o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Escape roomy. Będą zmiany w przepisach

8
Podziel się

Projekt rozporządzenia wprowadzającego zmiany w zakresie ochrony przeciwpożarowej budynków jest już na etapie konsultacji międzyresortowych. MSWiA podało też kolejne dane z trwającej od piątku kontroli escape roomów. Aż 53 z nich zostało zamkniętych.

Po tragedii w Koszalinie zmienią się przepisy dotyczące escape roomów
Po tragedii w Koszalinie zmienią się przepisy dotyczące escape roomów (East News)
bDYAyRLp

Tragedia w Koszalinie spowodowała natychmiastową reakcję władz. Jak mówił minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński, kontrole w tzw. escape roomach rozpoczęły się już w piątkowy wieczór. Do tego piątku na ręce wojewódzkich inspektorów nadzoru budowlanego mają też spłynąć raporty.

Resort podsumował dane zebrane do poniedziałku. Na 434 skontrolowane lokale stwierdzono prawie 1,6 tys. nieprawidłowości. Najwięcej, bo aż 600, dotyczyło warunków ewakuacji. W aż 87 proc. skontrolowanych lokali stwierdzono uchybienia. 53 z nich zamknięto, a właścicieli 40 ukarano mandatami.

Escape roomy. Zmiany w przepisach

Zdaniem MSWiA potrzeba bardziej szczegółowych zapisów dotyczących ewakuacji w tego typu obiektach. Projekt zmianami nałoży na właścicieli lub zarządców escape roomów obowiązek przeprowadzenia próby ewakuacji przed rozpoczęciem działalności oraz później, co najmniej raz na 2 lata.

bDYAyRLr

W rozporządzeniu znajdzie się też zapis o sprawdzeniu spełniania wymagań ochrony przeciwpożarowej. Pomogą w tym rzeczoznawcy do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych, inżynierowie pożarnictwa lub bezpieczeństwa w specjalności bezpieczeństwa pożarowego.

Zobacz także: Zobacz także: Escape room zyskuje na popularności. Zasady gry są proste

Wyniki prób i sprawdzeń trafią do miejscowych komendantów PSP.

bDYAyRLx

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYAyRLS
KOMENTARZE
(8)
Rogata
10 miesięcy temu
Dla mnie te całe espace roomy to ludzka głupota. Na co komu to potrzebne? Jak potrzebują rozrywki to niech sobie lepszą znajdą, a jak już chcą takie espace roomy to niech sobie, zainstalują jakąś grę ze Sklepu Play, bo nie brakuje. No i właśnie gdzie Państwo byli?! Gdzie byli, kiedy wymyślano to?
danio
2 lata temu
Madry polak polityk po szkodzie i tak z3 wszystkim! Poczytajcie jakie warunki musza spelnic te budy w Niemczech zanim ktos im da zezwolenie.
Poczekamy zob...
2 lata temu
Nie chcecie opublikować mojego komentarza ? Możecie pożałować kiedy w podobnym wypadku znajdziecie się wy , albo któraś osób dla was bliska .
bDYAyRLT
Hans
2 lata temu
rb pytasz gdzie Państwo było jak otwierali taką działalność , było teoretyczne według władz PO dlatego nie widzieli żadnych uchybień z którymi obecne władze cały czas muszą prostować i poprawiać.
gość
2 lata temu
Zakłady Karne też sprawdzić pod kątem ewakuacji zamkniętych w celach więźniów w przypadku pożaru
hmn
2 lata temu
Wszystkie obiekty rozrywkowe powinny byś szczególnie kontrolowane i tak często jak będzie trzeba.
spogy
2 lata temu
Co tu dużo pisać, escape roomy to w znacznej większości lokale wynajmowane maksymalnie tanio i maksymalnie najtańszym kosztem doprowadzane do stanu używalności. Sam byłem kiedyś w takim escape roomie, gdzie instalacja energetyczna, nazwijmy to delikatnie, pozostawiała wiele do życzenia. Rozmawialiśmy między sobą, że powinni utworzyć przepisy dla escape roomów, ale każdy miał to w poważaniu, bo do teraz nikt nie był świadomy zagrożenia. Mądry Polak po szkodzie - mam wyrzuty sumienia, że wtedy nic nie zrobiłem. Druga sprawa - ciekawe, czy jakbym to nawet gdzieś zgłosił, to czy władze by potraktowały poważnie i zareagowały, dopóki nie wydarzyła się tragedia. Kondolencje dla rodzin ofiar.
rb
2 lata temu
dopiero teraz? gdzie Państwo było jak otwierali taką działalność? ktoś to ogóle sprawdzał? czy tylko wpis do ewidencji? żenada
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić