REKLAMA
Odświeżone przed chwilą
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Durman26.03.19 (13:41)

Grzegorz Schetyna "wyprzedza" Jarosława Kaczyńskiego. Niechlubny sondaż

Najwięcej Polaków nie ufa szefowi PO Grzegorzowi Schetynie - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Na drugim miejscu plasuje się prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta

Grzegorzowi Schetynie nie ufa 45 proc. Polaków (spadek o 4 punkty proc. w stosunku do lutego), a ufa - 23 proc. (wzrost o 3 punkty proc.). Jarosławowi Kaczyńskiemu nie ufa 42 proc. ankietowanych (spadek o 1 punkt proc.), taki sam odsetek badanych deklaruje wobec szefa PiS zaufanie (wzrost o 2 punkty proc.).

Komu ufamy? Duda, Morawiecki, Kukiz

REKLAMA

Kto cieszy się największym zaufaniem? Prowadzenie w marcowym rankingu utrzymał Andrzej Duda. Zaufanie do niego zadeklarowało 64 proc. Polaków - o 1 punkt proc. więcej niż w ubiegłym miesiącu. Prezydentowi nie ufa 23 proc., co oznacza spadek względem lutego o 3 punkty proc.

Drugi w rankingu jest premier Mateusz Morawiecki, któremu ufa 55 proc. ankietowanych, a 28 proc. deklaruje wobec niego nieufność. Notowania szefa rządu od ostatniego badania nie zmieniły się.

Trzecią pozycję w rankingu zaufania zajmuje lider ruchu Kukiz'15 Paweł Kukiz. Ufa mu 46 proc. badanych (wzrost o 1 pkt. proc. w stosunku do lutego), nie ufa - 23 proc. (wzrost o 1 punkt proc.).

Potem Ziobro i Szydło

44 proc. Polaków (bez zmian) deklaruje zaufanie do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro. Nie ufa mu 34 proc. badanych (spadek o 1 punkt proc.).

Podobny wynik zanotowała wicepremier Beaty Szydło. Ufa jej 44 proc. ankietowanych (wynik również bez mian), zaś nie ufa - 37 proc. (wzrost o 1 punkt proc.).

Sondaż CBOS został przeprowadzony w dniach 7-14 marca 2019 r. metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo na liczącej 982 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Zobacz także: Jaki składa deklarację ws. debaty po angielsku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij