Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Kinga Michalska
|
aktualizacja

Gwiazda lat 80. nie żyje. Zmarła Margot Kidder

9
Podziel się

Gwiazda lat 80., która zasłynęła z roli dziewczyny Supermana – Margot Kidder, zmarła w swoim domu w Livingstone. Miała 69 lat.

Margot Kidder - dziewczyna superbohatera, zmarła mając 69 lat.
Margot Kidder - dziewczyna superbohatera, zmarła mając 69 lat. (Album Online, East News)

Największą popularność przyniosła jej rola Lois Lane – dziewczyny Supermana. W rolę tę wcieliła się czterokrotnie: "Superman", "Superman II", "Superman III" i "Superman IV", grając u boku Christophera Reeve'a. Grała również w takich filmach, jak: "Spokojny dzień w Belfaście", "Jakiś poczciwy bohater", "Maverick", czy "Wspólny mianownik".

Życie Kidder nie było łatwe. Szybko zaczęła wielką karierę, ale równie szybko musiała ją przerwać. W 1990 roku uległa wypadkowi samochodowemu. Po dwóch latach postanowiła jednak do pracy wrócić. Niedługo później, w połowie lat 90. doświadczyła załamania nerwowego i zdiagnozowano u niej chorobę dwubiegunową. Wówczas jej kariera legła w gruzach.

Aktywnie działała społecznie. Otwarcie sprzeciwiała się wojnie w Zatoce Perskiej (1990 rok). Równie głośno wspierała w 2016 roku Berniego Sandersa w prawyborach prezydenckich Partii Demokratycznej.

O śmierci aktorki poinformował dom pogrzebowy Franzen-Davis w Livingstone. W oficjalnym komunikacie podano, że gwiazda zmarła w czasie snu, a oficjalna przyczyna nie jest jeszcze znana.

Źródło:
WP Film
KOMENTARZE
(9)
decded
4 lata temu
grała też w grze "Under the Killing Moon" ;) Gra była bodaj na 5 CD-romach
jolanta
4 lata temu
Współczuję,Jej ból choroby jest mi znany.... Szkoda, zę nie mozna bylo skutecznie Jej po pomoc..... Wierz, ze dobry Bóg przyjął Ją do Siebie....
l-jarz
4 lata temu
Lois Lane durny pismaku
SDF
4 lata temu
Kinga ty jesteś naprawdę tępa że szkoda GADAĆ. To była LOIS LANE!!!!!!!!!!!!!!! OMG CO ZA gimba TO pisałą
----
4 lata temu
smutne
lis
4 lata temu
protesty jej zaszkodziły
p77zone
4 lata temu
Lois Lane a nie Jane Lois
kim
4 lata temu
A kogo to obchodzi
szeroki77
4 lata temu
RIP super Girl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić