o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Gdańsk. Donald Tusk miał wystąpić na proteście. Zatrzymał go tłum w ECS

30
Podziel się

W około 200 miastach w Polsce odbyły się protesty ws. projektu PiS dot. sędziów. Jedna z takich manifestacji odbyła się Gdańska. Miał podczas niej przemówić Donald Tusk, jednak jego plany zostały pokrzyżowane.

Donald Tusk i jego książka "Szczerze"
Donald Tusk i jego książka "Szczerze" (PAP)
bECCVKKt
  • Tysiące protestujących na manifestacjach w całej Polsce
  • Chodzi o projekt PiS ws. sędziów
  • Donald Tusk miał pojawić się proteście w Gdańsku. Zatrzymała go kolejka w ECS

"Dziś sędziowie - jutro Ty" - pod takim hasłem zorganizowano protesty w 200 polskich miastach. Manifestujący zgromadzili się m.in. w Warszawie, Białymstoku, Katowicach, Wrocławiu lub Poznaniu. Chodzi o sprzeciw wobec projektu ustawy PiS ws. sędziów, który zakłada wprowadzenie sankcji.

Do manifestacji dołączył również Gdańsk, gdzie protestujący zgromadzili przed budynkiem Sądu Okręgowego. Głos zabrali Dariusz Strzelecki, dziekan okręgowej izby adwokackiej oraz Jerzy Mosek, dziekan okręgowej izby radców prawnych.

bECCVKKv

Miał do nich dołączyć Donald Tusk, który przed protestem uczestniczył w spotkaniu w Europejskim Centrum Solidarności z okazji premiery jego książki "Szczerze". Mimo zapowiedzi Tusk nie pojawił się przed sądem. Powód?

Zobacz także: Zobacz też: To już pewne. Będą darmowe leki dla tysięcy Polek

Organizatorzy manifestacji wskazywali na to, że kolejka chętnych do spotkania z byłym szefem Rady Europejskiej w ECS jest tak duża, że nie ma szansy na to, by przemówił do protestujących ws. sędziów.

bECCVKKB

Podczas spotkana w ECS Tusk odniósł się do bieżącej polityki. – Polska obiera kurs opuszczania Unii Europejskiej w rozumieniu pewnych wartości. Narasta atmosfera akceptacji w Europie, że dzielimy się, bo takie państwa jak Polska czy Węgry godzą się na to, by tworzyć Europę kilku kręgów – mówił polityk.

– Czuję, że fizycznie jesteśmy coraz dalej od UE i wiem, że nikt nie będzie po nas płakać, jeśli nadal będziemy szli tym tropem, który wyznacza dziś Jarosław Kaczyński i rząd PiS. Nikt nas nie będzie bronił, jeśli nie obronimy się sami – dodał.

bECCVKKC

Przypomnijmy: w czwartek wieczorem klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości złożył projekt ustawy dotyczący ustroju sądów powszechnych, a także SN i innych ustaw. Rządzący w ten sposób chcą dyscyplinować sędziów, którzy chcą realizować wprost wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECCVKKW
KOMENTARZE
(30)
yato
2 lata temu
Taaa... Raczej chciwość!
Czyżby krajan...
2 lata temu
"Jedna z takich manifestacji odbyła się Gdańska."
gość
2 lata temu
A może tak referendum w sprawie oczyszczenia sądów z komunistycznych i POlitycznych złogów ? Nie został by z tej sędziowskiej mafii kamień na kamieniu. A na razie mówię - WSZYSCY WON !
bECCVKKX
co jest grane...
2 lata temu
Tę całą awanturę robi "zero" a Kaczyński z jakiegoś niezrozumiałego powodu nie sprzeciwia mu się.
hahahhaha
2 lata temu
jeżeli są sprawy narodowe, to moja ksiazka jest wazniejsza - caly wasz donaldek...
PrawdziwyPol
2 lata temu
BANDA PISOWSKI GŁUPOLI11111111111111111111
PrawdziwyPol
2 lata temu
Banda pisowskich głupoli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
marek
2 lata temu
gdzie jest Bolek ? gdzie jest Bolek ?gdzie jest Bolek i jego milion fanów ?
marek
2 lata temu
precz z pisowskimi zaborcami :-)
werf
2 lata temu
rudy z wermachtu,powinien juz dawnoi siedziec w pace,za niszczenia naszego kraju,a nie promuje te wypociny ,mysli,ze ktos bedzie kupował ,te jego głupoty,chyba sie myli,tak jak i wyborcza,juz 5 lat nie kupuje
noi co ?
2 lata temu
wypalony jak papieros tylko pet został !
prawnik
2 lata temu
krzywdzili latami teraz protestują bo nie chcą za to odpowiadać !ja tam tłumów na protestach nie widziałem jestem tak jak wielu przez sądy pokrzywdzony , wiem jedno prawo sedziów też musi obowiązywać bo to w sądach tworzy sie patologia !
lekarze łapów...
2 lata temu
Grodzki powinien podać się do dymisji za podejrzenie brania łapówek , a nawet nie podejrzenie, bo ludzie oświadczają,że brał.Niech się poda do dymisji.Lekarze łapówkarze.
bECCVKKP
Dlaczego
2 lata temu
w ECS robicie politykierkę? to jest miejsce Pamięci Dramatów i Tragedii!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić