Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na

Hakerzy wykradli protokół z negocjacji Brexitu. Pracowali na zlecenie Rosji?

4
Podziel się

Według informacji niemieckiego dziennika, w ataku na niemieckie MSZ hakerom udało się wykraść także notatki o rozmowach UE z Ukrainą i Białorusią. W sumie w niepowołane ręce miało dostać się sześć dokumentów.

Za atakiem prawdopodobnie stoi rosyjska grupa "Snake"
Za atakiem prawdopodobnie stoi rosyjska grupa "Snake" (Shutterstock.com, shutterstock.com)

Kradzież dokumentów niemieckiego resortu spraw zagranicznych był prawdopodobnie częścią cyberataku o zasięgu globalnym - jego ofiarą padły także komputery w Skandynawii czy Ameryce Południowej. Za atakiem ma stać rosyjska grupa "Snake" (ang. "Wąż"), której przypisuje się związki z tamtejszym wywiadem.

Jak podkreśla niemiecki resort spraw zagranicznych, z atakiem hakerskim nic wspólnego nie miało wyłączenie systemu dzielenia się danymi osób przybywających do kraju drogą lotniczą.

Zgodnie z dyrektywą UE dotyczącą zwalczania terroryzmu, od maja linie lotnicze będą musiały przekazywać władzom państwowym dane osobowe o każdym pasażerze. Informacje te mają być przechowywane przez pięć lat, a państwa UE będą się nimi w razie potrzeby wymieniać.

Zobacz także: Zobacz także: Polska jest konkurentem dla wielkich państw? „Jesteśmy spychani do rubryki 'dom wariatów'"
KOMENTARZE
(4)
phi
4 lata temu
Teraz to 12 latek nawet jest w stanie wykraść kody startowe z pentagonu a co tam jakieś brednie brexitu
wania
4 lata temu
Niemcy szykują nową Barbarosa .
ase
4 lata temu
Anglicy dobrze zrobili, że wyszli z tego całego unijnego kołchozu. Widać balonami nie są karmieni. Jeszcze i reszta na pewno pożałuje tej unijnej dyktatury , niestety. Nie byli też głupi,żeby przyjmować obcą walutę typu euro, bo swój rozum mają.
PW
4 lata temu
Czerwona zaraza jest wszędzie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić