o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Gwałt zbiorowy na Dolnym Śląsku. Podejrzani tymczasowo aresztowani

72
Podziel się

Do zbiorowego gwałtu doszło w okolicy Polkowic w nocy z niedzieli na poniedziałek. Dwóch mężczyzn gwałciło kobietę, a czterech innych się przyglądało. Wszyscy usłyszeli już zarzuty.

Śledczy nie podają wielu szczegółów
Śledczy nie podają wielu szczegółów (Policja, mat. ilustracyjne)
bDYPejlx

Według doniesień lokalnych mediów, do zatrzymania wszystkich mężczyzn doszło kilka minut po gwałcie w Biedrzychowicach koło Polkowic. A zebrane przez policjantów dowody pozwoliły na tymczasowy areszt wobec dwóch sprawców. Kiedy gwałcili kobietę, czterech innych mężczyzn nie reagowało.

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy. Lidia Tkaczyszyn powiedziała serwisowi gazetawroclawska.pl, że dwóch mężczyzn usłyszało zarzut popełnienie tego czynu "wspólnie i w porozumieniu".

A jak informuje portal miedziowe.pl, we wtorek sąd uznał wnioski prokuratury o tymczasowy areszt dla dwóch podejrzanych.

bDYPejlz
Zobacz także: Zobacz także: Kontrowersyjny spot MON. Pokrętne tłumaczenie ministra

Natomiast pozostałym czterem mężczyznom postawiono zarzut nieudzielenia pomocy pokrzywdzonej kobiecie, kiedy znajdowała się w ona w bezpośrednim niebezpieczeństwie utraty zdrowia lub życia. Zastosowano wobec nich dozór policji i zakaz opuszczania kraju. Podejrzani mają też zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną.

Z uwagi na charakter sprawy śledczy nie podają wielu szczegółów. Prokuratura nie podaje wieku i stanu zdrowia kobiety.

bDYPejlF

Za gwałt grozi kara do 12 lat więzienia. Natomiast za nieudzielenie pomocy poszkodowanej grozi kara do 3 lat więzienia.

bDYPejma
KOMENTARZE
(72)
Alan
6 miesięcy temu
Dla sprawców gwałtu orzec minimum 40 lat odsiadki z ciężkimi robotami, dożywotnie pozbawienie praw publicznych, dożywotni zakaz zbliżania się do ofiary, konfiskatę mienia w całości i zadośćuczynienie dla ofiary gwałtu po 500 tys. zł od każdego z gwałcicieli. Dla tych, którzy nie pomogli kobiecie ani nie powiadomili policji-po 15 lat odsiadki z obowiązkiem pracy, pozbawienie praw publicznych i dożywotni zakaz zbliżania się do ofiary.
Kobieta
9 miesięcy temu
A mój partner mówi - zapomnij, że cię zgwałcił "przydupas" matki. To dawno było... Tylko, że ja wtedy byłam w 7 klasie szkoły podstawowej a matka jeszcze mnie oskarżała, że chciałam odebrać jej tego śmierdzącego starego chłopa. Do dzisiaj pamiętam co wtedy czułam... Obecny partner niewiele może ale mówi do mnie, pokaż co masz między nogami... i uważa, że to jest normalne...
Kaczka
10 miesięcy temu
Słuszne oburzenie piszących gdyż tego nie można zrozumieć,lecz nie tylko gwałty w naszym kraju nie są rzadkością. Pijany ojciec znęca się nad żona dzieckiem, na ulicy człowiek o innym kolorze skóry może być pobity i zostać kaleką czyli rasizm trzyma się mocno. Oburzamy się na gwałty słusznie lecz gdy pijak demoluje rodzinę oj to nie bardzo chcemy interweniować, pijaństwo niestety jest tolerowane w naszym kraju. Gdy znani politycy kłamią, kradną w zawoalowany sposób obrażają inne nacje, zgadzamy się z tym i popieramy. Jako Polacy mamy bardzo dużo do naprawienia, całe szczęście że są osoby które nie godzą się z tym i jest ich coraz więcej. Jesteśmy krajem katolickim lecz niestety nie należymy do ludzi co stosuje się do zaleceń tej wiary, gdyż hierarchowie kościoła są bydlakami i to bardzo wielu, też nie bardzo ich potępiamy. Dzisiejsza władza by dostawać poparcie i rządzić krajem pozwala wielu społecznościom na bardzo dużo złych rzeczy i przymyka oko bo to nasz wyborca. Uczmy się uczciwości tolerancji i nie ufajmy politykom to nasi pracownicy gdy robią złu wyrzucajmy ich z pracy.
bDYPejmb
um
3 lata temu
15 lat minimum
Gg
3 lata temu
No a jeśli każdy z czterech widzów bał się reakcji pozostałych, to jak miał udzielić pomocy?
Robert
3 lata temu
ojej , aniołki chciały poprzeć ustawę stop aborcji. Spoko ksiądz proboszcz się wstawi, pan zbyszek będzie interweniował, zawsze też adrian może sięgnąć po długopis
Mar
3 lata temu
Dlaczego nie piszecie że to byli Ukraińcy boicie się społeczeństwa
wer
3 lata temu
to karma wrociła od razu,teraz beda osadzieni sie przygladac jak ich beda gwalcic
Roman
3 lata temu
A jak by jej pomogli to mieli by współudział w gwałcie. Bo jak mogliby udowodnić że jej bronili?. A gdzie była policja czy straż miejska czemu jej nie pomogli - też powinni być aresztowani za nieudzielenie pomocy ofierze .
asdf
3 lata temu
Skazać na dożywocie potem będziecie go bronić jak teraz Tomasza Komende hehe
iza
3 lata temu
kara śmierci za gwałt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Prawdziwy Sęd...
3 lata temu
kara śmierci i tyle, może gdyby bandycie wiedzieli że za zbrodnie zostaną straceni to zastanowiliby się trzy razy zanim coś zrobią... pieniądze podatników też nie byłyby marnowane na utrzymanie zwyrodnialców i bandytów w więzieniach, można by je wykorzystać do wspierania szpitali, domów dziecka i domów starców.
vv
3 lata temu
pewnie co niedziela do kościołka i do spowiedzi
bDYPejlT
drfe
3 lata temu
`patrioci
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić