o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Piotr Urbaniak
Piotr Urbaniak
|
aktualizacja

Enter Air: Piloci Boeinga 737 pokłócili się podczas lotu. "Po c...j żeś to przekręcił"

60
Podziel się

Nagraniem z kokpitu lotu Enter Air 7041 oburzyli się internauci. "Nie no, k...a, co ty mi tu robisz (...) Po c...j żeś to przekręcił", słyszymy na nagraniu. Kapitan w żołnierskich słowach instruował drugiego pilota podczas startu z lotniska w Katowicach, ale nie wyłączył mikrofonu.

Boeing 737-4Q8 linii Enter Air. Podobną maszyną leciał nerwowy kapitan
Boeing 737-4Q8 linii Enter Air. Podobną maszyną leciał nerwowy kapitan (Materiały prasowe, Enter Air)
bDnhrpQl

Enter Air 7041 podróżuje między Katowicami a turecką Antalyą. Do kłótni załogi doszło tuż po starcie maszyny, podczas procedury wznoszenia się na tak zwaną wysokość przelotową.

Kłótnię pilotów Boeinga 737 usłyszeli na wieży

Z nagrania wynika, że kapitan zamierzał wykorzystać do tego komputerowy system nawigacji pionowej zwany VNAV (Vertical Nav). Drugi pilot natomiast, usłyszawszy nakaz kontrolera, wyłączył automat pokrętłem i podjął próbę ręcznego zwiększenia wysokości. To nie spodobało się dowódcy.

bDnhrpQn

"Nie no, k...a, co ty mi tu robisz! VNAV był? 100!", "Po c...j to żeś przekręcił? 100 ustaw", "LNAV, VNAV ustaw. Zgadza się? No...", "3000 Bug up speed i k...a 3000 też nie było". To fragmenty wypowiedzi kapitana.

Lotnik nie na żarty się zagotował. Dopiero po dłuższej chwili puścił przycisk odpowiedzialny za komunikację z wieżą. Jednak słowa zdążyły pójść w eter. Obecnie podbijają internet. Z kompletnym nagraniem możecie zapoznać się poniżej.

Skontaktowaliśmy się z liniami Enter Air i poprosiliśmy o komentarz do sytuacji. Po otrzymaniu odpowiedzi, zaktualizujemy artykuł.

bDnhrpQt
bDnhrpQO
KOMENTARZE
(60)
ral
rok temu
Normalna kowersacja chłopów z JAJAMI. I tyle. Co tu szukać. Dowódca to dowódca.... Rozkaz jest tylko jeden. W Smoleńsku zabrakło tych jaj i samodzielności...
gaben
rok temu
Bardzo spokojnie mówił do II pilota. Nie widzę znamion kłótni. A tego, który udostępnił to nagranie powinno się wywalić na zbity pysk ze wszystkimi możliwymi sankcjami
OLO
rok temu
I bardzo dobrze zrobił ! - Jest kapitanem i to on podejmuje decyzje oraz odpowiada za wszystkich na pokładzie - gdyby coś się złego wydarzyło to właśnie ON - kapitan dostałby po tyłku ..... także nie ma się co dziwić że się zdenerwował - człowiek jak każdy z nas
bDnhrpQP
Dydek
rok temu
I gdzie tu kłótnia? Wszystko ok. Po to jest kapitan i pierwszy oficer żeby była hierarchia. Kapitan zachował się prawidłowo, wykonuje się jedną koncepcję. Do kłótni potrzeba co najmniej dwóch osób, nie słyszę żeby ktoś spierał się z kapitanem, ale zawsze ciekawy tytuł artykułu jest
pilot bombowc...
rok temu
Przecież tyłków dziewczyn z obsługi nie komentowali tylko byli skupieni na robocie, wielkie mi halo. Faceci tak gadają między sobą i jest to absolutnie normalne. Gdyby podsłuchać stewardessy to by Wam dopiero uszy opadły i trochę byście się o sobie dowiedzieli ;)
Najnowsze komentarze (60)
antyBudyn
rok temu
cóż, znamy inny, niestety tragiczny w swych skutkach, przypadek bezmyślnego zaufania kapitana samolotu w nowoczesne systemy automatyczne zamontowane w dowodzonej przez niego maszynie...
AJ
rok temu
Dlatego dzisiejszy ,, facet,, płacze jak szef go w taki sposób potraktuje .
Mabran
rok temu
Normalna rozmowa Polaka z Polakiem z czego robić szum
ther
rok temu
Arabica po włosku to
Piotrek
rok temu
Zaraz zrobią z tego aferę. Przecież w każdej pracy coś takiego może się zdarzyć, też nie raz zaklnę. Nic nadzwyczajnego, można się pośmiać i tyle.
Qqa
rok temu
Mówił spokojnie. Ten artykuł pisała chyba kobieta bo wśród mężczyzn takie rozmowy to norma.
Pasazer
rok temu
To tylko świadczy o poziomie intelekrualnym tego pilota Wstyd i zenada
Ppppp
rok temu
Latamy tymi liniami czesto. I zawsze jest co nie tak. Ostatnio wylecielismy godzine pozniej bo niby papierow jakis nie bylo - sciema. Trzymali nas w samolocie bez klimy. Ludzie mdleli. Obawiam sie korzystac z uslug tych lini.
bDnhrpQH
Edward
rok temu
Gawiedź się jara nagraniem a NIKT nie zapyta czy procedura startowa wykonana przez 2 pilota była błędna czy faktycznie kapitan miał rację. Słowa jakich użył są 3 planowe.
Z
rok temu
Uważam że to język 90 % społeczeństwa tylko niestety każdy przed każdym musi coś strugac... I te standardy w Korpo gdzie ludzie inni są w pracy a inni po za...
27:1
rok temu
Wielkie halo. Zbeształ drugiego i tyle.
nic w tym nad...
rok temu
co to za sensacja????? Ja jestem ssefem w pracy i zawsze tak do nich gadam
Xxx
rok temu
Lecę tymi liniami do Bułgarii we wrześniu i czytając komentarze innych podróżnych na temat tych lini na różnych forach to zaczynam się obawiać!!😟😟😟mnóstwo negatywnych komentarzy
Oko
rok temu
Szkolil mlodego i tyle. Mlody powinien dostac, ze stawia nośną i zajmuje częstotliwość. Nieogarniety jakis. Kreci bez sensu, przyciska.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić