Wróć na
oprac. Magdalena Nałęcz
|
aktualizacja

Gimnazjalistki odpowiedzą za podpalenie jeża. Sąd zdecydował jak

50
Podziel się

Nastolatki ze Środy Śląskiej, które podpaliły żywcem jeża, odpracują społecznie swój czyn. "(...) Mamy nadzieję, że uda się pokazać dziewczynom, że taka organizacja jak nasza wkłada mnóstwo trudu walcząc o życie i zdrowie każdego jeża, a jeże to fajne istoty..." - skomentowała wyrok Ekostraż, która ujęła się za zwierzęciem.

Gimnazjalistki odpowiedzą za podpalenie jeża. Sąd zdecydował jak
(Facebook.com)
bCOpSXrF

"Sąd orzekł środki wychowawcze w postaci m.in. obowiązku wykonywania prac społecznych w ilości 15 godzin miesięcznie przez okres 3 miesięcy na rzecz Ekostraży przez każdą z nastolatek oraz nadzór kuratora" - napisała na Facebooku Ekostraż.

To organizacja złożyła na policji zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez dwie nastolatki. Na udostępnionym w mediach społecznościowych nagraniu widać było dwie gimnazjalistki, które dręczyły zwierzę i podpaliły je. "Oj, chyba jeżyki się palą" - słychać w tle nagrania.

bCOpSXrH

Po upublicznieniu materiału w sieci zawrzało. Internauci oczekiwali zdecydowanej reakcji. Pod postem, w którym Ekostraż opisała finał sprawy, pojawiły się sugestie, że to niczego nastolatek nie nauczy i powinny być potraktowane "ostro".

Zobacz też: Kto ma kota w sejmie

Organizacja próbuje uspokajać nastroje. "Chodzi o to, żeby dziewczyny złapały fajny kontakt z dziwnymi zwierzętami typu jeże, lisy, jenoty :) I coś zrozumiały z tego świata, co sprawi, że następnym razem nie wylądują w poprawczaku" - odpowiedziała Ekostraż.

Kara? Odpowiednia. Zajmą się jeżami

Dyrektor szkoły, w której uczą się gimnazjalistki, wyraził swoje ubolewanie z powodu tego, co się stało. - Po przeanalizowaniu sprawy, w najbliższym czasie rada pedagogiczna podejmie stosowne decyzje odnośnie do dziewcząt - zapewniał.

bCOpSXrN

Ekostraż uważa, że wyrok jest odpowiedni. "(...) Mamy nadzieję, że uda się pokazać dziewczynom, że taka organizacja jak nasza wkłada mnóstwo trudu walcząc o życie i zdrowie każdego jeża, a jeże to fajne istoty..." - czytamy na Facebooku organizacji.

Nastolatki w ramach pracy prawdopodobnie będą zajmować się m.in. jeżami.

bCOpSXsi
KOMENTARZE
(50)
zdziwiony
3 lata temu
Przydałoby się golenie na łyso. Regularne przez 3 miesiące i z pierwszego golenia filmik do sieci. Z komentarzem "oj chyba dziewczynki łysieją"
joda
3 lata temu
Zenujacy, bardzo lagodny wyrok. To ich nie zmieni i niczego nie nauczy.
dramat
3 lata temu
do pierdla te zwyrolki wysłać ,, niech im ktoś łby podpali i komentuje na fejsach.,... plus starzy po 2000 0000 na ochronę środowiska niech wpłacają...
bCOpSXsj
śmiech na sal...
3 lata temu
"15 godzin miesięcznie przez okres 3 miesięcy" Powinny dostać 3 godziny dziennie przez okres 15 miesięcy!
rab
3 lata temu
To tak jakby w ramach kary pedofilowi kazano pracować w przedszkolu "by zrozumiał kruchość i niewinność dzieci" . Ktoś kto w wieku kilkunastu lat potrafi zrobić coś tak ohydnego jest już spaczony. Do tych dewiantek już nic nie dotrze W tym wypadku kara powinna być surowa i dotkliwa by bały się zrobić coś takiego ze względu na konsekwencje.
Najnowsze komentarze (50)
san
3 lata temu
Przebrać je za jeże i podpalić im kudły na durnym łbie.
Ania
3 lata temu
Kara stanowczo za lagodna.
QQRYK
3 lata temu
Każdej na brzuszku położyć starą szmatę nasączoną naftą i podpalić dopóki sama nie zgaśnie - a za leczenie niech płacą z własnej kieszeni.
Oburzony
3 lata temu
Powinno się je potraktować tak jak one potraktowały jeża.
ja
3 lata temu
Podpalić im futra.... Alle będzie "śmiesznie"...
Zwierzęta
3 lata temu
Kara max . Zalosneee....ale to jest porzyczone
tom sawyer
3 lata temu
trzeba by im "jeża" podpalić ;0)
zaqqwas
3 lata temu
Bezstresowe wychowanie. Jeszcze bardziej zaostrzcie kary dla tych co próbują wychować normalnie bachory !!!
bCOpSXsb
Poliak
3 lata temu
Ja bym je wpuścił do klatki z lwami lub tygrysami.
Jakieś jaja
3 lata temu
Tylko 15 godziny przez 3 miesiące?! Żartujecie chyba... To za mało dla tych gówniar i to zdecydowanie. Nie da się odpokutować podpalenia tylko w 45 g. No błagam...
awatar
3 lata temu
zwyrodniałe, zdemoralizowane, gówniary - prymityw - szkoda łożyć pieniądze na edukację takich kreatur.
Ara
3 lata temu
Kiepski ten wyrok, ale pisowskiej niszczycielskiej mentalności żadnymi wyrokami nie da się wykorzenić !!!! Pozostaje nam jedynie patrzeć biernie jak rządzący zachęcają społeczeństwo do dewastowania i uśmiercania natury :(
Marbasa
3 lata temu
Chorzy jestescie zachowujecie się jak by to były czarownice nieopodal wioski które zjadły niemowlę i kto tu jest zaściankiem intelektualne błazny
Wojcio
3 lata temu
Gdzie szkola rodzice i edukacja polegajaca na uswiadomieniu ze to sa istoty ktore czuja. Czuja bol czuja gdy ktos przyaznie jest do nich nastawiony. Mowie tu nie tylko o jezykach ale o wszystkich naszych mniejszych, niekoniecznie, braciach. Wystarzczy sprobowac wyobrazic sobie jak czylbym sie gdyby mnie podpalono. To takie proste. Mam nadzieje na resocjalizacje dziewczat. Dzis jezyk , jutro podpala bezdomnego.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić