REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 33 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Daniel Bochen13.06.19 (09:40)

Grzyb-gigant znaleziony w ukraińskich Karpatach

Sezon na grzybobranie w Polsce rozkręca się powoli z uwagi na "afrykańskie" upały. Tymczasem w ukraińskich Karpatach jeden z okolicznych mieszkańców napotkał nietypowe znalezisko - borowika ważącego prawie 4 kg.
Avantgardens (Sasha Kolomeets) / Facebook.com

Ciepłe i deszczowe dni z końcówki maja spowodowały, że w polskich lasach pojawiły już pierwsze maślaki, borowiki czy koźlaki.

Pierwszymi zbiorami pochwalili się nasi użytkownicy, m.in. pan Przemysław z Poznania, który skontaktował się z nami poprzez formularz dziejesie.wp.pl.

REKLAMA

Trzeba przyznać, że efekty grzybobrania był imponujący. "Moje drugie już grzybobranie w tym miesiącu. Wszystkie zebrane okazy rosły na powierzchni ok. 2 metrów kwadratowych. W sumie było 41 koźlaków" - napisał pan Przemysław.

zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl

Jednak z uwagi na falę "afrykańskich" upałów, która w ostatnich dniach dotarła do Polski, o intensywnych grzybobraniach możemy na razie zapomnieć. Zgoła odmienna sytuacja mogą pochwalić się jednak nasi wschodni sąsiedzi.

Niespotykanym znaleziskiem na Facebook'u pochwalił się jeden z mieszkańców miejscowości położonej w ukraińskich Karpatach. Sasha Kolomeets znalazł w lesie gigantycznego borowika o wadze 3,8 kg.

Jeśli pomimo upalnej pogody tobie też udało się zebrać imponujące okazy, wyślij nam ich zdjęcie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij