Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Michalik
Łukasz Michalik
|

Google świętuje z Polakami rocznicę odzyskania niepodległości. Przygotowało specjalną grafikę

4
Podziel się:

Google również obchodzi z Polakami Święto Niepodległości. Robi to w typowy dla siebie sposób – za pomocą doodle'a, czyli okolicznościowego obrazka, zastępującego logo wyszukiwarki. W tym roku obrazek jest wyjątkowy – kliknięcie uruchamia świąteczną animację.

Google obchodzi z Polakami Święto Niepodległości
Google obchodzi z Polakami Święto Niepodległości (imgur)

Dziś w Polsce dzień świętowania – obwieszcza po angielsku Google całemu światu za pomocą okolicznościowego doodle'a. To specjalny obrazek, zastępujący zwykłe logo serwisu.

Doodle przygotowane z okazji polskiego Święta Niepodległości to nazwa serwisu napisana czerwonym fontem z grafiką, zachęcającą do uruchomienia odtwarzania. Po kliknięciu w miejscu grafiki ujrzymy animowaną flagę Polski na niebieskim tle.

Doodle ma bardzo długą tradycję – pierwszy obrazek pojawił się w 1998 roku, gdy wyszukiwarka dopiero walczyła o popularność. Inne niż zazwyczaj logo serwisu miało informować użytkowników, że zespół Google'a imprezuje właśnie na festiwalu Burning Man i wyjaśniać tym samym przyczyny ewentualnej awarii.

Obecnie doodle są zazwyczaj ograniczane terytorialnie. Obrazek z okazji polskiego święta zobaczą tylko użytkownicy, korzystajacy z wyszukiwarki z terenu Polski.

Warto przypomnieć, że nie jest to pierwszy raz, gdy Google świętuje polską niepodległość. Zdarza się jednak, że niewinne z pozoru doodle budzi, przynajmniej u niektórych, kontrowersje. Było tak w 2015 roku, gdy posłanka Krystyna Pawłowicz skrytykowała doodle z bocianem stwierdzając, że zamiast niego na obrazku powinien znaleźć się orzeł.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
wania
5 lata temu
Kaczyński nie do przekupienia .
Swieto
5 lata temu
Google swietuje kazde swieto I kazda rocznice na calym swiecie I dlatego nazywa sie Google a nie pis na wiejskiej
Jack
5 lata temu
A po co to? U mnie w bloku, od wielu lat wywiesza się flagi... 3, w tym jedna moja. Na 5 klatek. Więcej wywiesza się naszych barw w przypadku imprez sportowych (oflagowane samochody, ludzie, nawet zwierzęta) niż w czasie świąt państwowych. Znaczy, przepraszam, wspólnoty mieszkaniowe dbają o "wystrój" bloków. "Moda na patriotyzm" trudno się przyjmuje, wielu z nas uważa, że to obciach... A z drugiej strony zazdrościmy innym państwom.
Polak
5 lata temu
Z pedałami nieświętuję
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić