o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Patrycja Ceglińska-Włodarczyk
Patrycja Ceglińska-Włodarczyk
|

Gubernator Kanady złamał protokół królewski! Co zrobił podczas spotkania z królową Elżbietą?

17
Podziel się

Gubernator generalny Kanady David Johnston znalazł się na ustach wszystkich mediów w Wielkiej Brytanii. Wszystko przez to, że złamał królewski protokół. Mamy zdjęcie.

Gubernator Kanady złamał protokół królewski! Co zrobił podczas spotkania z królową Elżbietą?
(PAP)
bEhLJydh

David Johnston, który jako gubernator generalny jest namiestnikiem Elżbiety II w Kanadzie, złamał protokół, gdy królowa opuszczała Dom Kanadyjski w Londynie. Monarchini pojawiła się tam z okazji 150. rocznicy utworzenia Konfederacji Kanady, której założycielami były cztery brytyjskie kolonie w Ameryce Północnej.

Kiedy Elżbieta II schodziła po schodach, gubernator w pewnym momencie chwycił ją za ramię. David Johnston tłumaczył się później, że obawiał się upadku królowej:
- Znam protokół, ale zwyczajnie i po ludzku chciałem pomóc. Pomyślałem, że nic się nie stanie, jeśli w takiej sytuacji nieco nagnę protokół – powiedział.

Podobno dywan, po którym szła monarchini był dość śliski i istniało ryzko, że Elżbieta II przewróci się. Choć oficjalna strona rodziny królewskiej nie podaje informacji o tym, że nie można dotykać królowej, to przyjęło się, że można uścisnąć jej tylko dłoń na powitanie lub pożegnanie.

bEhLJydj

Po ostatniej wizycie David Johnston jest na językach wszystkich. Można powiedzieć, że zaliczył ostatnie, spektakularne spotkanie z Elżbietą II. Jesienią kończy się jego 5-letnia kadencja.

bEhLJydK
Źródło:
WP Gwiazdy
KOMENTARZE
(17)
eeee
4 lata temu
Zachował się jak prawdziwy mężczyzna, który pomaga kobiecie. A królowa to tak samo garstka popiołu jak każdy inny - więc nie wiem po co o tym pisać. Jak znajdzie się człowiek, który nie umrze to wtedy można mówić, że jest lepszy od innych - a tak wszyscy jesteśmy równi bez względu na stan majątkowy i status społeczny - tylko durnota się wywyższa a jak przyjdzie choroba i śmierć to pokornieją.
Qról
4 lata temu
Ewidentnie złapał za zad
ktos
4 lata temu
a co rozsypie sie?
bEhLJydL
lll
4 lata temu
Uważam,że bardzo dobrze zrobił! Lepiej pomóc zejśći chwycić pod ramię niż dać się przewrócić ! Doszukuja się nie wiadomo czego...XXI wiek a nie średniowiecze !Bez przesady !
Sebek
4 lata temu
Przecież widać na minach otoczenia królowej , że ona ma kłopoty na schodach. W przeszłości w innych okolicznościach królowa sama uchwyciła pomocne ramię kogoś . A jakby ów gubernator jej nie pomógł i królowa by se skręciła kark to byłby wielki krzyk. Ale według protokołu byłoby wszystko poprawnie....
Local hero
4 lata temu
Brytole maja cała masę idiotycznych zasad, które chca narzucić poza ich granicami. Nikt logicznie i zdroworozsadkowo myślacy tego nie zrozumie, a i nie zapomnijmy o barbarzyństwie Brytyjczyków poza granicami szczególnie na wakacjach.
PP
4 lata temu
Królowej się to spodobało ..... A anarchicznym protokołem można sobie wytrzeć.....nos.
tesa
4 lata temu
moze wolala zostac w szpitalu niz zeby ja dotykac .komedja i te ich zasady taki sam czlowiek jak i my
robert
4 lata temu
Też mi wielka królowa, która żyje jak pasożyt na koszt społeczeństwa. Wcale się nie dziwię, że Harry i William mają gdzieś koronację. Chcą żyć jak normalni ludzie i za to wielki szacun dla nich
Jo
4 lata temu
robią wielkie halo medialne z tego, że dla jakiegoś gubernatora bezpieczeństwo królowej było ważniejsze niż protokoły. Świat schodzi na psy!
cxza
4 lata temu
ale królowa nóg nie połamała przez to.
Jaca1968
4 lata temu
Może i średniowieczne, ale takie sobie zasady ustalili i je szanują. Podziwiam ich za to! U nas bezkarnie łamie się nie tylko protokół, ale wszystkie regulaminy, kodeksy, zasady i nawet prawo. Po tym można właśnie poznać prawdziwą i uczciwą demokrację od innych dzikich i sztucznych systemów w krajach dyktatorów i innych ze społeczeństwem pełnym troglodytów, którzy wolność i demokrację mają za nic. Jakie społeczeństwo taka kultura i taki protokół. A z naszą uległością w stosunku do kleru to nam do średniowiecza dużo bliżej niż UK.
jest...
4 lata temu
robią sensacje z niczego
bEhLJydD
wilk
4 lata temu
protokół ważniejszy niż człowiek
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić