o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Fałszywy policjant chciał wyłudzić 100 tys. zł. Wpadł w zasadzkę warszawskiej policji

5
Podziel się

Funkcjonariusze z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o próbę wyłudzenia 100 tys. zł metodą „na policjanta”. 45-letni Rafał R. usłyszał zarzut usiłowania oszustwa. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Policja udaremniła próbę wyłudzenia 100 tys. zł
Policja udaremniła próbę wyłudzenia 100 tys. zł (WP.PL)
bDYHyFKd

Policja otrzymała powiadomienie od mężczyzny, do którego zadzwoniła osoba podszywająca się pod funkcjonariusza. Podejrzany nakłaniał, aby jego ofiara poszła do banku i wypłaciła z konta 100 tys. zł. Według ustaleń policji „opowiedziana przez oszusta historia miała wzbudzić u pokrzywdzonego przekonanie, że bierze udział w policyjnej akcji wymierzonej w przestępców dokonujących kradzieży pieniędzy z kont klientów banku”.

Oszust wskazał konkretne miejsce, w którym miało dojść do przekazania pieniędzy policjantowi, który miał się zgłosić po gotówkę. Zamiast ofiary ze 100 tys. zł, na fałszywego mundurowego czekali prawdziwi policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego. Cała akcja była zaplanowana i zorganizowana.

bDYHyFKf
Zobacz także: Zobacz też: 300 przypadków naruszeń RODO w miesiąć. Skargi na... nadgorliwość

Na warszawskiej Pradze Północ doszło do zatrzymania 45-letniego Rafała R. Policja zebrała już potrzebne materiały dowodowe, które pozwoliły prokuraturze postawić mężczyźnie zarzut usiłowania oszustwa. Sąd podjął decyzję o tymczasowym areszcie podejrzanego na 3 miesiące. Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYHyFKl
bDYHyFKG
KOMENTARZE
(5)
mimo chodem
3 lata temu
Na usta ciśnie się pytanie skąd "fałszywy policjant" miał informację że niedoszła ofiara miała taką kwotę na koncie . Skupiamy się tyko na osobie wyłudzającej pieniądze a najprawdopodobniej miał on wspólników czy aby nie w banku ?
rafal1117
3 lata temu
powinno być od 15
Posel
3 lata temu
Ciekawe czy go zatrudnia u siebie?
bDYHyFKH
Kulson
3 lata temu
Paru księży obrobiono metodą na wnuczka
Wreszcie
3 lata temu
Wreszcie jakiś przytomny nie dał się okraść i policja zrobiła co należy.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić