oprac. oprac. Piotr Białczyk
|
aktualizacja

Gdzie jest burza? Pogoda nie zachwyca. Przez Polskę mogą przejść trąby powietrzne

2 reakcje
0
0
2
Podziel się

Pogoda pod koniec lata nas nie rozpieszcza. Ostrzeżenia przed burzami wydano w aż 8 województwach. Dodatkowo synoptycy nie wykluczają powstania lokalnych trąb powietrznych.

Pogoda. IMGW wydał ostrzeżenia związane z burzami dla 8 województw
Pogoda. IMGW wydał ostrzeżenia związane z burzami dla 8 województw (ventusky, ventusky)

Burze oraz towarzyszące im silne opady deszczu mogą pojawić się głównie w centralnej i południowej Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla 8 regionów.

Niebezpieczna noc szykuje się w województwach: zachodniopomorskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, opolskim, śląskim, małopolskim oraz świętokrzyskim.

W tych regionach prognozowane są obfite opady deszczu (lokalnie do 45 mm). Dodatkowo porywy wiatru mogą osiągnąć 70 km/h.

Gdzie jest burza? Pierwsze burze na horyzoncie

Polscy Łowcy Burz nie wykluczają powstania trąb powietrznych. W niektórych regionach można spodziewać się lokalnych opadów gradu.

PŁB na Facebooku relacjonują także przejście pierwszej z poważnych burz. "Aktywna burza wielokomórkowa przechodzi obecnie w rejonie Łodzi i kieruje się dalej na północ z lekkim odchyleniem na zachód" - piszą w mediach społecznościowych.

Pogoda. Co oznacza ostrzeżenie IMGW?

Pierwszy stopień ostrzeżenia IMGW oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. "Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne" - ostrzega Instytut.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Polscy Łowcy Burz

2
0
0
KOMENTARZE
(2)
Gość
5 miesięcy temu
Moglibyście wstawiać daty przy artykule? Wchodzę dzisiaj i nie wiem, czy pisany był dzisiaj, wczoraj, czy może tydzień temu...
wania
5 miesięcy temu
Do pioruna z taką pogoda.
Najnowsze komentarze (2)
Gość
5 miesięcy temu
Moglibyście wstawiać daty przy artykule? Wchodzę dzisiaj i nie wiem, czy pisany był dzisiaj, wczoraj, czy może tydzień temu...
wania
5 miesięcy temu
Do pioruna z taką pogoda.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić