Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Klaudia Zawistowska
|
aktualizacja

Finlandia grabi liście i unika pożarów - Donald Trump o pożarach w Kalifornii

27
Podziel się:

Donald Trump stwierdził, że Finlandia grabi liście w lasach i dba o utrzymanie w nich porządku, dzięki czemu zapobiega wybuchom pożarów. Strona fińska zaprzecza stanowisku prezydenta USA. Zwraca uwagę na różnice między lasami w Finlandii i USA.

Donald Trump - Finlandia grabi liście w lasach żeby uniknąć pożarów.
Donald Trump - Finlandia grabi liście w lasach żeby uniknąć pożarów. (East News, AP/EAST NEWS)

Finladnia: Donald Trump chwali system, który nie istnieje

Podczas sobotniej wizyty w Kalifornii, gdzie od ponad tygodnia płoną ogromne obszaru lasów prezydent Donald Trump stwierdził, że leśnicy z USA powinni brać przykład z Finlandii. Trump zaznaczył, że Finowie grabią liście oraz dbają o porządek w swoich lasach, dzięki czemu unikają zagrożenia tak rozległymi pożarami. Takie stanowisko Prezydenta USA zaskoczyło Finów, bowiem sytuacja w leśnictwie wygląda zupełnie inaczej.

Finlandia: Donald Trump nie ma racji

Donald Trump (prezydent USA) oraz Sauli Niinisto (prezydent Finlandii) spotkali się w Paryżu podczas obchodów 100-lecia zakończenia pierwszej wojny światowej. Donald Trump był wówczas zainteresowany sposobem troski o tereny leśne w Finlandii. Kancelaria prezydenta Niinisto potwierdza, że rozmawiał on z Donaldem Trumpem o „fińskiej gospodarce leśnej oraz systemie monitorowania pożarów lasów”, jednak w trakcie rozmów nie było mowy o grabieniu liści.

Finlandia przykładem dla USA

Podczas sobotniej wizyty w Kalifornii Donald Trump podkreślił, że USA powinno wziąć przykład z Finlandii i na ich wzór dbać o tereny leśne. To wyróżnienie schlebia Finlandii, jednak, jak zaznacza Janne Koivukoski (kierujący działaniem służb ratunkowych, w tym pożarnictwem), porównywanie terenów leśnych USA i Finlandii jest ogromnym uproszczeniem. Finlandia w prawie 80% pokryta jest lasami. Jednak jest też jednym z najbardziej bagnistych terenów świata, bo aż 10% kraju to obszary wodne. Płonące właśnie lasy w Kalifornii rosną na terenie suchym, a bez sztucznego nawadniania nigdy by nie wyrosły. Właśnie ze względu na te różnice nie powinno się porównywać obu systemów dbania o tereny leśne.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(27)
Porównanie
4 lata temu
Wodzowie i miliarderzy maja swoje kaprysy. Tym się jednak różni USA od dawnego ZSRR, że w USA jest dialog z Prezydentem a w ZSRR Stalin kazał rzekom płynąć pod górę i i miliony niewolników systemu ginęły przy zmianie koryt rzek, oczywiście wszystkiemu byli winni ludzie bo nie okiełznali praw fizyki. Kaprys to kaprys.
antykomer
4 lata temu
czy Trump nie powinnien przedstawić wyników badań od psychiatry? Z resztą co czasami odwali to cud, że jeszcze wojny światowej nie ma. Leśniczy się znalazł hahaha
Oko
4 lata temu
Domy chyba kartony a nie domy.
Tomuś rozepni...
4 lata temu
Strażacy którzy walczą z ogniem od wielu lat do dotąd nie widzieli takich pożarów dosłownie ponoć pali się powietrze pożary przechodzą wszystkie zabezpieczenia wybuchają w dziwny sposób w glebie jest od diabła aluminium prawdopodobnie z oprysków wykonywanych z samolotów tak to dzieje się nad każdym z państw poza tym są zdjęcia w internecie które pokazują że pożary wywoływane są z orbity
Zbyszek
4 lata temu
Pastuchy będą grabić liście na polecenie Donalda.
hipis
4 lata temu
To jest w koncu Ameryka Tak nas Amerykanie obronia jak napadnie na nas Putin...
coś tak koło
4 lata temu
Faceci rządzą światem , a kobiety dokładają do tego podłość wynikającą z ich natury . Dzięki Mężczyznom świat byłby o niebo lepszy , dzięki podłości kobiet świat stacza się do ruiny , a my mężczyźni nic z tym nie zrobimy , bo kto nam miesza w głowie , te słabe istoty , one są inspiratorem agresji w stosunku do innych i chowają głowę jak trzeba się określić za czy przeciw ? Mężczyźni biorą na siebie ciężar opresji za ich wybory - zróbmy coś co Nas ludzi zachowa w szacunku do siebie - lecz opinia kobiet jest opinią Gadzią nad ludźmi - kochajmy siebie jak można kochać drugiego człowieka za to że jest tu i teraz z Nami w Naszym życiu .
aqua
4 lata temu
grabienie jest w pobliżu lasu, pomijając ciepło i brak kropli deszczu to ludzie wzniecają pożary i technika. Celowo, niedbale i przypadkowo. W USA to kataklizm, płonęły wzgórza, miasto i luksusowe wille, szybko. Zapaliły się tez samochody na drodze, a helikoptery gasiły krotki brzeg drogi.
marek
4 lata temu
Ja w Tworkach juz tyle kup nagrabiłem
Powinien zmie...
4 lata temu
Donald Dumb
&*.
4 lata temu
W mieście w którym mieszkam nie są zgrabiane liście z chodników, schodów, ulic i przejść, Oględnie stwierdzam, że jest syf ale burmistrzowi i radnym to nie przeszkadza żeby przyznać sobie sowitą podwyżkę lub premię w wys. kilkudziesięciu tys. Przecież należy im się.
A-ha
4 lata temu
A nielegalnych imigrantów zagnać do roboty w kopalniach cynamonu!
widziałem
4 lata temu
Kiedy byłem na Białorusi widziałem jak faceci kosili trawę w lesie podkaszarkami spalinowymi. Może Trump był u Łukaszenki?
dziwne?
4 lata temu
dziwnym trafem mapa pozarów w kalifornii pokrywa sie z mapa przyszlej szybkej kolei
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić