Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Patryk Osowski
Patryk Osowski
|

Huragan Nate zebrał krwawe żniwo w Ameryce Środkowej. W nocy dotrze do USA

7
Podziel się:

W związku z nadciągającym huraganem, od Nowego Orleanu do Pensacoli na Florydzie, zamknięto już wszystkie duże porty nad Zatoką Meksykańską. Według Krajowego Centrum ds. Huraganów (NHC) Nate dotrze do USA w nocy z soboty na niedzielę. Najbardziej zagrożone są Luizjana i Nowy Orlean.

Skutki przejścia huraganu w Nikaragui.
Skutki przejścia huraganu w Nikaragui. (PAP)

Nate, który w Ameryce Środkowej spowodował już śmierć co najmniej 25 ludzi, przybiera na sile. W sobotę rano z burzy tropikalnej przekształcił się w huragan pierwszej kategorii w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona, a NHC przewiduje, że już wkrótce będzie huraganem drugiej kategorii.

Według Krajowej Służby Meteorologicznej Meksyku (SMN) huragan przemieszcza się z prędkością 35 km/h, a prędkość wiatru dochodzi do 150 km/h. W Alabamie, Luizjanie, Missisipi, a także w 28 hrabstwach na Florydzie i w Nowym Orleanie ogłoszono stan wyjątkowy. Zarządzono ewakuację mieszkańców z najniżej położonych terenów i otwarto schroniska.

Południe USA nawiedziły w sierpniu dwa huragany: Harvey spowodował w Teksasie i Luizjanie śmierć 42 osób i znaczne straty materialne, natomiast Irma, która po przejściu przez Antyle, osiągnęła piątą, najwyższą kategorię, zabiła na Florydzie 12 ludzi.

Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(7)
XYZ
5 lata temu
Huragany są efektem wieloletnich prac odpowiednich służb wojskowych. Kto ma wiedzę , wie o co chodzi.
halinus F.
5 lata temu
Przyroda będzie istnieć bez człowieka...i wyjdzie jej to na zdrowie :)
ola
5 lata temu
po prostu zbiliza się dzień SADU OSTATECZNEGO, a poprzedzają je liczne kataklizmy, w Polsce już tez się pojawaiaja, ludzie maja za dobrze a Pan Bog patrzy
Floresn
5 lata temu
Matka Ziemia juz. Peka pomalutku
mhg
5 lata temu
Co roku sa w tych rejonach sa huragany
Homo
5 lata temu
Przyroda sama zniszczy największego szkodnika - człowieka!
Barbara
5 lata temu
Więcej prób jądrowych !!!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić