o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Gostyń. Kantowali nas przez lata: dolewali wodę do mleka. 11 osób zatrzymanych

148
Podziel się

Afera w Gostyniu. W jednej ze spółdzielni mleczarskich zatrzymano 11 osób: kierowców, dostawców mleka oraz pracowników firmy. Powód? Rozcieńczali mleko wodą.

11 osób zatrzymano za dolewanie mleka do wody w spółdzielni mleczarskiej w Gostyniu (zdjęcie ilustracyjne)
11 osób zatrzymano za dolewanie mleka do wody w spółdzielni mleczarskiej w Gostyniu (zdjęcie ilustracyjne) (East News, Wojciech Wojtkielewicz/Polska Press/East News)
bEEIqkyJ

Pracownicy spółdzielni mleczarskiej w Gostyniu, kierowcy cystern oraz rolnicy - w sumie 11 osób zostało zatrzymanych przez policję. Straty - jak informuje wielkopolska policja - sięgają 11 mln złotych.

Proceder trwał latami. Oszuści rozcieńczali mleko wodą oraz fałszowali dane dotyczących ilości dostarczonego przez rolników mleka do spółdzielni. Straty powstałe w wyniku przestępczego procederu są wielomilionowe - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.

bEEIqkyL

Śledztwo w tej sprawie trwało od wielu miesięcy. Jak informuje KWP, funkcjonariusze przeszukali szafki pracownicze, w których zabezpieczono dowody przestępstwa. Wykonano także oględziny 20 pojazdów - cystern do przewożenia mleka.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie podejrzanych: gotówkę i pojazdy na kwotę około 250 tys. złotych. Wobec zatrzymanych nie zastosowano tymczasowego aresztowania, złożyli oni bardzo obszerne wyjaśnienia i przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw.

Sprawa jest prowadzono pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

bEEIqkyR

Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Za tego typu przestępstwo oszustwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP w Poznaniu

bEEIqkzm
KOMENTARZE
(148)
sceptyk
2 lata temu
"Za tego typu przestępstwo oszustwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności." Mają szczęście, że żyją w RP. Za PRL-u kwalifikacja tego przestępstwa mogłaby być inna. Przypomnę, że w ówczesnej "aferze mięsnej" główny oskarżony został skazany na karę śmierci - wyrok wykonano...
karyna mleczk...
2 lata temu
O co halo? Oni dbali o niski poziom szkodlywej laktozy w mleku. odczepcie się od nich
Miś
2 lata temu
Która to firma - proszę podać! Konsumenci mają prawo wiedzieć który produkt jest oszukany i wybierać świadomie inny uczciwy produkt. Przecież ten kraj chroniąc firmę oszustów sam bierze udział w tym procederze narażając kolejnych klientów na nieświadomy zakup oszukanego towaru. Co na to Inspekcja Handlowa, Sanepid ? Może tak ruszyć w teren Inspektorów i wycofać oszukany produkt z hurtowni i sklepów i gdzie sie tylko pojawi ?
bEEIqkzn
Klient
2 lata temu
Ludzie przecież to chodzi o zupełnie coś innego. Dolewali wody do mleka ktore trafiało do firmy i tu było.oszustwo - firma płaciła np. za 5 litrów a w rzeczywistości były to np. 4 litry mleka i litr wody. Mleko trafiało do obróbki i po prostu żeby wyprodukować kostkę masła trzeba go. l było więcej w takim przypadku zużyć. Produkt finalny miał tyle wszystkiego ile powinien mieć. Dla końcowego odbiorcy nie miało to znaczenia. Straty poniosła firma bo dostawała półprodukt gorszej jakości.
JG
2 lata temu
Nie rozumiem ,rolnik ma płacone za pewien procent mleka i jeśli tego procentu tłuszczu nie będzie ,mleko nie jest przyjmowane do mleczarni ,próbki pobierane są codziennie
Mikolaj
2 lata temu
W każdej branży kombinuja aby koszty produktu były jak najniższe ,wszyscy o ty wiedza każdy ma z tego profity i kase i papier wszystko pszyjmie ze jest okej i tak kreci się biznes !!! Korubcyjny POLSKA !!!
Jak pamiętam
2 lata temu
to za komuny sypali proszek do prania IXI do mleka żeby trzymali świeżość .Tak , Polskie Patryjotyczne wyroby mają już długa renomę.
Ale pamietajc...
2 lata temu
że Polskie jest naj ,naj lepsze .Kupuj tylko Polskie bo jak w radiowej trójce słyszałem to jest patryjotyczne! Tak pieniądze za zakupy to patryjotyzm! Więc : kupowanie ścieków mleka to patryjotyzm obywatelu!
Sceptyk
2 lata temu
A w Holandii mleko stoi dwa tygodnie otwarte i nadal jest dobre jak to jest ?
armagedon
2 lata temu
Panow oszustow co to najwiecej dzieci i niemowlakow okradły chetnie potestowal bym w prasie hydraulicznej. Za tego typu przestepstwa po10 lat ciezkich robót i te mienie zabezpieczone puscic na licytacje. A za wyroby OSM Gostyn dziekuje juz nie kupie napewno nigdy.
Mario
2 lata temu
Przestańcie odgrzewać to mleko czy wodę bo widzę ten post już kilka tygodni
kazeina na gr...
2 lata temu
Obecnie mleko i tak jest pozbawione wszelkich wartości, nie ma tłuszczu naturalnego, tylko olej roslinny, żadnych witamin, ropa i krew z krowich wymion, antybiotyki, jeszcze tylko wody dolać i SMACZNEGO!
AAKT
2 lata temu
Co się odbywa w produkcji jedzenia to jest tajemnica poliszynela. Wpuśćcie uczciwszych kontrolerów i po tygodniu ponad połowa zakładów zostanie zamknięta.
bEEIqkzf
Oszuści do pu...
2 lata temu
Katolicy - wiadomo.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić