o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Human Rights Watch apeluje do Andrzeja Dudy. Chodzi o weto

33
Podziel się

Prezydent Andrzej Duda powinien zawetować ustawę umożliwiającą rządowi karać a nawet zwalniać sędziów krytykujących zmiany w sądach - apeluje organizacja Human Rights Watch. I nazywa działanie PiS "uderzeniem w samo centrum prawa i ochrony praw człowieka".

Human Rights Watch apeluje do Andrzeja Dudy. Chodzi o weto
Human Rights Watch apeluje do Andrzeja Dudy. Chodzi o weto (PAP, Jacek Bednarczyk)
bDSDYNCJ

- Prezydent Andrzej Duda powinien zakończyć rządowe próby dalszego osłabienia niezależności sądów i atakowania sędziów - powiedziała Lydia Gall z Human Rights Watch. Organizacja opublikowała obszerną notę na temat sytuacji w Polsce.

- Polityczna ingerencja w sądownictwo nosi wszelkie znamiona autorytarnego rządu, uderzając w samo centrum prawa i ochrony praw człowieka - powiedziała starsza badaczka HRW. Tzw. ustawa kagańcowa została nazwana najnowszą z długiej serii ataków rządu na sądy i sędziów.

bDSDYNCL

Human Rights Watch apeluje do Andrzeja Dudy. Chodzi o weto

Human Rights Watch zarzuca PiS wprowadzanie chaosu konstytucyjnego i prawnego w Polsce, a celem ma być wyeliminowanie instytucji, które mogą kontrolować władzę. Wymienia personalne zmiany w Trybunale Konstytucyjnym i próby usunięcia z funkcji I prezes Sądu Najwyższego.

Zobacz także: Zobacz też: Ostry komentarz Borysa Budki. Przestrzega przed nową ustawą PiS

"Niezależność sądów powszechnych została zagrożona, a sędziowie i prokuratorzy stają w obliczu postępowań dyscyplinarnych i publicznego piętnowania za stanięcie w obronie praworządności" - czytamy. Human Rights Watch apeluje też do państw członkowskich i instytucji UE, by ściśle monitorowały sytuację w Polsce i korzystały z dostępnych im narzędzi w celu obrony praworządności.

bDSDYNCR

- Prezydent Duda ma okazję udowodnić - poprzez wyrzucenie tej obelżywej ustawy - że Polska przestrzega zobowiązań wynikających z członkostwa w UE - powiedziała Gall.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSDYNDm
KOMENTARZE
(33)
ASA
rok temu
WARA OD POLSKI LEWACKIE KU WY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
VON
rok temu
KASTA broni się bo to są "inni " ludzie,lepsi , wyjątkowi i ich karać nie można. ŻENADA , ŻENADA,ŻENADA
kor
rok temu
JAK NAJSZYBCIEJ PODPISAĆ I WSZYSTKICH TOGOWYCH NA MARSZU DO CIUPY
bDSDYNDn
Jojo
rok temu
Endriu raz zawetował i to przez pomyłkę...drugiej pomyłki już nie będzie...
Zatem
rok temu
Sędzia w Polsce może kraść, jeździć po pijanemu, wydawać wyroki jakie mu się widzi w zależności od koperty grubości
Najnowsze komentarze (33)
andrzej
rok temu
P.Prezydęcie podpisz tę ustawę nawet nie czytając jej niech lewacie pachołki w togach zaczną sądzic sprawiedliwie i nie jeżdzą po pojaku i zabrać im przywileje a nie sądzia jest zawieszony i pobiera pensie ja nie pracuję nie zarabiam pracuuję dużo zarabiam dużo
mll
rok temu
jak słucham ludzi, którzy bronią sędziów :tych którzy kradną, skazują niewinnych ludzi, bronią swoich z kasty.I tylko dlatego,że nie lubią Pis. masakra!!!!! jak tak można ludzie bez wartości i godnośći. nie trzeba lubić Pisu! to nie o to w tym chodzi. Spójrzcie na to co się dzieje, sprzedają nasz kraj w europie, kablują, na nas polaków, tym z opozycji powinno się zabrać obywatelstewo!!!!!.
ggggggggg
rok temu
Wątpię, żeby ten pajacyk stanął na wysokości zadania.
Referendum
rok temu
Mam genialny pomysl ! Niech prezydent zorganizuje referendum w tej sprawie. Niech Polacy pokaza Europie i calemu swiatu czego chca. Jesli po wynikach referendum, inne kraje nadal nie beda szanowac decyzji narodu to wnioski nasuwaja sie same.
Nico
rok temu
Nie tylko karać powinno się wybatozyc kastę w togach
nick
rok temu
Profesor Sędzia Pawłowicz w radiu Maryja powiedziała, cyt: - jak ktoś chce, to może tu przyjść i dać mi w m o r d ę. No to szybko się ubrałem i pobiegłem. Akurat byłem w Toruniu w pobliżu tego radia . Wyjątkowa okazja pomyślałem może jedyna taka w życiu - walnąć w mordę Profesora Sędzię Pawłowicz. Przybiegam a tu ogromna kolejka. Zapisy. Mam termin na 2033 rok. Martwię się tylko, że morda Pani Profesor Sędzi do tego czasu może nie wytrzymać
💲BIZNES💲
rok temu
W banku masz 1% rocznie, u nas nawet można zarobić ponad 300% miesięcznie. Czyli, jakieś 300 lat inwestowania w banku. Sam zdecyduj i sprawdź ofertę na stronie www.sekret.online
POLAK
rok temu
Solidarność w jednym z 21 postulatów miała ....uwolnić sądy od ingerencji polityk,ów...teraz do tego PIS wraca.COFAMY SIE DO CZASÓW KOMUNY.POWSTAJE NOWA KASTA...PANÓW Z PISU I KSIĘżY KK
bDSDYNDf
Rey
rok temu
Wolne żarty ten facet nie jest do niczego zdolny.Nic samodzielnie nie zrobi.te slowa powinny byc skierowane na Nowogrodzka...
SuperGosć
rok temu
Ja już jestem nawet za tym ażeby Ministerstwo Sprawiedliwości zleciło napisanie dobrego programu komputerowego zawierającego wszystkie prawa obowiązujące w RP ze wszystkimi możliwymi interakcjami i wydawaniem wyroków - co jest bezproblemowo wykonalne w obecnej dobie i jedynie wymaga dozoru funkcjonowania przez kilku informatyków. Jedynie w gestii Wymiaru Sprawiedliwości w ilości około 100 osób na cały nasz kraj, pozostało by wprowadzanie danych wejściowych i utrzymywanie czystości na biurkach i w salach rozpraw i tu do tych ostatnich czynności mogli by być śmiało zatrudnieni nawet obcokrajowcy z Human Rights Watch.
maciek
rok temu
faryzeusze nowej zmiany robią miejsce dla siebie
⭐MUSZELKI
rok temu
Chcesz poznać na młode, napalone, pachnące 18-letnie brzoskwinki, a może dojrzałe, owłosione MILF? Poznaj kobietę swoich marzeń na www.panie.online
odczepcie się
rok temu
Odczepcie się wreszcie od Polski pseudopomocnicy ,fałszywcy, a dla donosicieli POKO, Grodzkiego co lata po komisjach weneckich wstyd i hańba. ODCZEPCIE SIĘ OD POLAKÓW I POLSKI.Niepotrzebni nam zdrajcy i manipulanci.
Zatem
rok temu
Sędzia w Polsce może kraść, jeździć po pijanemu, wydawać wyroki jakie mu się widzi w zależności od koperty grubości
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić