Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Radosław Rosiejka13.03.18 (20:47)

Gwałt zbiorowy na Dolnym Śląsku. Podejrzani tymczasowo aresztowani

Do zbiorowego gwałtu doszło w okolicy Polkowic w nocy z niedzieli na poniedziałek. Dwóch mężczyzn gwałciło kobietę, a czterech innych się przyglądało. Wszyscy usłyszeli już zarzuty.
mat. ilustracyjne / Policja

Według doniesień lokalnych mediów, do zatrzymania wszystkich mężczyzn doszło kilka minut po gwałcie w Biedrzychowicach koło Polkowic. A zebrane przez policjantów dowody pozwoliły na tymczasowy areszt wobec dwóch sprawców. Kiedy gwałcili kobietę, czterech innych mężczyzn nie reagowało.

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy. Lidia Tkaczyszyn powiedziała serwisowi gazetawroclawska.pl, że dwóch mężczyzn usłyszało zarzut popełnienie tego czynu "wspólnie i w porozumieniu".

REKLAMA

A jak informuje portal miedziowe.pl, we wtorek sąd uznał wnioski prokuratury o tymczasowy areszt dla dwóch podejrzanych.

Zobacz także: Kontrowersyjny spot MON. Pokrętne tłumaczenie ministra

Natomiast pozostałym czterem mężczyznom postawiono zarzut nieudzielenia pomocy pokrzywdzonej kobiecie, kiedy znajdowała się w ona w bezpośrednim niebezpieczeństwie utraty zdrowia lub życia. Zastosowano wobec nich dozór policji i zakaz opuszczania kraju. Podejrzani mają też zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną.

Z uwagi na charakter sprawy śledczy nie podają wielu szczegółów. Prokuratura nie podaje wieku i stanu zdrowia kobiety.

Za gwałt grozi kara do 12 lat więzienia. Natomiast za nieudzielenie pomocy poszkodowanej grozi kara do 3 lat więzienia.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij