Wróć na
oprac. Maciej Deja
|

Human Rights Watch apeluje do Andrzeja Dudy. Chodzi o weto

35
Podziel się

Prezydent Andrzej Duda powinien zawetować ustawę umożliwiającą rządowi karać a nawet zwalniać sędziów krytykujących zmiany w sądach - apeluje organizacja Human Rights Watch. I nazywa działanie PiS "uderzeniem w samo centrum prawa i ochrony praw człowieka".

Human Rights Watch apeluje do Andrzeja Dudy. Chodzi o weto
Human Rights Watch apeluje do Andrzeja Dudy. Chodzi o weto (PAP, Jacek Bednarczyk)
bCZLfKRN

- Prezydent Andrzej Duda powinien zakończyć rządowe próby dalszego osłabienia niezależności sądów i atakowania sędziów - powiedziała Lydia Gall z Human Rights Watch. Organizacja opublikowała obszerną notę na temat sytuacji w Polsce.

- Polityczna ingerencja w sądownictwo nosi wszelkie znamiona autorytarnego rządu, uderzając w samo centrum prawa i ochrony praw człowieka - powiedziała starsza badaczka HRW. Tzw. ustawa kagańcowa została nazwana najnowszą z długiej serii ataków rządu na sądy i sędziów.

bCZLfKRP

Human Rights Watch apeluje do Andrzeja Dudy. Chodzi o weto

Human Rights Watch zarzuca PiS wprowadzanie chaosu konstytucyjnego i prawnego w Polsce, a celem ma być wyeliminowanie instytucji, które mogą kontrolować władzę. Wymienia personalne zmiany w Trybunale Konstytucyjnym i próby usunięcia z funkcji I prezes Sądu Najwyższego.

Zobacz też: Ostry komentarz Borysa Budki. Przestrzega przed nową ustawą PiS

"Niezależność sądów powszechnych została zagrożona, a sędziowie i prokuratorzy stają w obliczu postępowań dyscyplinarnych i publicznego piętnowania za stanięcie w obronie praworządności" - czytamy. Human Rights Watch apeluje też do państw członkowskich i instytucji UE, by ściśle monitorowały sytuację w Polsce i korzystały z dostępnych im narzędzi w celu obrony praworządności.

- Prezydent Duda ma okazję udowodnić - poprzez wyrzucenie tej obelżywej ustawy - że Polska przestrzega zobowiązań wynikających z członkostwa w UE - powiedziała Gall.

bCZLfKRV

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCZLfKSq
KOMENTARZE
(35)
uwikłańce i
8 miesięcy temu
faryzeusze POmazanejKASTY ,bronią się łapami i girami ,ale nic to nie zmieni PREZYDENT PODPISZE i ustawa wchodzi w życie
ASA
8 miesięcy temu
WARA OD POLSKI LEWACKIE KU WY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
VON
8 miesięcy temu
KASTA broni się bo to są "inni " ludzie,lepsi , wyjątkowi i ich karać nie można. ŻENADA , ŻENADA,ŻENADA
bCZLfKSr
kor
8 miesięcy temu
JAK NAJSZYBCIEJ PODPISAĆ I WSZYSTKICH TOGOWYCH NA MARSZU DO CIUPY
Jojo
8 miesięcy temu
Endriu raz zawetował i to przez pomyłkę...drugiej pomyłki już nie będzie...
Najnowsze komentarze (35)
wkurzony
8 miesięcy temu
Przestańcie kadzić takimi informacjami,myślicie że ludzie już zapomnieli jak PO wprowadziło nadliczbowo swoich sędziów zanim PAD objął swoje urzędowanie? Nie róbcie z ludzi głupków,zamieszanie zaczęło się od PO gdy stracili władzę.
andrzej
8 miesięcy temu
P.Prezydęcie podpisz tę ustawę nawet nie czytając jej niech lewacie pachołki w togach zaczną sądzic sprawiedliwie i nie jeżdzą po pojaku i zabrać im przywileje a nie sądzia jest zawieszony i pobiera pensie ja nie pracuję nie zarabiam pracuuję dużo zarabiam dużo
mll
8 miesięcy temu
jak słucham ludzi, którzy bronią sędziów :tych którzy kradną, skazują niewinnych ludzi, bronią swoich z kasty.I tylko dlatego,że nie lubią Pis. masakra!!!!! jak tak można ludzie bez wartości i godnośći. nie trzeba lubić Pisu! to nie o to w tym chodzi. Spójrzcie na to co się dzieje, sprzedają nasz kraj w europie, kablują, na nas polaków, tym z opozycji powinno się zabrać obywatelstewo!!!!!.
ggggggggg
8 miesięcy temu
Wątpię, żeby ten pajacyk stanął na wysokości zadania.
Referendum
8 miesięcy temu
Mam genialny pomysl ! Niech prezydent zorganizuje referendum w tej sprawie. Niech Polacy pokaza Europie i calemu swiatu czego chca. Jesli po wynikach referendum, inne kraje nadal nie beda szanowac decyzji narodu to wnioski nasuwaja sie same.
Nico
8 miesięcy temu
Nie tylko karać powinno się wybatozyc kastę w togach
nick
8 miesięcy temu
Profesor Sędzia Pawłowicz w radiu Maryja powiedziała, cyt: - jak ktoś chce, to może tu przyjść i dać mi w m o r d ę. No to szybko się ubrałem i pobiegłem. Akurat byłem w Toruniu w pobliżu tego radia . Wyjątkowa okazja pomyślałem może jedyna taka w życiu - walnąć w mordę Profesora Sędzię Pawłowicz. Przybiegam a tu ogromna kolejka. Zapisy. Mam termin na 2033 rok. Martwię się tylko, że morda Pani Profesor Sędzi do tego czasu może nie wytrzymać
💲BIZNES💲
8 miesięcy temu
W banku masz 1% rocznie, u nas nawet można zarobić ponad 300% miesięcznie. Czyli, jakieś 300 lat inwestowania w banku. Sam zdecyduj i sprawdź ofertę na stronie www.sekret.online
bCZLfKSj
POLAK
8 miesięcy temu
Solidarność w jednym z 21 postulatów miała ....uwolnić sądy od ingerencji polityk,ów...teraz do tego PIS wraca.COFAMY SIE DO CZASÓW KOMUNY.POWSTAJE NOWA KASTA...PANÓW Z PISU I KSIĘżY KK
Rey
8 miesięcy temu
Wolne żarty ten facet nie jest do niczego zdolny.Nic samodzielnie nie zrobi.te slowa powinny byc skierowane na Nowogrodzka...
SuperGosć
8 miesięcy temu
Ja już jestem nawet za tym ażeby Ministerstwo Sprawiedliwości zleciło napisanie dobrego programu komputerowego zawierającego wszystkie prawa obowiązujące w RP ze wszystkimi możliwymi interakcjami i wydawaniem wyroków - co jest bezproblemowo wykonalne w obecnej dobie i jedynie wymaga dozoru funkcjonowania przez kilku informatyków. Jedynie w gestii Wymiaru Sprawiedliwości w ilości około 100 osób na cały nasz kraj, pozostało by wprowadzanie danych wejściowych i utrzymywanie czystości na biurkach i w salach rozpraw i tu do tych ostatnich czynności mogli by być śmiało zatrudnieni nawet obcokrajowcy z Human Rights Watch.
maciek
8 miesięcy temu
faryzeusze nowej zmiany robią miejsce dla siebie
⭐MUSZELKI
8 miesięcy temu
Chcesz poznać na młode, napalone, pachnące 18-letnie brzoskwinki, a może dojrzałe, owłosione MILF? Poznaj kobietę swoich marzeń na www.panie.online
odczepcie się
8 miesięcy temu
Odczepcie się wreszcie od Polski pseudopomocnicy ,fałszywcy, a dla donosicieli POKO, Grodzkiego co lata po komisjach weneckich wstyd i hańba. ODCZEPCIE SIĘ OD POLAKÓW I POLSKI.Niepotrzebni nam zdrajcy i manipulanci.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić