REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Piotr Urbaniak15.07.19 (12:42)

Enter Air: Piloci Boeinga 737 pokłócili się podczas lotu. "Po c...j żeś to przekręcił"

Nagraniem z kokpitu lotu Enter Air 7041 oburzyli się internauci. "Nie no, k...a, co ty mi tu robisz (...) Po c...j żeś to przekręcił", słyszymy na nagraniu. Kapitan w żołnierskich słowach instruował drugiego pilota podczas startu z lotniska w Katowicach, ale nie wyłączył mikrofonu.
Enter Air / Materiały prasowe

Enter Air 7041 podróżuje między Katowicami a turecką Antalyą. Do kłótni załogi doszło tuż po starcie maszyny, podczas procedury wznoszenia się na tak zwaną wysokość przelotową.

Kłótnię pilotów Boeinga 737 usłyszeli na wieży

REKLAMA

Z nagrania wynika, że kapitan zamierzał wykorzystać do tego komputerowy system nawigacji pionowej zwany VNAV (Vertical Nav). Drugi pilot natomiast, usłyszawszy nakaz kontrolera, wyłączył automat pokrętłem i podjął próbę ręcznego zwiększenia wysokości. To nie spodobało się dowódcy.

"Nie no, k...a, co ty mi tu robisz! VNAV był? 100!", "Po c...j to żeś przekręcił? 100 ustaw", "LNAV, VNAV ustaw. Zgadza się? No...", "3000 Bug up speed i k...a 3000 też nie było". To fragmenty wypowiedzi kapitana.

Lotnik nie na żarty się zagotował. Dopiero po dłuższej chwili puścił przycisk odpowiedzialny za komunikację z wieżą. Jednak słowa zdążyły pójść w eter. Obecnie podbijają internet. Z kompletnym nagraniem możecie zapoznać się poniżej.

Skontaktowaliśmy się z liniami Enter Air i poprosiliśmy o komentarz do sytuacji. Po otrzymaniu odpowiedzi, zaktualizujemy artykuł.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij