o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Durman
Natalia Durman
|

"Elementarny brak wiedzy". Wpadka rzeczniczki PiS

97
Podziel się

Słynny cięty język rzeczniczki PiS Beaty Mazurek tym razem obrócił się przeciwko niej. Chciała zaatakować szefa PKW sędziego Wojciecha Hermelińskiego za coś, co zrobił (a raczej czego nie zrobił) trzy lata temu. Zapomniała jednak, że nie sprawował on wtedy obecnej funkcji.

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek
Rzeczniczka PiS Beata Mazurek (Agencja Gazeta)
bDoGjRWt

Hermeliński jest jednym z głównych krytyków planowanych przez PiS zmian w kodeksie wyborczym. Mazurek zarzuciła mu, że dziś jest bardzo aktywny w mediach, a kiedy w 2014 roku w PKW "nawalił" system informatyczny, nie robił konferencji, nie chodził na spotkania z prezydentem i nie tłumaczył, dlaczego tak długo czekamy na wyniki wyborów.

Problem w tym, że Hermeliński w skład PKW został powołany... w grudniu 2014 roku, czyli miesiąc po wyborach. Do Komisji trafił właśnie po tym, jak do dymisji podał się jej cały, skompromitowany wyborczą wpadką, skład. Jego zadaniem było przywrócenia ładu w PKW i zaufania do tej instytucji. Wcześniej był sędzią Trybunału Konstytucyjnego.

- To nie chodzi o to, czy był szefem PKW, czy nie był szefem PKW, bo w tym PKW ktoś szefował, tak? Chodzi generalnie o zasadę. Jeżeli cokolwiek krytykujemy to najpierw zacznijmy od siebie, wymagajmy od siebie - argumentowała Mazurek po tym, jak dziennikarze wytknęli jej pomyłkę.

bDoGjRWv

Poseł PO Marcin Kierwiński zarzucił Mazurek "elementarny brak wiedzy".

PiS ma niecny plan?

Kilka dni temu pojawiły sie głosy, że PiS szuka planu B na wypadek, gdyby Państwowa Komisja Wyborcza nie podołała organizacji wyborów. Jednym z pomysłów miała być szybsza wymiana członków PKW według nowych zasad, czyli z partyjnego wskazania. PKW alarmowało, że zmiany mogą zdestabilizować system wyborczy i możemy mieć powtórkę z 2014 roku, kiedy system informatyczny przestał działać. Informację o wymianie członków PKW przed wyborami samorządowymi zdementowała jednak właśnie Mazurek.

bDoGjRWW
KOMENTARZE
(97)
gh
3 lata temu
jaka partia taka rzeczniczka...
hgfd
3 lata temu
pisowcy jak się tłumaczą to w kółko powtarzają to samo - i nie są w stanie konkretnie odeprzeć prawdziwych zarzutów - paranoja.
niewierny
3 lata temu
W PiS jest większość takich, co nie mają pojęcia o czym mówią lub zwykle kłamią.
bDoGjRWX
Trwasz
3 lata temu
Człowiek im glupszy tym dalej zajdzie w sekcie PiSnietych!!!
qwerty
3 lata temu
Znowu jej amatorszczyzna plywa jak oliwa w wodzie. Klamstwo klamstwo i na tym zbudowali partie. A ciemna masa uwierzy
Najnowsze komentarze (97)
cobra7777
3 lata temu
dajcie jej spokój ona jest głupia, a dokuczanie takim osobom jest karalne.
IZUS
3 lata temu
Pis ZAWSZE podaje nieprawdę , tylko Polacy tego nie sprawdzają i wierzą " w ciemno" .DLATEGO JESTEŚCIE " CIEMNY LUD" !!!
Fangor
3 lata temu
I potwierdza się, że politycy nie wiedzą generalnie o czym gadają - ot, żeby tylko gadać i krytykować.
ulaa
3 lata temu
oszołomstwo w czystej pstaci
Czaarny25
3 lata temu
To i tak wina Tuska
ed
3 lata temu
Kiedy wykonacie wyrok TK 38/13 ??? Wybory blisko
El condor
3 lata temu
Typowy pisowski bełkot. Wiodące specjalistki to sołtysowa z Brzeszczy ( Polakom, Polakami, Polaków........ i tak w kółko) oraz ten Frankenstein w spódnicy.
bremen
3 lata temu
elementarny brak wiedzy to są ci z PO
bDoGjRWP
lekarz
3 lata temu
Oprócz wymiany mózgu powinna wymienić okulary i wstawić w oprawki denka od butelek z wina to może wreszcie przejrzy na oczy i nie będzie bredzić te farmazony. Głupota tej baby to szczyt .
tralala
3 lata temu
Mazurek to czołowa intelektualistka pis, zaraz po Pawłowicz.
gość
3 lata temu
Kolejna PiSuardesa tumanka. Nic nowego.
Kazio
3 lata temu
To jest właśnie prawdziwy obraz pis. Nic dodać nic ująć.
Batnapajaca
3 lata temu
Gdzie jest Rysiek. Mógłby jako mędrzec coś powiedzieć w temacie. Podobno zmienił ugrupowanie uważam ,że idealnie wpisuje się do ludowców, taki okaz buraka nie może się zmarnować.
kot
3 lata temu
Znowu ten BABO_CHŁOP się odezwał no jak wiadomo wpadka. Ale to nie dziwi, w PIS nie ma ludzi inteligentnych ,bo nie zachowywali by się tak jak KOMUNISTYCZNY PROKURATOR niszczący konstytucję i sądy.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić