy. Wśród zawróconych mieli być m.in ekstremiści kultywujący Banderę.

Z kolei, jak ujawnił jeden portali nacjonalistycznych, akcja była prowadzona przez policyjny Wydział do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw wraz z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego. - Funkcjonariusze tych służb zatrzymali ponad setkę osób w całym kraju – u większości przeprowadzono przeszukania mieszkań pod kątem posiadania materiałów wybuchowych, a także goszczenia w domach ludzi poszukiwanych za terroryzm w innych krajach. Zatrzymania i doprowadzanie do jednostek policji było rzecz jasna prewencyjne, gdyż u żadnej z ponad setki nękanych osób nie znaleziono poszukiwanych materiałów czy ludzi - czytamy na portalu.

Jak informuje portal autonom.pl, w związku z działaniami służb początkowo odwołano dwie zaplanowane na dzień 10 listopada nacjonalistyczne konferencje w Warszawie – „Naród Pracy” organizowaną przez Pracę Polską oraz „Europe of Future” zainicjowaną przez Kongres Narodowo-Społeczny.

- Służby postawiły sobie za cel niewpuszczenie do Polski nacjonalistów z zagranicy, cofając większość z nich na przejściach granicznych. Już w czwartek na lotnisku w Warszawie niewpuszczony do kraju został Jonas Nilsson, szwedzki nacjonalista, który na konferencji „Europe of Future” miał opowiadać o sytuacji prześladowanej białej ludności w Republice Południowej Afryki. Spora część europejskich nacjonalistów dotarła jednak do Polski korzystając z innych, mniej strzeżonych przejść granicznych - twierdzi portal.

Według najnowszych doniesień, na Marszu Niepodległości pojawiła się grupa około 30 "Szturmowców". Miała zostać z niego usunięta przez sympatyków ONR.

Co na to MSWiA? - Działania zmierzające do zabezpieczenia uroczystości rozpoczęły się na kilka dni przed 11 listopada. W wyniku podjętych działań ABW oraz Policja uniemożliwiły organizację koncertów mających się odbyć pod patronatem skrajnie prawicowych ugrupowań. Swoje działania prowadzi również Straż Graniczna, która przeprowadza procedury wobec osób stawiających się do kontroli granicznej. W wyniku tych działań uniemożliwiono wjazd na terytorium RP osobom ze środowisk stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa i porządku publicznego, m.in. obywatelom Rosji, Szwecji i Ukrainy - czytamy w wydanym po południu w niedzielę oświadczeniu resortu.

- Ponadto Policja wraz z ABW zapobiegły przeprowadzeniu trzech konferencji, na których miała być propagowana ideologia totalitarna. W dniach 8-11 listopada br. ABW wspólnie z Policją zrealizowała czynności procesowe wobec osób, które swoim zachowaniem mogły stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego i porządku publicznego państwa. W ramach tych działań dokonano zatrzymania około 100 osób oraz przeszukano miejsca zamieszkania części z nich. ABW współpracowała ze Strażą Graniczną, której przekazała informacje o zagranicznych aktywistach ugrupowań skrajnie prawicowych, lewicowych i neofaszystowskich - dodaje MSWiA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

27
0
0
KOMENTARZE
(27)
e
rok temu
słuszne działanie.
gość
rok temu
O czym traktuje ten artykuł Panie Ruszkiewicz, może jakiś krótkie wyjaśnienie?
tyle
rok temu
Najlepiej to niech w swoich krajach robią''akcje''bo tam bardziej potrzebują zrobić porządek.
Ya hoo.
rok temu
Precz z wrogami ojczyzny .Najjaśniejszej Pani Rzeczpospolitej polskiej.
haha
rok temu
Nie ma to jak dać zdjęcie z marszu z flagami ONR - dać opis "ekstremiści na Marszu Niepodległości " - a w treści że mielibyć banderowcy, skrajna prawica i aktywiści lewicowi, którzy mieli zakłócić marsz. Ludzie treści nie czytają - skojarzą jedynie obrazek ONR z treścią "ekstremiści " - łatka przypięta, manipulacja udana. dziękuję, dobranoc.
Najnowsze komentarze (27)
Incognito Lub...
rok temu
Ekstremiści? A czemu nie nazywacie Tych ludzi patriotami? Czyżby to politycznie nie było poprawne? Jeśli ktoś pragnie Ojczyzny silnej, niepodległej to dlaczego nazywać Tego człowieka ekstermistą?
Yonnek
rok temu
Banderyzm to jest podobny kult do tego , co pchnęło Rosję do rozpoczęcia rewolucji październikowej - dla nas to niedobra wiadomość , bo ten ruch jest nad wyraz ekspansywny i będzie usilnie dążył do wprowadzania swoich zasad wśród sąsiadów. Jedyne wyjście to blokować to dziadostwo w 100%. Niestety , ani PO ani PIS się do tego nie nadaje bo to międzynarodowe mięczaki.
hehe
rok temu
przeciez jest demokracja , kazdy moze maszerować , co na to obroncy konstytucji/
m&y
rok temu
A ja myślałem, że obowiązuje jeszcze domniemanie niewinności ...
dokładnietak
rok temu
ozon 12 lis, 16:07 Jeżeli przeszukano 100 domów i niczego nie znaleziono, to to nie jest prewencja, lecz nękanie i ucisk. Widać, że akcja policji miała charakter polityczny, a "materiały wybuchowe" i "osoby podejrzane o terroryzm" to był tylko pretekst. Jeśli będzie na to przyzwolenie, to władza nadal będzie czuć się bezkarnie i będzie nasyłać policję na każdego zwykłego obywatela, jeśli będzie mieć w tym interes. To znaczy, jeśli ten który wysyła policję będzie miał w tym interes. Niestety, 90% ludzi nie rozumie, że najważniejsze są ZASADY. Klaszczą, kiedy wolność jest odbierana "tym złym" nie rozumiejąc, że tym samym pozbawiają wolności samych siebie.
Antykomuch
rok temu
Te 100 osób zostały zatrzymane PRZED Marszem, zatem ZAPOBIEŻONO ich udziałowi zatem szmatławo-dziennikarski tytuł jest kłamliwy i mylący...
!!!!!!!!!!!!!...
rok temu
Ekstremiści na Marszu Niepodległości. Policja i ABW zatrzymała 100 osób ???? to byli na marszu czy zatrzymali ich w domu przed marszem bo to ważne to nie artykuł tylko jak zawsze wypociny !!!!!
Jozef
rok temu
Jak na Marsz otwarty ,w którym każdy mogl wziąć udział -BRAWO ORGANIZATORZY I SLUZBY jak rowniez uczestnikom ,ktorzy przyszli ze szczerego serca poświęcając swój czas
ja
rok temu
Ciekawe , że niektórzy potrafią widzieć tylko negtywizmy. Może najwyższa pora do lekarza? Pozdrawiam serdecznie wszystkich, tych chorych też.:)
Gosc
rok temu
Tytul nietrafiony jak caly portal. ZAL AUTORA, ze musi lub chce to pisac !!!
Ko123
rok temu
Pewnie dlatego bulo tak cudownie , żadnych prowokacji płatnych czy awantur !!!
afrykaner
rok temu
żydów i muzułmanów nie zatrzymują,polski kalifat,PiS to zdrajcy jak PO.
Krzychoo
rok temu
Trzeba być elektoratem PO żeby uwierzyć, że nasi narodowcy dogadają się z banderowcami.....
Leon
rok temu
Brawo służby, bo to państwo nie jest już teoretyczne
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić