Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aleksandra Lipiec
|

Elton John z najwyższym odznaczeniem państwowym. Uhonorował go Macron

20
Podziel się:

Elton John gościł w piątek w Pałacu Elizejskim. Odebrał od prezydenta Francji prestiżowe odznaczenie – został kawalerem Legii Honorowej.

Elton John dołączył do szacownego grona kawalerów Legii Honorowej
Elton John dołączył do szacownego grona kawalerów Legii Honorowej (ONS.pl)

Pod koniec 2018 roku Elton John wyruszył w pożegnalną trasę koncertową pod nazwą "Farewell Yellow Brick Road". 72-letni muzyk w ciągu trzech lat zamierza zagrać ponad 300 koncertów. W maju po raz ostatni stanął na polskiej scenie. Krakowska Tauron Arena zgromadziła tysiące fanów słynnego Brytyjczyka. Podczas audiowizualnego występu na telebimie pojawiło się zdjęcie niesionego przez działaczy "Solidarności" Lecha Wałęsy. Artysta, robiąc ukłon w stronę Polaków, zilustrował swoją piosenkę "Border Song".

Wałęsa jest laureatem Pokojowej Nagrody Nobla i kawalerem Legii Honorowej. Tym drugim tytułem od niedawna może poszczycić się również Elton John. Został odznaczony przez Emmanuela Macrona 21 czerwca 2019 roku podczas kameralnej uroczystości w Pałacu Elizejskim. W tej oficjalnej sytuacji towarzyszył mu o 16 lat młodszy mąż – David Furnish.

Legia Honorowa to najwyższe odznaczenie przyznawane przez państwo francuskie – nie tylko Francuzom, ale i zasłużonym dla Francji cudzoziemcom. Elton John znalazł się wśród kawalerów prestiżowego orderu dzięki swoim zasługom w zakresie walki z AIDS. Gwiazdor muzyki rockowej w latach 90. założył "Elton John AIDS Foundation". Zgromadził środki w wysokości 450 mln euro. Ta pokaźna suma została przeznaczona na realizację programów przeciwdziałania AIDS w ponad 50 krajach na całym świecie. Pozwoliła również zapewnić opiekę medyczną wielu nosicielom wirusa HIV oraz chorym na gruźlicę i malarię.

Dla Eltona Legia Honorowa to nie pierwsze tak duże wyróżnienie. Przed laty z rąk królowej Elżbiety II otrzymał tytuł szlachecki. Postać Eltona Johna została dostrzeżona również przed producentów filmowych.

Na dużym ekranie można już obejrzeć biografię muzyka. Głośna produkcja "Rocketman" przedpremierowo została zaprezentowana podczas 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes i od razu wzbudziła kontrowersje. W Rosji doszło do ocenzurowania filmu. Czy "Rocketman" odniesie równie wielki sukces jak film "Bohemian Rhapsody" o Freddiem Mercurym?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(20)
Mimi
3 lata temu
W Rosji mówią na niego Siergiej.
Chyba tylko z...
3 lata temu
Za co? Za to ze wzial makaronowi do buzi?
Frank
3 lata temu
Usa , Brytyjczycy i Francuzi i demokracja ? trzy kraje które za czasów kolonializmu kradły i mordowały. Boja się Iranu albowiem za Iranem stoją Chiny i Rosja. Iran jest nie do ruszenia. To również jest przykład jaki jest sens podpisywania umów z usa... żaden
Płakać się ch...
3 lata temu
Lewus odznaczył sodomitę! Zgodnie z duchem czasu!
hihihi
3 lata temu
musiał się schylić po ten medal czy tylko przyklęknąć? P.s. czemu medal kawalera? Elton chyba kiedyś wyszedł za mąż.
Doktor wiee
3 lata temu
Myślałem że dawanie odwłoka na prawo i lewo przyczynia się do rozszerzania epidemii Aids nie zaś walki z nią.Widać świat stanął na głowie.
piotr
3 lata temu
zakaz pedałowania
ktoś
3 lata temu
Ile jest warte najważniejsze odznaczenie Francji - zero.
Wolny sluchac...
3 lata temu
Bardzo Lubię muzykę Eltona Johna ale przecież nie muszę lubieć. To to k za komentarz
ronin
3 lata temu
Przyjrzeć się bliżej, to dużo się od siebie nie różnią ?
Dw
3 lata temu
Stary zboczeniec.
pawelk
3 lata temu
🤮
Waldemar
3 lata temu
Wspaniały muzyk, ale ludzie z zerową wrażliwością muzyczną nie zrozumieją i nie dojrzeją do jego muzyki. Komentarze to doskonały dowód na to że przedmiot muzyka w szkole nie przynosi rezultatów, stąd popularność Popków, sióstr Godlewskich czy raperów.
BALLERMANN
3 lata temu
OD MACRONA NIE PRZYJALBYM. MA JESZCZE SZANSE, PO DOJRZALYM ZASTANOWIENIU ODESLAC MAKRONOWI I MUMII, TO ONA MU KAZALA WRECZYC TE ODZNACZENIE. NIE PALILY CIE LAPY MAKRON ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić