o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Durman
Natalia Durman
|
aktualizacja

Elbanowscy się doigrali. Wszczęto postępowanie

10
Podziel się

MEN wszczęło postępowanie administracyjne wobec fundacji Karoliny i Tomasza Elbanowskich Rzecznik Praw Rodziców. Domaga się zwrotu ponad 27 tys. zł z unijnego dofinansowania, które fundacja otrzymała od Kancelarii Premiera na wspólny projekt z ministerstwem. Kontrola NIK wykazała szereg nieprawidłowości.

Dofinansowanie dla fundacji Elbanowskich wyniosło 2 377 110 zł
Dofinansowanie dla fundacji Elbanowskich wyniosło 2 377 110 zł (PAP, Leszek Szymański)
bDZSbbhh

Postępowanie wszczęto ze względu na to, że środki te nie zostały zwrócone do 26 czerwca - przekazała tvn24.pl Justyna Sadlak z Biura Informacji Prasowej MEN.

Kontrolerzy NIK sprawdzili wykonanie budżetu MEN za rok 2018. Pod lupę wzięto 21 umów dotyczących projektu "Zmiany w systemie edukacji w Polsce odpowiedzią na oczekiwania społeczne i zmiany gospodarcze". Prowadzona przez Elbanowskich fundacja Rzecznik Praw Rodziców została partnerem społecznym resortu. Łączna kwota dofinansowania wyniosła 2 377 110 złotych.

Efekt? Znaleziono "pięć nieprawidłowo wystawionych umów o dzieło, osiem umów, które były nieprawidłowo opisane, sześć nieprawidłowych wniosków o płatność i trzy przypadki, gdy Fundacja zapłaciła inną kwotę niż ta, która była na umowie".

bDZSbbhj
Zobacz także: "Skandal" w Katowicach. PiS chce powycinać drzewa na paradę. Budka oburzony:

Podobne wątpliwości wobec Rzecznika Praw Rodziców mieli kontrolerzy Kancelarii Premiera. Zwracali uwagę m.in. na nieprawidłowe rozliczenia, czy niskiej jakości prace realizowane w ramach projektu.

NIK miała też zarzuty do MEN o brak odpowiedniego nadzoru nad fundacją w czasie trwania projektu. Po kontroli resort zażądał od fundacji zwrotu pieniędzy.

bDZSbbhp

- Te środki powinny być wydawane zgodnie z prawem. Jeżeli są jakieś wątpliwości, to każda fundacja bez względu na to, jak się nazywa i przez kogo jest prowadzona, jest zobowiązana do zwrotu tych środków - mówił minister edukacji Dariusz Piontkowski na czwartkowej konferencji prasowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDZSbbhK
KOMENTARZE
(10)
Pytak
2 lata temu
Ciekawe czemu majatakiewgledy uwladz?
babcia
2 lata temu
taki błąd to nie błąd....ale piszmy o małych to duże sie ukryją
yogy51
2 lata temu
Kombinatorzy niech się wezmą do uczciwej pracy,
bDZSbbhL
Macuek
2 lata temu
A fundacja rydzyka kiedy przejdzie kontrolę? I ile zwróci? Ha ha
Rambo
2 lata temu
Nigdy tych Elbanowskich nie lubiłem. Może w końcu ktoś zrobi z nimi porządek . Szkodniki jakich mało.
um
2 lata temu
Jeden przez drugiego biorą ile się da. Ciemny lud daje ciężko zapracowany grosz klerowi, katotalibom i innym cwaniaczkom kooperującym z kastą panów.
as
2 lata temu
czy to nie ta patologia pi 500+ od podpisów za zakazem aborcji?
dss
2 lata temu
No i tak to bywa, kto się chce wycwanić w końcu sam się pogrąży. POKO chce się wycwanić , wystawia Nitrasa ,to Kierwinskiego, to innych ,żeby wrzeszczeli a ten wrzeszczy i nie mogą zrozumieć,że nie tędy droga. Ale jeśli chodzi o mnie , to "róbta co chceta", jak nie chceta robić dobrze to wrzeszczta dalej.
Tytul wprowad...
2 lata temu
2.3 mln dostali a 27 tys do zwrotu. Czyli bledy sa w promilu z wszystkiego. Klamliwy tytul sugeruje cos calkiem innego
Franek
2 lata temu
Koltuny....i jak zwykle.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić