o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Ferrari znalezione w stodole. Nie ma takiego drugiego

14
Podziel się

Stodoły, szczególnie te zagraniczne, mogą skrywać prawdziwe skarby. W jednej z nich odnaleziono bardzo wyjątkowe ferrari. Jest jedyne w swoim rodzaju.

Ferrari Daytona znalezione w stodole
Ferrari Daytona znalezione w stodole (RM Sotheby's)
bEKfjXoB

Model 365 GTB/4, produkowany w latach 1968-1973, jest popularnie znany pod nazwą "Daytona". Samochód sam w sobie jest unikatowy, powstało bowiem tylko ok. 1200 sztuk. Zaledwie 5 z nich zostało przerobione na potrzeby wyścigów i miało nadwozie wykonane z aluminium. Tylko jedna taka sztuka była dopuszczona do ruchu.

Wyjątkowy egzemplarz powstał w 1969 roku i w ciągu pierwszych kilku lat swojego istnienia miał łącznie sześciu właścicieli. Początkowo mieszkał we Włoszech, lecz w 1971 został przetransportowany do Japonii. To właśnie tam jego ostatni właściciel zaparkował go w stodole. Od tego czasu słuch o nim zaginął.

bEKfjXoD

Po blisko 40 latach samochód został odnaleziony. Ma przejechane 36 390 km i pomimo kiepskiego wyglądu jest w pełni sprawny. Jak się okazało, poza aluminiowym nadwoziem wyróżniają go opcjonalne elektryczne szyby i reflektory z pleksiglasu. Lakier to czerwone Rosso Chiaro, zaś we wnętrzu znajduje się czarna skóra.

Aluminiowa "Daytona" 9 września trafi na aukcję w Maranello. Eksperci szacują, że samochód może osiągnąć cenę nawet 1,7 mln euro (7,2 mln zł). Jak na jedyne w swoim rodzaju ferrari, nie jest to tak dużo. Nowego właściciela czekać będzie praca przy odrestaurowaniu auta, ponieważ jest sprzedawane w stanie, w jakim je znaleziono.

bEKfjXpe
KOMENTARZE
(14)
dfsga
4 lata temu
w Polszy włascicielowi by narobił dłuuuuugów że by się nie wypłacił do konca życia a panstwo by zabrało i sprzedało z zyskiem
komunikacja m...
4 lata temu
To złom aż tak podrożał.
joda
4 lata temu
Cena osiągnie ok. 2,5 mln euro.
bEKfjXpf
lambo
4 lata temu
Ten artykuł już był, oto reeplay
bmf
4 lata temu
'69 ?? a podobno amilenium nie da się pomalować ?
baca
4 lata temu
Ciekawe ile są warte Polskie zabytki,obrazy i skarby zagrabione przez Niemców(nazistów)????To ferrari to jak zakup zapałek przy tym!!!
Kl
4 lata temu
Ściema jak cały niemiecki o2
ch..b
4 lata temu
Prawda jest zupełnie inna. Wiem co piszę, bo znam się na tym temacie nie od wczoraj. Za granicą nie ma oszustwa jak w Polsce zwanego OC samochodu. Jaka odpowiedzialność cywilna samochodu? To samochód ma duszę, własną wolę,sam jeździ i musimy płacić za wyrządzone przez niego szkody (jako właściciele)? Nie! To kierowca wyrządza szkody i powinno być jedno OC przypisane do kierowcy! Czy masz jedno czy 10 aut - nieważne! Płacisz jedno OC, bo naraz dziesięcioma autami nie pojedziesz! I wtedy możliwe byłoby czasowe wyrejestrowywanie, bo rząd nie skubałby nas na OC za każdego grata. Ale że OC jest od auta - nikt nie zmieni prawa. OC to sposób na dojenie obywateli. Ale do rzeczy - u nas byłoby mnóstwo świetnych klasyków pochowanych po stodołach, gdyby nie kolejne rządzące bandy złodziei które zmuszają nas do złomowania nieużywanych bądź nieopłacalnych w naprawie (w danym momencie - w przyszłości mogłoby być inaczej) aut.
płonie stodoł...
4 lata temu
W japonii nie ma stodół,są ciaoocijanngi.
jr
4 lata temu
Chyba nie będzie czekać praca. Skoro sprzedawane jest w stanie jakim znaleziono
Haste
4 lata temu
ehh... ciekawe kto powiększy swoją kolekcję o ten model...
ferr
4 lata temu
Bez rejestracji, przeglądu i OC wart w Polsce ok. 800 zł plus kara z brak OC 4 tys. zł. Na złomie ok. 400 zł, Al się nie liczy.
Bjedak
4 lata temu
Chciałbym być tak bogaty, żeby zapomnieć o schowaniu auta wartego ok 7mln do garażu...eh
bEKfjXoX
cvb
4 lata temu
To pewnie samochód Wałęsy jak był tam w latach 80-tych i konsultował się z Japończykami w sprawie budowy w Polsce Drugiej Japonii !
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić