o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. Radosław Rosiejka
|

Finlandia nie przyjmie więcej uchodźców. Powodem polityka Polski

39
Podziel się

- Nie zgodzimy się na przyjęcie nowych uchodźców z Włoch, dopóki pozostałe kraje UE nie wypełnią poprzedniego zobowiązania co do relokacji - oświadczył minister spraw zagranicznych Finlandii Timo Soini. Ze swoich zobowiązań nie wywiązują się Polska, Czechy i Węgry.

Finlandia nie przyjmie więcej uchodźców. Powodem polityka Polski
(Fotolia)
bDmGOEjp

Szef fińskiego MSZ stwierdził, że jego kraj wymaga dotrzymywania umów. Dopiero po wypełnieniu postanowień jednej umowy będzie można zastanowić się nad następnymi rozwiązaniami problemu migracji.

Uczestniczący w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych UE w Brukseli Timo Soino stwierdził, że obecna sytuacja powoduje, że Unia traci na wiarygodności.

Zobacz także: Tylu uchodźców jeszcze nigdy nie było
bDmGOEjr

Finlandia uzależnia decyzję od innych

- Kwoty relokacji muszą zostać zaakceptowane przez wszystkich - dodał szef fińskiej dyplomacji. W ten sposób odniósł się do Węgier, Czech i Polski, które nie wypełniają unijnego porozumienia z 2015 r.

Zgodnie z porozumieniem z 2015 r. Finlandia ma przyjąć 2078 uchodźców znajdujących się w obozach we Włoszech i Grecji. Na razie przyjęła ponad 1600 osób. Niezależnie od tego porozumienia do Finlandii dotarło ponad 40 tys. osób z Afryki i Bliskiego Wschodu. Blisko 12 tys. z nich otrzymało już prawo pobytu, ale część z nich dostało negatywną decyzje.

Dla porównania, Polska i Węgry nie przyjęły ani jednego uchodźcy. Czechy po przyjęciu 12 osób wstrzymały proces relokacji.

Zarówno premier Finlandii Juha Sipila, jak i minister spraw wewnętrznych Paula Risikko przyznali, że Finlandia mogłaby zgodzić się na przyjęcie dodatkowych uchodźców, jeśli relokacja zostałaby uzgodniona na poziomie wszystkich krajów unijnych. A rozwiązanie kryzysu migracyjnego na poziomie unijnym ma być dyskutowane ponownie jesienią.

bDmGOEjx

Źródło: PAP

bDmGOEjS
KOMENTARZE
(39)
Hmmmm
3 lata temu
Skoro przyjmowanie tych uchodźców jest takie dobre i ubogacające to czemu uzależniają je od Polski.
Olosan
3 lata temu
Ależ my przyjmujemy imigrantów, i to setki tysięcy - z Ukrainy. O tym jakoś cicho w UE.
Pit
3 lata temu
Tak trzymać !!! Rzadnych uchodzców w Polsce ! Jak ktos chce to iech sobie bierze ale do browolnie nie na siłę !!!
bDmGOEjT
juncker
3 lata temu
Islamscy partyzanci "uchodźcy" chcą zniszczyć społecznie, gospodarczo, demograficznej i militarnie chrześcijańską Europę. Bronmy się przed nienawiścią islamistów i głupotą euro-lewaków.
Bob
3 lata temu
Nie znaczy nie czy to takie trudne do zrozumienia my nie chcemy i to jest demokracja czyli wolność słowa i czynu czy Niemcy zazucajacy nam brak demokracji nie potrafią tego pojąć to właśnie komuna narzucala tok myślenia jak teraz próbuje to robić Bruksela i Niemcy mówiąc że my mamy komune a to oni są jak komuna
Najnowsze komentarze (39)
harcerzyk
3 lata temu
mnie tam trybunaly i wierchuszka sadowa nie interesuje, socjalistyczne rozdawnictwo 500+ jakos jeszcze wytrzymam, ale dopoki PiS jest przeciw "uchodzcom" to ma moje poparcie !
xxxx
3 lata temu
a kedy były takie zobowiązania?????Nie chcecie a Polską, Czechami, Węgrami mord nie wycierajcie
Tu i teraz
3 lata temu
...to nie są uchodźcy tylko imigranci ekonomiczni...i nikt nie zmusza Finów żeby ich przyjęli...bija pianę...
Realistka
3 lata temu
Dla dobra uchodźców lepiej ich nie przyjmować w tak zacofanym i wrogim kraju jak nasz gdzie rządzą zawzięte mochery i obłąkani narodowcy.
realista
3 lata temu
Dobrze powiedziane :...Unia traci na wiarygodności...". Rzeczywiście, organizującym nielegalne, drogie wycieczki za 2000 $ od osoby coraz trudniej przekonywać, że Europa czeka z otwartymi ramionami na uchodźców ekonomicznych, ma dla nich domki z basenami, zasiłki większe niż średnia płaca w Polsce, służbę zdrowia gotową wszystko wyleczyć oraz młode, spragnione smagłych ciał dziewczyny!!!w
wolny
3 lata temu
jakiś pretekst zawsze musi być
piesWas.........
3 lata temu
cenzura jak w is-szkoplandi!
Gościu
3 lata temu
Ja jak zapraszam gości , to do siebie, a nie do sąsiadów?
bDmGOEjL
Kloszard
3 lata temu
To Finowie krewni są nam finlandie 0,8 na głowę za pomysł
.).).)
3 lata temu
Bierze mnie na płacz.
Dtgi
3 lata temu
To niech biora od as 2 miliony Ukraincow bez urazy
EU
3 lata temu
Żadnych uchodźców mieszkam w angli i nikt mi nie powie ze czeba ich przyjąć .Dobrze widać co oni tu nic nie robią Anglia płacze z tego powodu ale po cichu
;&.6
3 lata temu
A coma polska z tym wspolnego!?
Dar
3 lata temu
Ilu fnlandia przejęła czeczncow i ukraincow?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić