Wróć na
oprac. Violetta Baran
|
aktualizacja

Grzegorz Schetyna: PiS nie akceptuje werdyktu wyborczego. Spotkam się z szefem misji OBWE

19
Podziel się

Lider Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna skrytykował skierowanie przez PiS do Sądu Najwyższego wniosków o powtórne przeliczenie głosów w 6 okręgach wyborczych do Senatu. - Stalin mówił, że ważne, kto liczy głosy. Jak widać, Jarosław Kaczyński podobnie patrzy na rzeczywistość - stwierdził. I zapowiedział skierowanie protestów wyborczych przez opozycję.

Grzegorz Schetyna zapowiedział skierowanie do SN protestów wyborczych
Grzegorz Schetyna zapowiedział skierowanie do SN protestów wyborczych (East News, Jacek Domiński/Reporter)
bCYCFxlx

- Ta sytuacja pokazuje, jak będą wyglądały każde wybory, w których nie wygra PiS. Mamy do czynienia z podważaniem wyników wyborów do Senatu. Nie zostawimy tego, będziemy rozmawiać z partiami opozycyjnymi i bronić demokracji i praworządności. Dzisiaj jestem też umówiony z szefem misji OBWE - poinformował Grzegorz Schetyna.

- Ta sprawa jest skandaliczna. W imieniu wszystkich uczciwych Polaków chcę powiedzieć: nie odpuścimy tego. Będziemy kontrolować każdy następny krok. Zrobimy wszystko, żeby odbyła się zagraniczna, obiektywna, międzynarodowa kontrola nad sposobem i procesem przeliczania tych głosów - zapewnił lider KO.

bCYCFxlz

Obecny na konferencji senator Marek Borowski stwierdził, że protesty wyborcze, to sprawa całkowicie naturalna i po każdych wyborach są ich setki. - Ale PiS nie ma żadnych dowodów na to, żeby komisje źle policzyły głosy - stwierdził.

Wojna o Senat. PiS chce ponownego przeliczenia głosów. Rzecznik rządu Piotr Müller komentuje

Borowski poinformował także o protestach wyborczych, które do Sądu Najwyższego (ale nie do Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, tylko wprost do SN) ma zamiar skierować Koalicja Obywatelska.

bCYCFxlF

- W Legnicy na karcie wyborczej błędnie oznaczono logo komitetu, co wprowadzało wyborców w błąd. Jest to ewidentna przesłanka do złożenia protestu - mówił Marek Borowski. - W Łomży zbyt późno zgłoszono kandydata do Senatu, po śmierci Kornela Morawieckiego. To kolejna przesłanka do zgłoszenia protestu wyborczego. W Pabianicach na karcie wyborczej umieszczono błędną instrukcję głosowania. To jest niewątpliwie kwestia do rozpatrzenia przez Sąd Najwyższy - wyliczał.

- W Senacie przez całą ubiegłą kadencję podnosiliśmy niekonstytucyjność rozwiązań dotyczących KRS. W tej chwili na naszych oczach dzieje się to, co przewidywaliśmy - stwierdził senator Aleksander Pociej. - Jako szef największej frakcji w Radzie Europy będę zabiegał o to, żeby organy RE mogły kontrolować procedury przeliczania głosów. Taki sam wniosek będzie złożony do Komisji Weneckiej - poinformował.

Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz zwrócił uwagę, że ponieważ PiS-owi nie udało się "wyłuskać senatora opozycji, więc odbywa się próba innego zabiegu". - Rezultatem tego zabiegu będzie jeszcze większa konsolidacja opozycji - stwierdził.

bCYCFxlG

- Rozmawiałem z liderami SLD i Wiosny, za chwilę spotykam się z szefem PSL. W perspektywie najbliższych godzin zostaną złożone protesty wyborcze - zapowiedział Schetyna.

bCYCFxma
KOMENTARZE
(19)
pamietamy
11 miesięcy temu
Schetyna zapomnial jak stwozono KOD aby.robic burdy przeciwko pisowi.:).
44%
11 miesięcy temu
Shrekus POzamiatało cię PiSowskie społeczeństwo
qqq
11 miesięcy temu
zaraz zaraz 300 tys. niewaznych głosów? te\zz bym to sprawdizl
bCYCFxmb
q34y
11 miesięcy temu
no tak, musi dostac wytyczne na kartce z berlina bo sam nie zakuma co robic bo tepy jak najtepszy
Jerry
11 miesięcy temu
Choć Pis ma dużo za uszami to przedstawiciele PO KO to zdrajcy narodu trzeba ich wytępić tą szarańczę
Najnowsze komentarze (19)
Polska jest f...
11 miesięcy temu
Chory czy głupi ???? Bo ja sam nie wiem???
do kozy
11 miesięcy temu
Grześ, ten wraży POlak - dlaczego jeszcze nie jest w kryminale?
Zagłoba
11 miesięcy temu
ZDRAJCA ! ZDRAJCA ! po trzykroć ZDRAJCA !!!
Amba
11 miesięcy temu
A ja myślałem że w komisji wyborczej są same zaufane osób a tu taki numerki? Może by tak ustalić kryteria osób powołanych doliczenia głosów.Najlepiej wprowadzić publiczne liczenie głosów i nie byłoby problemów z pomówieniami.
wal duś
11 miesięcy temu
liderze kup sobie gumę i strzel sobie w łeb tak na opamiętanie zdrajco leć do brukselki może się ktoś nad tobą zlituje i cię wysłucha odchodzisz z polityki hańbie może wreszcie sądy i prokuratura zajmie się tobą czego oczekują wyborcy!
solo
11 miesięcy temu
W mojej komisji wyborczej na 2200 oddanych głosów tylko jeden był nieważny a siedem pustych czyli bez skreśleń.
baron
11 miesięcy temu
Czy ktoś jeszcze słucha tego niedouczonego i chamskiego chłopka roztropka?Szkoda że nie ma PGErów,bo bardzo pasuje do tamtych klimatów.
bolek
11 miesięcy temu
tobie TO MY JUŻ DZIĘKUJEMY - WON !
bCYCFxlT
diagnostyk
11 miesięcy temu
Schetyna obiecał ,że po przegranych wyborach odejdzie...i co? On powinien się spotkać pilnie ale z jakimś psychiatrą
Alfik
11 miesięcy temu
PIS nie akceptuje oszustwa i złodziejstwa
pl
11 miesięcy temu
PiS na wieki wiekow amen
Jerry
11 miesięcy temu
Choć Pis ma dużo za uszami to przedstawiciele PO KO to zdrajcy narodu trzeba ich wytępić tą szarańczę
q34y
11 miesięcy temu
no tak, musi dostac wytyczne na kartce z berlina bo sam nie zakuma co robic bo tepy jak najtepszy
ms
11 miesięcy temu
szatyna lepiej abys juz siedzial cicho .rozlozyles PO tak jak lubnauer swoja partie.nie macie ani honoru ani ambicji do czegokolwiek.teraz przez 4 lata poznacie co to znaczy podskakiwac do legalnie wybranej przez patriote polskiego partii.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić