o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Adam Bednarek
Adam Bednarek
|
aktualizacja

IKEA stawia nie tylko na wegańskie hot dogi i klopsy. W ofercie pojawi się sztuczne mięso

6
Podziel się

Bezmięsna rewolucja trwa. IKEA rozszerza swoją ofertę dla wegan - w ofercie pojawi się nowe danie ze sztucznym mięsem.

W restauracjach IKEI coraz więcej ofert dla niejedzących mięsa
W restauracjach IKEI coraz więcej ofert dla niejedzących mięsa (123RF)
bEIPdQid

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, sztuczne mięso to nowość, która została opracowana przez markę Unilevera The Vegetarian Butcher, wyłącznie dla restauracji IKEA w Polsce.

Wegańskie mielone na bazie soi znajdziemy w penne - rzecz jasna także z wegańskim sosem bolognese. Danie kosztuje 8,99 zł, a więc weganie nie będą czuli się pokrzywdzeni, że płacą więcej. Nowej oferty można próbować we wszystkich sieciach Ikea co najmniej do 17 marca 2020.

Jak tłumaczą przedstawiciele marki Unilever, sztuczne mięso nie ustępuje "pod względem tekstury i smaku mięsu zwierzęcemu".

bEIPdQif
Zobacz także: Zobacz też: Naukowcy modyfikują geny byków, żeby pozbawić je rogów

Niedawno roślinne mięso pojawiło się w ofercie Pizza Hut. Weganie i wegetarianie na pewno cieszą się z poszerzenia oferty, ale warto pamiętać, że nie chodzi tutaj wyłącznie o żywieniowe preferencje.

bEIPdQil

Aż 26 proc. produkcji gazów cieplarnianych produkowanych przez człowieka pochodzi z produkcji żywności, z czego aż 58 proc. emisji pochodzi z wytwarzania produktów odzwierzęcych. Jeżeli chcemy przyczynić się do ratowania planety, powinniśmy przynajmniej ograniczyć spożywanie mięsa.

Cieszy więc fakt, że możemy to zrobić również w popularnych miejscach, jak sieci handlowe.

bEIPdQiG
KOMENTARZE
(6)
jf.
2 lata temu
Piękna sprawa:zamawiasz na wynos, do tego piwo bezalkoholowe, dmuchana lalka i jest pięknie.
Anty rak
2 lata temu
Ciekawe czy to mięso z roślin zostało przebadane pod względem rakotworczosci. Przypominam że kiedyś propagowano margarynę. Większość z tych osób chwali się teraz tytułem prof. dr. hab. n. med. W Danii ten syf zabroniony jest od 2003 roku. W innych krajach tez powoli jest ten syf wycofywany. Ale u nas propesorki są nadal dobrze opłacani przez to lobby.
Jaaa
2 lata temu
Brawo Ikea! Tak trzymać!
bEIPdQiH
Fisiek
2 lata temu
No to krowy się ucieszą
Hhjjjhff
2 lata temu
A ja tam wogole nie chodze, badziewne meble a te co są dobre kosztują 2 razy tyle co u konkurencji. A tanie kubki i ścierki można kupić wszędzie.
Birkut
2 lata temu
Po tym jak poparli ekoterrorystow którzy blokowali usuwanie zarażonych drzew dostali ode mnie pierwszą żółtą kartkę. Drugą dostali po tym jak zwolnili gościa z powodu wyznawanej przez niego religii. Teraz już jestem pewien, że moja noga więcej w tym sklepie nie postanie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić