Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Frank szwajcarski tanieje. W Europie kurs najniższy od 3 lat

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
28
Podziel się:

Za 1 franka trzeba zapłacić 1,18 euro. Tak niskiego kursu nie było od 2015 r. W Polsce też jest coraz taniej, niedługo kurs szwajcarskiej waluty może spaść poniżej 3,50.

Kurs franka w Polsce najniższy od stycznia
Kurs franka w Polsce najniższy od stycznia (Fotolia)

Na polskim rynku walut frank jest najtańszy od stycznia. Przyczyną obniżenia cen jest wyraźne osłabienie szwajcarskiej waluty względem euro. W tej chwili frank kosztuje 3 zł i 53 gr. Jeśli spadnie poniżej 3,50, będzie to najniższy kurs od 2014 r.

Kurs franka sukcesywnie spada od 2016 r., kiedy to kosztował 4 zł i 16 gr. Spadek kursu jest zależny od sytuacji na rynku europejskim, gdzie teraz kosztuje 1,18 euro.

Zdaniem analityków, kurs franka będzie nadal spadał, m.in. dlatego, że inflacja w strefie euro jest wyższa niż w Szwajcarii.

Według ostatniego raportu analityków ING, kurs wymiany franka na euro powinien wynosić 1,40 euro. Gdyby faktycznie tak się stało, a kurs wymiany złotówki na euro utrzymałby się na poziomie 4,20 zł, mogłoby to oznaczać spadek kursu franka w Polsce do nawet 3 zł.

Zobacz także: Były szef NBP prognozuje, kiedy "zaczniemy tęsknić do euro"
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(28)
hmm
4 lata temu
Cisza przed burzą . Trzeba nałapać frankowiczów :)
Gringo
4 lata temu
Jak może 1 frank kosztować 1.18 euro?? Redaktor jest mistrzem. Ciekawe chyba chociaż 8 klas ukończył lub 3 gimnazjum ? Żal. Pl
logik
4 lata temu
chyba euro kosztuje 1,18 franka
kazimierz z b...
4 lata temu
no i gdzie teraz są frankowicze... coś przycichli... czemu teraz nie domagają się przewalutowania... et cwaniaki ! tfu....
arekgdynia
4 lata temu
BO TO WALUTA SPEKULACYJNA....I NIE MA TU NIC OD TEGO RZAD POWINIEN JA PRZEWALUTOWAC NA ZZDROWYCH ZASADACH I BRAC ODSETKI KTORE ZASILA NASZ KRAJ.....A NIE SPEKULANTOW.....
Wrocławiak
4 lata temu
nie "pikuje" tylko "nurkuje" - pikować to być na szczytach.
Hehe
4 lata temu
Peru biegnij przewalutowac
Oni
4 lata temu
Proponuje frankowiczom zamianę spłat w swoich bankach z franków na złotówki.
nie-Analityk
4 lata temu
Parę dni temu "analitycy" pisali, że lada dzień frank podrożeje do 3.70 i więcej. Od razu było wiadomo więc, że pójdzie w dół... :-) Zawsze jest odwrotnie, niż przepowiadają ci znawcy!
mały jan
4 lata temu
Coś tu z tą matematyką piszącego nie w porządku. Jeśli (jak pisze) "Za 1 franka trzeba zapłacić 1,18 euro" to kosztuje około 4,9 zł. A "kurs wymiany franka na euro powinien wynosić 1,40 euro" to prawie 5,9 zł. Troszkę się zastanowić i już wiadomo, że 1,18 i 1,40 to cena franka za 1 euro. Miłego dnia życzę.
pijawki
4 lata temu
No, to teraz frankowicze, powinni na wyścigi przewalutowywać swoje kredyty na złotówki! :))
zzz
4 lata temu
Jakoś tak dziwnie przypadkowo się składa, że ilekroć w Polsce rządzi PIS, to kurs franka leci na pysk a złotówka się umacnia. Naprawdę nie obchodzi mnie jak oni to robią, czy po prostu mają szczęście, ale prawidłowość jest i nie zamierzam ryzykować głosując na inna partię ;))))
waluciarz
4 lata temu
Artykuł napisany przez osobę nie mającego pojęcia o kursach walutowych i matematyce.Jeśli frank kosztuje ok.3.50zł to jakim cudem może kosztować 1.18 euro??????
Nanna
4 lata temu
Czas przewalutowac kredyty frankowicze
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić