Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Tomek Orszulak
|

Europoseł PO nie mógł wyjść z Sejmu, bo porusza się na wózku. Pomylono go z protestującymi

49
Podziel się

Z protestującymi opiekunami osób niepełnosprawnych spotkał się Marek Plura. Polityk PO porusza się na wózku elektrycznym. Kiedy chciał opuścić Sejm zatrzymał go strażnik. Kazał mu wrócić do budynku.

Marek Plura nie mógł opuścić Sejmu
Marek Plura nie mógł opuścić Sejmu (East News, Wojciech Strozyk/REPORTER)
bEUtZcXp

Niepełnosprawni Adrian i Kuba protestują w Sejmie i dostali zakaz spacerów. Z protestującymi spotkał się europoseł PO. Marek Plura jest osobą niepełnosprawną i od lat porusza się na wózku elektrycznym. Kiedy chciał opuścić budynek, doszło do przykrego wydarzenia.

Opisał na Twitterze, że jednej z uczestniczek protestu strażnik nie pozwolił wyjść. Tłumaczył, że na spacerze była już wcześniej. Póżniej okazało się, że europoseł także nie może opuścić budynku. Zaliczono go bowiem od osób protestujących w Sejmie.

bEUtZcXr

"Gdy byłem już poza drzwiami, zawołał "proszę wrócić!". Zawróciłem. Było to tak rygorystyczne stwierdzenie, że myślałem, że coś mi grozi na zewnątrz i chciał mnie przed czymś uratować. Przekazał mi wtedy, że nie mam prawa wychodzić na spacery" - tłumaczył w rozmowie z gazeta.pl.

Dodał, że poseł Krystyna Szumilas wyjaśniła strażnikowi, że jest europarlamentarzystą i ma prawo wchodzić i wychodzić z Sejmu. Marek Plura przyznał, że nie usłyszał przeprosin od strażnika.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUtZcXx
Zobacz także: Zobacz także: Posłowie boją się obywateli
bEUtZcXS
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(49)
xxx
4 lata temu
Czy w PO jest jakiś pełnosprawny???? Kiedy Newman pójdzie siedzieć za przekręcenie 13 milionów z NFZ??? Czy Giertych coś robi w sprawie Gawła??
dcf
4 lata temu
Zwolnic straznika.Po co tam straz boja sie Polakow???
POLIK
4 lata temu
Strażnik nie musi go przepraszać. Strażnik ma pilnować sejmu. Dobrze wykonał swoje zadanie. Nie musi znać wszystkich posłów, a ten powinien okazać dokument. Ale byłoby lepiej, gdyby strażnicy nie pozwolili robić w sejmie burdy i dopuszczać do spania chorych ludzi na podłodze. Trzeba było zawołać pogotowie i opiekę społeczną i zawieźć dzieci do szpitala, a opiekunki rozliczyć z opieki. Co to za opieka, żeby kłąść chorych na podłogach i tak się obnażać, tylko po to, aby lansować opozycję. Wstyd.Do tego jesze te apele o nieglosowanie na PiS, o nieprzyjmowanie propozycji. Fuj!
bEUtZcXT
niepełnospraw...
4 lata temu
Dlaczego protestujący w sejmie używają niepełnosprawnych dla swoich POlitycznych rozgrywek?. Poodpisano z niepełnosprawnymi ugodę. To nie jest moralne drogie matki, abyście znęcali się nad swoimi niepełnosprawnymi podopiecznymi.!
Mr ja
4 lata temu
Skoro PiS chce aby rodziły się wszystkie dzieci to niech daje kase
Janusz
4 lata temu
Z tego widać, że komuś tzn. władzy protestujący w sejmie są bardzo potrzebni. Gdy zrobią swoje, gdy posłużą jako tło do podwyżki podatków, władza ich i tak wyrzuci
09/po
4 lata temu
a co legitymacji nie dali? , mówić też nie może ? jak policja zatrzymuje to posłowie zaraz krzyczą ,że immunitet i że poseł a ten co ? robi hałas dla hałasu , kogo to obchodzi !
Dla posłów te...
4 lata temu
Powinno być ustalone jakieś minimum inteligencji dla członków straży marszałkowskiej !!!
donekgała
4 lata temu
I SŁUSZNIE NIECH poTESTUJE RAZEM Z nimi NIEDŁUGO WAKACJE MOŻE WSTAWIĆ DO SEJMU BASEN PRZYJEDZIE TEŻ bolek
alo
4 lata temu
A to dlatego,że Sejm to nie jest targowisko i wrzaskowisko. Nie rozumiem jakim prawem robią tam bałagan i okupację, skoro mają i tak dobre pieniądze. Kiedyś nie było ani grosza, albo 150 zł. a teraz prawie 3 tysiące i się robi awantury i okupacje.
aloo
4 lata temu
Po co się tram pachaL?
Jan lat 70
4 lata temu
Czy dla Was nie istnieje wizyta na tak wysokim szczeblu ( burmistrza ) u poganiaczy bydła? Czy adrien się wstydzi takiego osiągnięcia?
Czlowiek
4 lata temu
Człowiek
bEUtZcXL
kjar
4 lata temu
no i dobrze, jeśli protest jest dla nich męczący, to niech zrezygnują. Owszem strażnik zachował się delikatnie mówiąc nieelegancko i powinien przeprosić, ale mieszać w to cały rząd to lekka przesada. Popierałbym ten protest gdyby walczyli o kasę dla wszystkich niepełnosprawnych a oni walczą o kasiorę tylko dla wąskiej grupy niepełnosprawnych od urodzenia, a co? ci co zachorowali w wieku 2-3 lat to gorsi? nie troszczą się o nich? Uważam że propozycja rządu żeby ułatwić życie wszystkim niepełnosprawnym, dostęp do rehabilitacji, darmowe środki higieniczne bez limitów itp jest bardzo dobrą i sprawiedliwą ofertą dla wszystkich niepełnosprawnych. To wygląda trochę tak jak by protestowali nauczyciele np od fizyki i chcieli podwyżki tylko dla nich a reszta ich nie obchodzi....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić