REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Maja Kołodziejczyk24.08.18 (10:10)

Hiszpania wyrzuciła 116 nielegalnych imigrantów. Reagowali agresją

Hiszpania wydaliła do Maroka 116 imigrantów, którzy wcześniej wdarli się do enklawy w Afryce Północnej – Ceuty.
iStock.com

Hiszpania – agresywny atak nielegalnych migrantów

Wszyscy migranci, którzy w środę sforsowali granicę w Ceucie zostali przekazani służbom Maroka przez hiszpańską policję. Wiadomo, iż podczas wtargnięcia do enklawy napastnicy imigranci użyli kwasu solnego i palonego wapnia przeciwko hiszpańskim żandarmom. Siedmiu z nich trafiło do szpitala.

REKLAMA

Muzułmańskie święto pretekstem do ucieczki

Jak donoszą hiszpańskie media odesłanie nielegalnych przybyszów było spowodowane niedopełnieniem obowiązków przez marokańską policję, która z powodu muzułmańskiego Święta Ofiarowania niewystarczająco skutecznie chroniła granicę w Ceucie. Zaistniała sytuacja była dla migrantów doskonałą okazją do ucieczki. Według informacji podanych przez rząd w Madrycie hiszpańska policja przekazała nielegalnych przybyszów w dziesięcioosobowych grupach marokańskiej straży granicznej na podstawie dwustronnego porozumienia o ochronie granic z 1992 roku.

Hiszpanie – chęć pomocy uchodźcom

Warto zaznaczyć, że nim władze przejął socjalistyczny rząd Pedro Sancheza kierowana przez niego Hiszpańska Socjalistyczna Partia Robotnicza skarżyła się (podczas sprawowania władzy przez Partię Ludową) na praktykowane przez MSW w Madrycie przekazywanie złapanych na granicy migrantów służbom marokańskim. Decyzja zaprzysiężonego 7 czerwca rząd Sancheza stanowi zaprzeczenie deklaracji premiera dotyczących polityki opartej na większej trosce w stosunku do uciekających do Hiszpanii migrantów z Afryki. Powstały nawet plany usunięcia znajdującego się na granicy ogrodzenia z drutu kolczastego i padły propozycje, żeby UE powróciła do… obowiązkowego systemu rozdziału uchodźców.

Brak miejsc dla migrantów

Juan Jesus Vivas – premier Ceuty zażądał o rządu Sancheza podjęcia natychmiastowych działań mających na celu ochronę granicy z Marokiem, przez którą masowo przedzierali się nielegalni migranci z Afryki. Powoływał się na fakt, że wtargnięcie uchodźców było już drugą w miesiącu sytuacją, kiedy hiszpańska żandarmeria została zaatakowana przez uchodźców. Prawdopodobnie znajdujący się w Ceucie ośrodek dla migrantów – Ceti jest przepełniony. Ma on miejsce dla około 500 osób, a obecnie znajduje się w nim… 1200 migrantów.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij