REKLAMA
Odświeżone 35 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Adam Bednarek13.02.18 (09:02)

Facebook ma problem. Młodzi już go nie lubią

Facebook traci młodszych użytkowników na rzecz Snapchata. Czyli aplikacji, w której wszystko żyje tylko chwilę.
Pixabay.com

Z badań firmy eMarketer wynika, że Facebook do końca 2018 roku straci aż 2 mln użytkowników do 25 roku życia. Co ciekawe, przewiduje się, że niespełna 2 mln korzystających z aplikacji w tym wieku przybędzie Snapchatowi.

Powodu możemy się domyślać. Już od dawna twierdzi się, że Facebook przestaje być atrakcyjny dla młodszych ludzi ze względu na to, że z portalu społecznościowego korzystają też i rodzice czy inni członkowie rodziny.

REKLAMA

Przynajmniej na razie Facebook specjalnie się tami analizami nie przejmuje. Wręcz przeciwnie, zaczyna wykorzystywać fakt, że cieszy się popularnością wśród ludzi dorosłych. Stąd ostatnie, poważne zmiany - postawienie na bliższe relacje ze znajomymi czy chęć zaangażowania użytkowników w lokalne sprawy. Choć trzeba przypomnieć, że Facebook co nieco ze Snapchata skopiował.

Jakiś czas temu Facebook stworzył też wersję Messengera dla dzieci. Program jest jednak kontrolowany przez opiekuna, co raczej dorastającym nastolatkom się nie spodoba. Ci szukają miejsca w sieci bez dorosłych i być może dlatego wybierają m.in. Snapchata.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij