o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Filip Skowronek
|

Groźne burze i grad w całej Polsce. Ostrzeżenia pogodowe na weekend!

0
Podziel się

W ten weekend zagrzmi w całym kraju. Burze w sobotę pojawią się w zachodniej części Polski, w niedzielę front przesunie się na wschód. Miejscami spodziewane są także opady gradu.

W weekend zagrzmi w całej Polsce.
W weekend zagrzmi w całej Polsce. (flickr.com, Benjamen Benson)
bEErUSlh

Zapowiada się ciepły, choć niespokojny weekend. Temperatury będą rosły w całym kraju, a najcieplej będzie w Polsce południowo-wschodniej. Tam słupki rtęci sięgną nawet 28 st. Celsjusza. Niestety, wzrostowi temperatur będą towarzyszyły burze, przed którymi ostrzeżenia wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Chłodno może być jedynie na północy. Na Wybrzeżu, Warmii i Mazurach temperatury w sobotę nie przekroczą 21, a w niedzielę 17-18 st. Celsjusza. Przyjemniej będzie w centranej części kraju. W województwach: zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, podlaskim, lubuskim, wielkopolskim, łódzkim i lubelskim temperatury sięgną od 22 do 25 st. Celsjusza.

bEErUSlj

Najgoręcej zapowiada się weekend w południowo-wschodniej części kraju. Termometry w Małopolsce, na Podkarpaciu i Kielecczyźnie wskażą od 26 do nawet 28 st. Celsjusza. W niedzielę najgorętszym miastem powinien być Rzeszów, w którym odczuwalna temperatura przekroczy 30 st. Niestety, w całym kraju należy także spodziewać się burz.

W sobotę zagrzmi w zachodniej części kraju. IMGW wydało ostrzeżenia dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego. W niedzielę front burzowy przesunie się na wschód. Wtedy wyładowań atmosferycznych należy się spodziewać na Pomorzu, Kujawach, Warmii i Mazurach, Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie, Kielecczyźnie, Śląsku, Podkarpaciu i w Małopolsce. Lokalnie może także spaść grad.

Zobacz także: Zobacz też: Dlaczego pogoda jest taka... szalona?
bEErUSlK
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić