o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Hiszpania. Starcia w Barcelonie. Kilkadziesiąt osób rannych

7
Podziel się

Barcelona. Ponad 80 osób zostało rannych w trakcie starć. Protestujący wyszli na ulice po ogłoszeniu przez hiszpański Sąd Najwyższy długich kar więzienia (od 9 do 13 lat) dla katalońskich polityków.

Barcelona. Wielotysięczne demonstracje zakończyły się zamieszkami
Barcelona. Wielotysięczne demonstracje zakończyły się zamieszkami (East News)
bDYAzNHF

Protesty w Barcelonie zaczęły się w poniedziałek po południu. Demonstrujący wyszli na ulice największych miast po tym, jak ogłoszono kary więzienia dla separatystycznych przywódców Katalonii za podburzanie do niepokojów w związku z organizacją referendum niepodległościowego w 2017 r.

Najliczniejsze manifestacje odbyły się w centrum Barcelony na Placu Katalońskim. Szacuje się, że na ulice wyszło ponad osiem tysięcy osób. Skandowali między innymi: "Uwolnić więźniów politycznych!".

Po północy służby medyczne Katalonii poinformowały, że ponad 80 osób potrzebowało pomocy lekarskiej lub ambulatoryjnej wskutek zamieszek trwających od późnego popołudnia w różnych częściach Barcelony.

bDYAzNHH

Późnym popołudniem protestujący zablokowali międzynarodowe lotnisko w Barcelonie El Prat. Wieczorem odwołano ponad 100 lotów. Doszło do starć z policją. Ogromne problemy były także w Madrycie, gdzie zablokowano główne drogi dojazdowe do lotniska Bajaras.

W wielu miejscach Katalonii odbyły się spontaniczne marsze, które skutecznie blokowały komunikację i drogi dojazdowe.

bDYAzNHN
Zobacz także:

Dramatyczna relacja Polki z Katalonii. "Jesteśmy w szoku"

Zobacz także:

Brutalne sceny w Katalonii. Niektóre filmy wyjątkowo drastyczne

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYAzNIi
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(7)
Gość
2 lata temu
I co na to Timmermans? Co z praworządnością? Co z wolnością i demokracją? Skazać ludzi za to, że zorganizowali referendum, które jest esencją demokracji? U nas mamy podobno ,,reżim", to w takim razie co jest w Hiszpanii? Jak KE może być tak bezczelna? Dlatego uważam, że nie ma się co nimi przejmować, olać tych obłudników. Za PO policja tłukła pałami i strzelała gumowymi kulami do protestujących górników, hutników i stoczniowców. Wtedy była demokracja na wzór Hiszpański. Dziś wynoszą na rękach różnych protestujących. Tak wygląda demokracja ,,reżimu". Jednak tydzień temu zwyciężył zdrowy rozsądek.
Ttmtm
2 lata temu
W madrycie nic bylo
.
2 lata temu
Wiosna ludów w Europie coraz bliżej.
bDYAzNIj
edek
2 lata temu
Lewacka wolność i tolerancja. HIPOKRYZJA wybierana przez miłujących wolność nowoczesne społeczeństwo. Jednak faszyzm rządzi w UE.
gosc
2 lata temu
czy warto?
JKK
2 lata temu
Najważniejsze, że parad równości nie pacyfikują!
pawel
2 lata temu
tow. Putin nie reaguje ?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić