o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Patryk Skrzat
Patryk Skrzat
|
aktualizacja

Fala krytyki po absurdalnej rekrutacji. Kandydatki pozowały w bikini

15
Podziel się

Żeby zdobyć 14-dniowy staż w elektrowni atomowej w Temelinie w Czechach, kandydatki musiały pokazać się w bikini. Firma w wydanym oświadczeniu porównała akcję do... zaproszenia filharmoników.

Fala krytyki po absurdalnej rekrutacji. Kandydatki pozowały w bikini
(facebook)
bECCvoMl

Jak wybrać spośród absolwentek liceum kandydatkę, której należy się staż? Można zasugerować się ocenami na świadectwie lub zorganizować konkurs wiedzy. Władze spółki CEZ, notowanej również na polskiej giełdzie, zarządzającej elektrownią atomową w Temelinie w Czechach, uznały, że to zbyt "oklepane" i przeprowadziły konkurs w bikini.

Na reakcję oburzonych konkursem nie trzeba było długo czekać. Po fali krytyki, spółka wydała oświadczenie, które również wywołało kontrowersje. Pozowanie skąpo ubranych dziewczyn porównano w nim do występu filharmoników. Podkreślono również, że uczestniczkom konkursu się podobało.

bECCvoMn

"Celem konkursu było promowanie akcji technicznej. Jeśli jednak pierwotna wizja budzi wątpliwości lub obawy, bardzo nam przykro" - napisano ostatecznie w komunikacie. CEZ podkreślił także, że nie był organizatorem konkursu. Wytłumaczono, że był on elementem corocznych wyborów miss wśród maturzystek.

Szum wokół konkursu przysłużył się wszystkim kandydatkom. Elektrownia w ramach przeprosin przyjęła na staż wszystkie 10 dziewczyn biorących udział w konkursie.

Elektrownia w Temelinie uznawana jest za jedną z najbezpieczniejszych na świecie. W przeszłości przydarzały jej się jednak awarie.

bECCvoMt
Zobacz także: Zobacz także wideo: Czy płacimy za dużo za prąd?
bECCvoMO
KOMENTARZE
(15)
zeb
4 lata temu
nie czarujmy się , liczy się funkcjonalność kobiet a nie ich teoretyczna wiedza, praktycznej nie mają bo nie rozumieją i nie potrafią powiązać wykutych na blaszkę zasad z rzeczywistością. A nie ma lepszej , legalnej możliwości dokonania oceny funkcjonalności jak konkurs bikini. Badanie organoleptyczne jest nielegalne. Brawo energetycy
ryś
4 lata temu
Powiedział najmniej konfliktowy facet w całej RP. Koń by się uśmiał.
Otaku
4 lata temu
A w Polsce NIE MA elektrowni atomowej :\ Gdyby zbudować reaktory LFTR (Tor mamy, pierwiastek lepszy od uranu) energia byłaby tańsza. Nastąpiłby KONIEC dyktatury węglówek!
bECCvoMP
Realista
4 lata temu
Bardzo dobry pomysł, nie rozumiem dlaczego największy skowyt jest ze strony ludzie nie biorących udziały w konkursie. Co wam do tego? Jeśli ktoś robi taki konkurs a uczestnikom odpowiada ten format to ich sprawa. Wszystkie uczestniczki dostały staż więc problemu nie widzę.
elektryk
4 lata temu
Wsadzam takim dziewczynom codziennie moją probówke do pomiaru i wtedy taki prąd mnie przeszywa że cały drgam.
obserwator
4 lata temu
To chyba była rekrutacja na stanowisko "dziewczyny do towarzystwa" dla prezesa.
vcder456y
4 lata temu
Dyrekcja chce w pokojowy sposób wykorzystać energię jądrową i ładne dziewuszki mają szanse.....
ak001
4 lata temu
Ale o co chodzi? Dobra nauka. W ten sposób uczą dziewczyny jak dobrze się sprzedać i czym najszybciej zrobią karierę.
atom
4 lata temu
bombowo
?
4 lata temu
Czy ktoś je zmuszał?
harcerzyk
4 lata temu
to jak jak pare lat elektrownia wyleci w powietrze to bedziecie wiedziec kogo winic w pierwszej kolejnosci - kierownictwo ktore przyjmuje pracownikow wg klucza "fajnej dziuni" a nie kwalifikacji.
Paweł J
4 lata temu
Ja tam jestem zdania że jeśli dziewczyny chciały się pokazać to dlaczego nie? Niedługo będą na plażach tysiące takich i co też będzie afera? Zresztą jaka afera? Nago nie występowały a to że mają ładne kobiece kształty to cóż, pewnie przeszkadza to fanom heterofobi lub jakimś islamskim radykałom. Fakt trochę kontrowersyjny pomysł ale znowu bez przesady.
kino
4 lata temu
pomysl fajny ale w prywatnym domu mozna sobie takie robic .powinni tego prezesa czy dyrektora za cos takiego wywalic na zbity pysk ,Elektrownia to nie dom publiczny .byla by nauczka dla innych cwaniakow
bECCvoMH
wax
4 lata temu
To był test na minimum inteligencji potrzebne do sprzątania kibla. Współczesna "kobieta" zrobi wszystko.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić