Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Paulina Brzozowska
Paulina Brzozowska
|

Iberia zmuszała pracownice do robienia testów ciążowych. Teraz zapłaci grzywnę

4
Podziel się

Linie lotnicze Iberia kończą z seksistowskim procederem, za który zostali ukarani grzywną w wysokości 26 tys. dolarów. Kobiety rozpoczynające pracę u przewoźnika musiały wykonać obowiązkowy test ciążowy, który potwierdziłby, że nie są w stanie błogosławionym. Teraz tłumaczą swoje zachowanie.

Iberia zmuszała pracownice do robienia testów ciążowych. Teraz zapłaci grzywnę
(Fotolia)

Zarząd Iberii przekonuje, że miał na celu tylko i wyłącznie dobro swoich pracownic. Wiadome jest bowiem, że kobiety w ciąży nie powinny latać samolotami, zwłaszcza w trzecim trymestrze. "W związku z kontrowersjami narastającymi wokół dotychczasowej praktyki mającej na celu ochronę ciężarnych kobiet, nie będziemy dłużej przeprowadzać testów ciążowych w ramach badań medycznych kandydatek do pracy" - napisała w oficjalnym oświadczeniu Maria Teresa Garcia Menendez, przedstawicielka Iberii.

Urzędnicy z Majorki nie zastosowali taryfy ulgowej i Iberia musi liczyć się z wysoką grzywną. CNN donosi, że firma obciążona została aż 26 tys. dolarów zadośćuczynienia za dyskryminację płciową.

Firma zapewnia jednak, że o dyskryminacji w firmie nie może być mowy. Zgodnie z ich oświadczeniem, w ostatnim czasie przyjęli pięć na sześć ciężarnych kobiet, które pojawiły się u nich na rozmowie kwalifikacyjnej.

Zobacz także: Jak powinna się odżywiać przyszła mama?
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(4)
Dddaaaa
4 lata temu
3 trymestr to bez testu "wykryć" można. Bujda na resorach.
dinko
5 lata temu
... aż 26 tys. dolarów, na pewno teraz splajtują :-))
hola hola
5 lata temu
no jak , to chyba normalne ,że jak zatrudniają w samolotach to konieczne bo mogą przeciążenia spowodować poronienie i co wtedy kobieta będzie skarżyć o odszkodowanie bo w pracy się stało ? nie widzę w tym żadnej dyskryminacji a jestem kobietą, pracodawca musi się zabezpieczyć przed wyłudzeniem gdyby coś miało miejsce .
cyklop
5 lata temu
nie wiem, czy tam są urlopy macierzyńskie. Jesli tak, to firma miała rację; chodziło o zwykłe wyłudzenie a nie o pracę
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić