o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Tomasz Budzik
Tomasz Budzik
|
aktualizacja

Fiat wycofuje się z diesli. W samochodach osobowych nie będzie ich od 2022 roku

29
Podziel się

Do producentów, którzy rezygnują z silników Diesla, dołącza koncern Fiat Chrysler Automobiles. Jednostki wysokoprężne znikną z osobowych aut FCA do 2022 r.

W ciągu 4 lat z oferty FCA znikną diesle. Koncern będzie musiał postawić na auta elektryczne i hybrydowe
W ciągu 4 lat z oferty FCA znikną diesle. Koncern będzie musiał postawić na auta elektryczne i hybrydowe (Materiały prasowe)
bDgUBCXp

Silniki takie jak 1.9 JTD, 2.0 JTD czy 1.6 JTD autorstwa Fiata zyskały przychylne opinie mechaników i były cenione przez kierowców za trwałość. Z tym jednak koniec. Jak informuje "Automotive News Europe", FCA wycofuje się z diesli w samochodach osobowych. Wszystko z powodu malejącego zainteresowania samochodami wysokoprężnymi oraz rosnącymi kosztami modernizacji i projektowania takich jednostek.

1 czerwca 2018 r. FCA ma przedstawić czteroletni plan rezygnacji z diesli. Od 2022 r. w pojazdach osobowych Fiata, Alfy Romeo czy Jeepa nie będzie już wysokoprężnych opcji silnikowych. Na razie koncern nie informuje oficjalnie na temat swoich planów, ale oczywiste jest, że wyrwę w ofercie po wycofaniu diesli Fiat będzie musiał zasypać samochodami o napędzie elektrycznym i hybrydowym.

Krok FCA nie jest zaskoczeniem. W 2017 roku Volvo poinformowało, że nie będzie pracować nad nowymi silnikami wysokoprężnymi dla samochodów osobowych. Na początku stycznia Toyota wycofała ze swojej oferty we Włoszech większość opcji wysokoprężnych. Z diesli zrezygnowało również Porsche.

bDgUBCXS
KOMENTARZE
(29)
Jooo
3 lata temu
Unowocześnianie doprowadziło do ich zagłady, ale to raczej polityczna sprawka, co TIRy też będą elektryczne w 2025r ? Kto ma trochę oleju w głowie to wie, że nie samochody a przemysł nas truje i to i z powietrza i z wody i z jedzenia. Dziękuję!
lech
3 lata temu
Szkoda, bo to najlepsze diesle.
Wiesia
3 lata temu
Pis je kupi za podwojna cena.
bDgUBCXT
Kubuś Puchate...
3 lata temu
wypierniczą diesle z osobówek i będzie można dźwigać w górę ukryte podatki w benzynie bo diesla się nie da , wpłynęło by na inflację przez wzrost kosztów transportu. Tu nigdy nie chodziło o ekologię tylko o pieniądze dla polityków.
opo
3 lata temu
Prawdziwe udoskonalanie motoryzacji , racjonalne i sensowne dawno się skończyło, teraz leci to coraz szybciej do samozagłady. Żeby teraz przywrócić sens, gwarancja na samochody musiała by być całkowita i bezwarunkowa na okres 20 lat. By wreszcie pojawiały się rozwiązania trwałe i bezproblemowe a nie jak teraz, eko- znaczy złom z nieskończoną ilością fikcji i problemów odłożonych najwyżej w czasie. Niech robią jakie chcą, elektryczne, antygrawitacyjne, ma wytrzymać bez najmniejszych problemów 20 lat ciężkiej eksploatacji albo zakaz produkcji śmieci. Dopłaty jak już to tylko jak stworzą pojazd wytrzymujący bez problemu 40 lat, wtedy jest eko i warto dopłacić do takiego biznesu. Ostatni właściciel po 40 latach np odbierze kaucje-dopłatę za długą eksploatację i nie zatruwanie środowiska bezsensowną produkcje i złomem
Najnowsze komentarze (29)
mik
3 lata temu
tiry są już elektryczne zajrzyj do katalogu tesli :)
rowery elektr...
3 lata temu
amen z dieslami - i dobrze, koniec smrodu, sadzy i tlenków azotu. Czas się przesiąść na rowery z doładowaniem elektrycznym
olo
3 lata temu
Rozumiem gdyy to VWEJ ze swymi niby silnczkami,ale FIAT który naprawde bije cały motoryzacyjny Świat na głowe w Dieslach-Szkoda
XXI wiek
3 lata temu
produkcja dobrych silników jest ekonomicznie nieuzasadniona... lepiej robić buble, łatwiej doić nabywców... brutalne prawo rynku
AS
3 lata temu
DOKLADNIE ROZWOJ ELEKTRYKÓW NIE RUSZY Z KOPYTA DOPUTY NIE SILNIKA SPALINOWEGO
szypr
3 lata temu
Podatkowa ulga na zwierzęta juz jest aktywna nawet we wsyztskich tych programach do pitow elektronicznych
ozi
3 lata temu
Ulga na zwierzęta już funkcjonuje. polecam na maksa. Ja odliczyłem już 3 stowki
dzień pieszeg...
3 lata temu
Koniec diesla,koniec taniej jazdy.Teraz będzie drogo i ponoć ekologicznie.Jaki efekt cieplarniany powodują wystarczy spojrzeć dziś na termometr...
bDgUBCXL
Slawek
3 lata temu
Do produkcji prądu używa się nie tylko źródeł odnawialnych. W większości to węgiel marnej jakości brunatny który Niemcy używają na potęgę. My mamy czarny o wiele bardziej energetyczny a przez to bardziej ekologiczny od brunatnego. Co do diesli to magazynowanie ropy jest prawie bez stratne a prądu już nie. Nawet przesył związany jest z dużymi statami i nie pozbawiony wpływu na środowisko , pole elektromagnetyczne lini energetycznych, wycinanie drzew pod nimi na dział szerokość. U nas jak zaczęli budować nowa linie 400kv wycięli cały las. To co się teraz dzieje z dislem to populizm.
Frącek
3 lata temu
Piszesz Wiesia że pis je kupi a może to PO kupi żeby mogli się przemieszczać w różne regiony polski bo ledwie dychają w tej złodziejskiej partii.
joda
3 lata temu
Wrócą do diesli jak tylko w kasie się zacznie pusto robić.
Anno 1959
3 lata temu
to może wróćmy od razu do konia i roweru, czysta ekologia,a tempo jazdy prawie jak elektrycznym, nad morze w trzy dni bo zasięg to max 300 km przy ograniczonej prędkości, ładowanie 24 godziny. REWELACJA ! (pomysł powrotu do konia i roweru zgłosiłem do Urzędu Patentowego więc proszę nie powielać, prawa autorskie zastrzeżone)
Ja
3 lata temu
Ja nie wiem po co ludzie kupuja ropniaki przeciez koszty utrzymania sa ogromne pdf 6 tys pompa 5 tys wtryski 8 tys a to wszystko max 200tys km wytrzyma a auto starsze kupic mozna za 10 tysi. Jak dla mnie to glupota kupowac starszego ropniaka
Moda Eco mini...
3 lata temu
Poczekajcie jeszcze a diesel wróci do łask.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić