REKLAMA
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski15.05.19 (07:43)

Eurowizja 2019: alarm przed atakiem zamiast transmisji

Transmisja Eurowizji 2019 w internecie została nagle przerwana. Widzowie konkursu piosenki na stronie stacji Kan ujrzeli alarm ostrzegający przed zbliżającym się atakiem rakietowym na Tel Awiw. Tego wieczoru o występ w finale rywalizował zespół Tulia, który reprezentował Polskę.
Guy Prives / Getty Images

Hakerzy zaatakowali stronę stacji Kan, która organizuje Eurowizję 2019. Transmisja wtorkowego półfinału w Tel Awiwie została zakłócona na mniej więcej 2 minuty. Zamiast występów artystów, widzowie ujrzeli fałszywe ostrzeżenie przed zagrożeniem.

Przekaz hakerów był opatrzony logotypem izraelskiej armii. W alarmie wzywano do ewakuacji wszystkich osób w promieniu 1,2 kilometra od obiektu, w którym odbywał się półfinał Eurowizji 2019 - podaje "The Times of Israel".

REKLAMA

Izrael nie jest bezpieczny, przekonacie się - brzmiał napis, jaki pojawił się na zakończenie 2-minutowego przekazu.

Zobacz także: Węgiel odczaruje postrzeganie Eurowizji?

Do tej pory nikt nie przyznał się do hakerskiego ataku. Media w Izraelu spekulują, że mogą za nim stać grupy z państw arabskich wspierające Palestyńczyków.

Europejska Unia Nadawców i stacja Kan traktują cyberbezpieczeństwo z najwyższą wagą, a sprawa jest badana - głosi oficjalne oświadczenie.

Palestyńczycy wykorzystują Eurowizję 2019, by głośno protestować. Przed wtorkowym półfinałem zorganizowano marsz w pobliżu centrum kongresowego, gdzie zorganizowano imprezę. Jego uczestnicy nieśli transparenty i skandowali hasła przeciw Izraelczykom i ich działaniom na Zachodnim Brzegu Jordanu i w Stefie Gazy.

Anadolu Agency / Getty Images

Reprezentujący Polskę zespół Tulia nie zakwalifikował się do finału. Przed nami jeszcze jeden półfinał Eurowizji 2019, a kto zwycięży w konkursie piosenki, dowiemy się w sobotę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij