o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Durman
Natalia Durman
|

"Gdzie my, k..., żyjemy?". Tomasz Sekielski oburzony incydentem z hostią

157
Podziel się

"Ścigają dziecko wypluwające opłatek... Polski Kościół AD 2019... Gdzie my k.... żyjemy?" - napisał na Facebooku Tomasz Sekielski, autor filmu "Tylko nie mów nikomu". To reakcja na incydent z Bełchatowa. Podczas komunii 13-latek wyjął hostię z ust, bo rozbolał go ząb. Księża uznali to za obrazę uczuć religijnych i wezwali do kościoła policję.

Tomasz Sekielski nie kryje oburzenia sytuacją
Tomasz Sekielski nie kryje oburzenia sytuacją (PAP, Grzegorz Michałowski)
bDJNKlud

Do zdarzenia doszło w parafii NMP Matki Kościoła w Bełchatowie. 13-letni chłopak podczas mszy przyjął komunię, a następnie wyjął i schował ją do kieszeni. Dziecko tłumaczyło się bólem zęba, ale duchowni wezwali policję, przekonując, że doszło do profanacji. Ostatecznie hostia została przez chłopaka spożyta. Skończyło się pouczeniem stron, przede wszystkim zgłaszających księży.

Co na to Tomasz Sekielski? Głos zabrał na Facebooku. Opublikował emocjonalny wpis. "6 miesięcy od premiery Tylko Nie Mów Nikomu. NIKT, dosłownie NIKT z Kościoła nie zgłosił chęci kontaktu/pomocy/zadośćuczynienia ŻADNEJ Z OFIAR, które opowiedziały w filmie swoją historie. Nie znalazł się nawet jeden duchowny... A teraz ścigają dziecko wypluwające opłatek... Polski Kościół AD 2019... Gdzie my k.... żyjemy?" - czytamy.

bDJNKluf

Przypomnijmy, sprawą oburzony jest Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Twierdzi, że księża mieli chłopca "odizolować" od rówieśników, zadawać pytania o życie prywatne i straszyć policją. Chłopiec miał trzy razy próbować się im wyrwać.

Zdaniem Ośrodka policjanci zaczęli przesłuchiwać chłopca bez obecności psychologa i rodziców, łamiąc w ten sposób prawo. Dlatego chce ukarania zarówno policjantów, jak i księży, którzy "pastwili się nad dzieckiem". Zapowiedział też, że o sprawie zawiadomi Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzecznika Praw Dziecka.

Zobacz także: Zobacz: "To niedopuszczalne!". Borys Budka obruszony doniesieniami ws. Julii Przyłębskiej

- Nie przesłuchiwaliśmy dziecka. Wyjaśnialiśmy na miejscu okoliczności zdarzenia. Musieliśmy porozmawiać zarówno ze zgłaszającymi, jak i chłopcem. Po przyjeździe matki został przekazany pod jej opiekę - tłumaczył w sobotę w rozmowie z WP nadkom. Adam Kolasa z łódzkiej policji.

bDJNKlul
bDJNKluG
KOMENTARZE
(157)
Tryo
rok temu
Siekielski jak jesteś taki cwaniak to napisz coś o islamie i skrytykuj czy mięknie ci co nie co ze strachu
logik
rok temu
W tego bolącego zęba to tylko Sekielski uwierzył. Chory gość.
irrr
rok temu
zasady są jasne jeśli przyjmujesz to masz spożyć a nie wypluwać jak nie chcesz to nie podchodź ksiądz nikogo nie przymusza ale okoliczności dają dużo do myślenia dzień przed wszystkimi świętymi to przypadek że jest pogańskie święto więc nie dziwie się że ksiądz podejrzewał profanację
bDJNKluH
KKK
rok temu
Sakielski kiedy nakrecisz film o prawdziwych pedofilach ? gdzie my żyjemy
Aj Waj,Oj Gew...
rok temu
A jak ten mały zostałby potraktowany w przypadku....czosnku?
Najnowsze komentarze (157)
D.W
rok temu
Bolek nosi wizerunek NMP w klapie. Ktoś taki !!!!!!! To.rani uczucie religijne wielu katolików (chrześcijan), w tym moje. Nikt się tym nie przejmuje. Zero reakcji władz kościelnych. A na chłopca nasyła się policję.
Bolko
rok temu
Grubasie żyjemy w kraju katolickim a nie w Islamabadzie czy Korei Płn jak się tak plujesz wyjedź do Mongolii
Ggg
rok temu
Hhh
efvg
rok temu
Incydent nie ważny ale tylko chamstwo sie tak wyraża.
Tynka
rok temu
I bardzo dobrze zrobili!! :-D Chciał się pewnie popisać przez kolegami jaki to z niego bohater. Nie wyszło :-))
Wk
rok temu
Pan sekielski nie powinien publicznie używać takich słòw.
Boczak
rok temu
A ty Siekielsli byłeś w Poerwszej Komunii? Mam nadzieję ze nie.
Gfr
rok temu
Siekielski - lewak pachnący komuną.
bDJNKluz
Leosia
rok temu
Ty gòro tluszczu! Naucz sié szacunku do innych, szanuj naszà kulturé!
ciekawy
rok temu
Gruby a twoja zona (mąż) może wypluwać?
Ojciec
rok temu
Bolący ząb i opłatek. Mój dwuletni syn nie rozumie a się z tego śmieje. Weź się chłopie za problemy gospodarcze kraju i szukaniu złodzieji w ministerstwie a nie za opłatki jak jesteś ateistą. Radzę zrzucić 50kg bo datki ze zbiórek chyba są tylko przejadanie.
Wk
rok temu
A może chłopak był znany księdzu? Może był sympatykiem satanistòw i dlatego schował hostię?
Wk
rok temu
Sekielski zrobił film na swoją chwałę a nie w interesie osòb pokrzywdzonych. Jak ktoś nie ma w sercu Boga to żadne dzielo się nie powiedzie
Krzysztof
rok temu
Dobrze że nie zgwałcił czarni chłopca bo by się tłumaczyli ze ich molestował brawo panie Segielski tłumie i gonić było kto za dojazd sukienki zapłaci
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić