Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Filip Skowronek
|

Gigantyczny atak hakerski na Ukrainę. Sparaliżowane banki, metro, lotnisko

5
Podziel się:

Paraliż największego lotniska w kraju, banków, zakładów energetycznych i ciepłowniczych i kijowskiego metra. To efekt zmasowanego ataku przy użyciu nieznanego wirusa komputerowego.

haker
haker (Shutterstock.com, shutterstock.com)

Zaczęło się od problemów z płatnościami i obsługą klientów w ukraińskich bankach, o czym informował Narodowy Bank Ukrainy. O ataku wiadomo jedynie, że miał zmasowany charakter i dokonano go spoza granic kraju,

Atak dotknął także państwowych zakładów energetycznych, metra w Kijowie i największego lotniska na Ukrainie. Wicepremier kraju, Pawło Rozenko, stwierdził, że on i część ministrów mieli problemy z obsługą swoich komputerów.

Do ataku doszło w zaledwie kilka godzin po dokonanym przy pomocy samochodu-pułapki zabójstwie wysokiego rangą oficera wywiadu w Kijowie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
stefan
5 lata temu
to dobrze to bardzo dobrze
Demos Kratos
5 lata temu
Zaatakowane zostalo 8 krajow: Francja,Dania, Wielka Brytania, Rosja, Indie, Hiszpania, Litwa oraz Ukraina. Dlaczego w Polsce podaje sie wylacznie o Ukrainie?
Maria
5 lata temu
Następna będzie Polska. Brońmy Ukrainy, trzymajmy za nich kciuki z całych sił, bo przyjdzie po nich kolej na nas. A my temu barbarzyństwu rady nie damy...
ee
5 lata temu
chazaria pod atakiem?
Polski Chop
5 lata temu
Ruskie cwiczo.....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić